Co to jest? Woda, powietrze, ciepło i zimno, chemia Sprawdź, czy wiesz

Książka

Co to jest? Woda, powietrze, ciepło i zimno, chemia
Sprawdź, czy wiesz

  • Wydawnictwo: Arkady
  • Rok wydania: 2014
  • ISBN: 9788321348537
  • Ilość stron: 96
  • Format: 19.5x23.5cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 19,90 PLN
Nasza cena 13,93 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 19,90 PLN
Nasza cena 13,93 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Co to jest? Woda, powietrze, ciepło i zimno, chemia

Dlaczego woda zamienia się w lód, z czego składa się powietrze, jak działa termometr to tylko niektóre z zagadnień prezentowanych w książce Woda, powietrze, ciepło i zimno, chemia z serii Co to jest Odkryj nauki ścisłe, dobrze się przy tym bawiąc. Przeprowadź proste doświadczenia z tej książki, a wkrótce istota materii nie będzie już miała przed tobą tajemnic.
Aby odpowiedzieć sobie na przykład na pytanie, dlaczego ogromny statek nie tonie tylko pływa, potrzebna jest tylko plastelina i napełniony wodą zlew. Proszę najpierw położyć delikatnie na powierzchni wody kulkę plasteliny. Czy ona pływa Następnie wyjmij plastelinę. Zrób z niej statek z płaskim dnem i wysokimi burtami, z kształtu powinien trochę przypominać brytfankę. Postaw go delikatnie na wodzie. Co się dzieje Statek pływa! To dlaczego kulka tonie Woda naciska na przedmioty jak sprężyna, nazywamy to ciśnieniem. W kulce plastelina opiera się tylko na jednej sprężynie. Woda naciska na to jedno miejsce i nie jest w stanie sprawić, żeby plastelina pływała. Przy takim kształcie jak statek, ciężar plasteliny rozkłada się na wiele sprężyn. Woda naciska na różne miejsca. W ten sposób udaje jej się lepiej podtrzymać statek. W rezultacie plastelina mniej się zanurza, a dzięki burtom stateczku woda jej nie zalewa. Przy pływaniu liczy się kształt!
Publikacja Woda, Powietrze, Ciepło i Zimno, Chemia proponuje aż 38 podobnych prostych doświadczeń i eksperymentów (najwięcej z całej serii), które pozwalają dziecku szybko i łatwo zrozumieć zjawiska z różnych dziedzin nauki. Książka ta będzie nie tylko wspaniałą pomocą dla nauczycieli, ale także podpowie jak przyjemnie i z pożytkiem spędzić czas z dzieckiem w domu.


Szczegóły: Co to jest? Woda, powietrze, ciepło i zimno, chemia

Tytuł: Co to jest? Woda, powietrze, ciepło i zimno, chemia
Podtytuł: Sprawdź, czy wiesz
Wydawnictwo: Arkady
Seria: CO TO JEST?
ISBN: 9788321348537
Tytuł oryginału: Maxi kézako: la matiere
Język oryginału: francuski
Tłumacz: Mielnik Joanna
Języki: polski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 96
Format: 19.5x23.5cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.364 kg
Redakcja: Nessmanna Philippe


Recenzje: Co to jest? Woda, powietrze, ciepło i zimno, chemia

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×