Kuchnia osadników O miłości, wędrówkach i jedzeniu

Książka

Kuchnia osadników
O miłości, wędrówkach i jedzeniu

  • Wydawnictwo: Czarne
  • Rok wydania: 2014
  • ISBN: 9788375367287
  • Ilość stron: 416
  • Format: 12.4x20.5
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 14,25 PLN
Oszczędzasz 64%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 14,25 PLN
Oszczędzasz 64%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Kuchnia osadników - Alibhai-Brown Yasmin

Wzruszająca, chwilami zabawna, chwilami nostalgiczna opowieść o losach hinduskiej diaspory w Afryce. Rodzina Yasmin Alibhai-Brown przybyła do Ugandy w poszukiwaniu lepszego życia, skuszona perspektywami rozwijającego się imperium brytyjskiego. Czekała tam na nich jednak pogarda Brytyjczyków i nieufność miejscowych. Miejsce na nowym kontynencie pomagają znaleźć silne więzi rodzinne i tradycja, w tym kulinarna. Jednak wraz z upadkiem kolonializmu i dojściem do władzy Idiego Amina rodzina Yasmin znów musi ruszyć w drogę. Nie zabiera jednak z sobą zdjęć ani innych pamiątek dawnego życia, tylko smaki ulubionych potraw. To właśnie w kuchni zapiekance pasterskiej z dodatkiem chili czy domowym curry kondensuje się skomplikowana historia zmierzchu imperium brytyjskiego.


"Wspaniała książka."
Sunday Times

"Przepyszna, wyrazista proza i jeszcze smaczniejsze przepisy; piękna historia pewnej hinduskiej rodziny, opowieść o wspomnieniach i posiłkach, które łączyły kolejne pokolenia; nadaje nowego znaczenia określeniu soul food pokarm dla duszy."
Meera Syal

"Smak domu, który jest ruchomym świętem. Wzruszająca, czarująca, pełna tęsknoty."
A. A. Gill

"Doskonała proza o diasporach; bezpretensjonalna i dziwaczna w swojej wielokulturowej perspektywie, poruszający szeroki zakres tematów autorka wykazuje się błyskotliwą erudycją."
Irish Times

"Niezwykła biografia o podróżach i kuchni, w której jedzenie to emocjonalny papierek lakmusowy dla wspomnień i historii kultury."
Metro

"W Kuchni osadników znajduje się ponad sto receptur, ale czytelnicy mniej zainteresowani gotowaniem nie powinni odkładać na bok tej wspaniałej książki. Gdyby usunąć przepisy, i tak pozostaną fascynujące wspomnienia To nie tylko rekord, ale także wciągająca, poruszająca opowieść o zmianie tożsamości, walce o przeżycie i sile matczynej miłości. Prawdziwe wspomnienia i cudowna książka."
Independent

"Alibhai-Brown przedstawia pełen życia obraz społeczności, która tkwiła w przeszłości tak długo, aż było za późno na zmianę chwyta za serce, kiedy opowiada o najbardziej dramatycznym momencie wydaleniu z Ugandy. [] Członkowie ugandyjskiej diaspory azjatyckiej prowadzą obecnie mniej uprzywilejowane, a bardziej anonimowe życie Za to dzięki tej odważnej książce zostali też nieco lepiej opisani niż dotąd."
Guardian

"Historia akulturacji opowiedziana przez Alibhai-Brown i sukces jej samej, charakternej komentatorki z niewyparzonym językiem, podejmującej tematy rasy, wielokulturowości i praw człowieka, jest tak samo pełna życia jak jej dziennikarstwo."
The Times

"Splata wspomnienia i przemyślenia o życiu emigranta z przepysznymi przepisami."
London Review of Books

"Rzadkie połączenie książki kucharskiej z biografią rodziny."
New Humanist


Szczegóły: Kuchnia osadników - Alibhai-Brown Yasmin

Tytuł: Kuchnia osadników
Podtytuł: O miłości, wędrówkach i jedzeniu
Autor: Alibhai-Brown Yasmin
Wydawnictwo: Czarne
ISBN: 9788375367287
Języki: polski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 416
Format: 12.4x20.5
Oprawa: Miękka
Waga: 0.46 kg


Recenzje: Kuchnia osadników - Alibhai-Brown Yasmin

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×