O przestępstwach i karach

Książka

O przestępstwach i karach

Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 33,41 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 33,41 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: O przestępstwach i karach - Beccaria Cesare

Zakończone sukcesem starania o ponowne opublikowanie wydanego w 1959 r. przez Wydawnictwo Prawnicze, przetłumaczonego przez Profesora Emila Stanisława Rappaporta traktatu Cesare Beccarii O przestępstwach i karach /Dei delitti e delle pene, 1764/ spełnia dwa cele.

Po pierwsze - przywraca do obiegu naukowego pomnikowe i rewolucyjne w swej epoce dzieło, dające możność zapoznania się z wieloma postulatami o wartości ogólnoludzkiej, aktualnymi nie tylko w drugiej połowie XVIII stulecia.

Po drugie - przywraca pamięć o Profesorze, któremu Uniwersytet Łódzki zawdzięcza tak wiele, i o innych wybitnych profesorach, że powinna być ona nieprzemijającym obowiązkiem. Niebawem upłynie 70 lat /rocznica 24 maja 2015 r./ od utworzenia Uniwersytetu Łódzkiego, na którym Profesor pracował od roku 1945.

Ponad dziesięć lat wcześniej Profesor pisał, że głównym tematem () tej głośnej na cały świat pracy jest walka z karą śmierci, walka z torturą i samowolą sądów i zażarta obrona poglądu, że przy sprawiedliwym karaniu człowieka za czyn, kłócący się z ładem społecznym (zawsze opartym na pierwiastku umowy Rousseau), nie może przekraczać miary niezbędnej kary dla wyrównania winy sprawcy w stosunku do wagi pokrzywdzenia. Beccaria uchodzi słusznie za promotora ideowego, założyciela tzw. szkoły klasycznej prawa karnego, za twórcę demo-liberalnej, indywidualistycznej, przenikniętej duchem filozofii swego wieku doktryny prawno-karnej...


Szczegóły: O przestępstwach i karach - Beccaria Cesare

Tytuł: O przestępstwach i karach
Autor: Beccaria Cesare
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
ISBN: 9788379690244
Języki: polski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 298
Format: 14.5x21.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.52 kg


Recenzje: O przestępstwach i karach - Beccaria Cesare

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: