Co to jest? Ekologia, energia odnawialna, ocieplenie klimatu, recykling Sprawdź, czy wiesz

Książka

Co to jest? Ekologia, energia odnawialna, ocieplenie klimatu, recykling
Sprawdź, czy wiesz

  • Wydawnictwo: Arkady
  • Rok wydania: 2015
  • ISBN: 9788321348407
  • Ilość stron: 88
  • Format: 19.5x23.5cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 19,90 PLN
Nasza cena 13,32 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 19,90 PLN
Nasza cena 13,32 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Co to jest? Ekologia, energia odnawialna, ocieplenie klimatu, recykling

Ekologia, energia odnawialna, ocieplenie klimatu, recykling ? to kolejna książka z serii Co to jest? wprowadzająca dzieci w świat nauki poprzez zabawę i proste doświadczenia, dzięki którym mogą łatwiej zrozumieć zjawiska zachodzące w otaczającym świecie i zaobserwować ich zastosowanie w życiu codziennym. Budzi w dziecku ciekawość świata i przemienia je w prawdziwego odkrywcę.
Tom ten odpowiada m.in. na pytania: co to jest dziura ozonowa, ocieplenie klimatu, powiększanie się obszarów pustynnych, kwaśne deszcze? Nasza planeta jest stale zagrożona. Ale co to dokładnie jest zanieczyszczenie środowiska? Ile gatunków zwierząt i roślin ginie co roku? Czy energia nuklearna jest niebezpieczna? Co można zrobić, żeby wstrzymać proces niszczący Ziemię?
Autorzy podkreślają, jak ważne jest życie na Ziemi i dlaczego należy je chronić. Proponują 15 doświadczeń wyjaśniających zagadnienia z dziedziny ekologii, energii odnawialnej, ocieplenia klimatu i recyklingu.
W ochronie środowiska naturalnego podają przykład właśnie z dziedziny recyklingu. Na początku pytają czytelnika, czy wie, że ?wyrzucona na polu, czy w lesie plastikowa butelka potrzebuje od 100 do 1000 lat, żeby ulec rozkładowi! Oznacza to, że nie jest biodegradowalna: takie właśnie odpady zaśmiecają naszą planetę?. Dla rozumienia tej tego zjawiska proponują następujące doświadczenie, w którym można wykorzystać: śliwkę (lub inny owoc z cienką skórką), nóż, doniczkę lub skrzynkę z ziemią i pustą plastikową butelkę. Następnie należy:
1. Poprosić kogoś dorosłego o przekrojenie śliwki na pół. Usunąć pestkę. Jedną połówkę zakopać w doniczce z ziemią. Drugą można zjeść!
2. Włożyć plastikową butelkę do doniczki obok śliwki.
3. Następnego dnia zobaczyć co się dzieje w doniczce. Czy śliwka zmieniła się? A butelka? Każdego ranka przez tydzień sprawdzać, jak się zmieniają. Jak mamy cierpliwość, możemy prowadzić swoje obserwacje jeszcze dłużej.
Otóż zakopana w ziemi śliwka wiotczeje i zmienia się. Wszystkie żywe istoty po śmierci ulegają rozkładowi. Wówczas inne żywe istoty - zwierzęta, grzyby, małe robaczki, bakterie ? żywią się ich ciałami? Dzięki takiemu naturalnemu recyklingowi zwłoki nie gromadzą się na Ziemi. W przeciwieństwie do śliwki plastikowa butelka nie zmienia się. Podobnie jak metal, szkło czy kamień, plastik nie jest żywy więc nie umiera i niełatwo się rozkłada. Nie jest też naturalny, jak kamień, więc ingeruje w środowisko i zaśmieca je?


Szczegóły: Co to jest? Ekologia, energia odnawialna, ocieplenie klimatu, recykling

Tytuł: Co to jest? Ekologia, energia odnawialna, ocieplenie klimatu, recykling
Podtytuł: Sprawdź, czy wiesz
Wydawnictwo: Arkady
Seria: CO TO JEST?
ISBN: 9788321348407
Tytuł oryginału: Maxi kézako: L'ecologie
Język oryginału: francuski
Tłumacz: Zanowska Maria
Języki: polski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 88
Format: 19.5x23.5cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.35 kg
Redakcja: Nessmanna Philippe


Recenzje: Co to jest? Ekologia, energia odnawialna, ocieplenie klimatu, recykling

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×