Książka
  • Wydawnictwo: Novae Res
  • Rok wydania: 2014
  • ISBN: 9788379421275
  • Ilość stron: 176
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 29,00 PLN
Nasza cena 18,67 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 29,00 PLN
Nasza cena 18,67 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: W cieniu Afrodyty - Polakiewicz Marek, Krasowska-Polakiewicz Danuta

Zgodnie z mitologią, Cypr to miejsce narodzin Afrodyty bogini miłości i piękna. Wyspa ta jest zarówno starożytnym lądem, którego historia i cywilizacja sięga jedenastu tysięcy lat wstecz, jak również od roku 1960 młodą, niezależną republiką. Położenie geograficzne na skrzyżowaniu trzech kontynentów Europy, Azji i Afryki w miejscu, gdzie spotykały się trzy cywilizacje, było głównym czynnikiem wyznaczającym kierunek rozwoju historii wyspy na przestrzeni wieków.

Autorzy w niezwykle ciekawy sposób dokonali bardzo starannej charakterystyki wyspy, biorąc pod uwagę jej historię, gospodarkę, politykę, kulturę oraz, co stanowi o wyjątkowym potencjale Cypru turystykę. Autorzy ukazują także dobitnie, nie unikając niedomówień, trudną i skomplikowaną historię Cypru, która niewątpliwie rzutuje na codzienność tego miejsca.

Doskonała lektura dla każdego Czytelnika pragnącego poszerzyć swoją wiedzę o turystyczno-geograficzne horyzonty.


Danuta Krasowska-Polakiewicz - absolwentka turystyki Policealnego Studium Turystyczno-Hotelarskiego w Zielonej Górze, z wieloletnim doświadczeniem kierowniczym w branży hotelarskiej, obecnie od wielu lat menedżer w branży usług finansowych.

Marek Polakiewicz - absolwent Instytutu Turystyki Wyższej Szkoły Teologiczno Humanistycznej w Łodzi, albergolog, wykładowca turystyki i hotelarstwa, szkoleniowiec Protokołu Dyplomatycznego i Etykiety, dziennikarz hotelarski, współpracownik miesięcznika Hotelarz, autor szeregu publikacji dot. turystyki i hotelarstwa, uczestnik i autor wystąpień podczas konferencji o tematyce turystycznej, pasjonat zawodu i wysokiej jakości kształcenia w turystyce i hotelarstwie, wieloletni działacz hotelarski i organizacji pozarządowych, w latach 2007-2010 członek kolegium redakcyjnego redaktor międzynarodowej (szwajcarsko austriackiej) encyklopedii biograficznej WHO is WHO.


[...] Każda forma popularyzacji oraz przybliżenia Polakom informacji na temat dziewięciu tysięcy lat historii Cypru jest godna podkreślenia i godna pochwały.

Prezentowana niniejsza pozycja w ciekawy i obszerny sposób przekazuje obraz zarówno istniejącej od niedawna Republiki Cypryjskiej, jak i samej Wyspy. Ma ona praktyczne walory poznawcze dla osób, które uprawiają turystykę, a także porusza tematykę z zakresu historii, polityki, religii i gospodarki oraz turystyki Wyspy, które niedosyt wciąż odczuwa się na polskim rynku wydawniczym.
Stąd niniejsza pozycja, pierwsza tego rodzaju, wydana w Polsce, która w założeniu nie jest przewodnikiem turystycznym. [...]

MICHAŁ CZEREPANIAK, Kapitan Żeglugi Wielkiej, Honorowy Konsul Republiki Cypru w Szczecinie


Szczegóły: W cieniu Afrodyty - Polakiewicz Marek, Krasowska-Polakiewicz Danuta

Tytuł: W cieniu Afrodyty
Autor: Polakiewicz Marek, Krasowska-Polakiewicz Danuta
Wydawnictwo: Novae Res
ISBN: 9788379421275
Języki: polski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 176
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: W cieniu Afrodyty - Polakiewicz Marek, Krasowska-Polakiewicz Danuta

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Inne pozycje tego autora: Polakiewicz Marek, Krasowska-Polakiewicz Danuta (1)