Wykrywaj i reaguj Praktyczny monitoring sieci dla administratorów

Książka

Wykrywaj i reaguj
Praktyczny monitoring sieci dla administratorów

 • Wydawnictwo: Helion
 • Rok wydania: 2014
 • ISBN: 9788324687992
 • Ilość stron: 408
 • Format: 17.0x23.0cm
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 79,00 PLN
Nasza cena 28,43 PLN
Oszczędzasz 64%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 79,00 PLN
Nasza cena 28,43 PLN
Oszczędzasz 64%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Bądź o krok przed intruzem!

Zagwarantowanie bezpieczeństwa sieci to ogromne wyzwanie i najwyższa konieczność. Aby to osiągnąć, nie wystarczy budowanie murów prędzej czy później napastnicy przenikną przez takie zabezpieczenia. Dlatego kluczowe jest stałe monitorowanie ruchu w sieci i wykrywanie podejrzanych zachowań. Jak to zrobić Jak wykorzystać w tym celu darmowe oprogramowanie z otwartym kodem Na te i wiele innych pytań odpowiada ta wspaniała książka.

W trakcie lektury dowiesz się, jak uzyskać dostęp do ruchu sieciowego, zbierać go i zarządzać nim. W kolejnych rozdziałach poznasz narzędzie Security Onion (autonomiczną platformę pozwalającą na monitorowanie bezpieczeństwa w sieci) oraz dowiesz się, jak je skonfigurować i wykorzystać. Do Twojej dyspozycji jest również wiele narzędzi działających w trybie tekstowym, z Tcpdump na czele. Ich możliwości oraz zastosowanie poznasz w kolejnych rozdziałach. Na sam koniec zobaczysz, jak wygląda cykl zapewniania bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie oraz jakie działania należy podjąć w przypadku wykrycia naruszenia zasad bezpieczeństwa. Książka ta jest obowiązkową lekturą dla wszystkich administratorów sieci. Dostarcza ona cennych informacji na temat dostępnych narzędzi, procedur oraz trendów w tej dziedzinie.

Dzięki tej książce:

- poznasz dostępne narzędzia i ich możliwości w zakresie monitorowania ruchu w sieci
- dowiesz się, jak zorganizować procedurę monitorowania
- zainstalujesz i skonfigurujesz system Security Onion
- zwiększysz swoje szanse na wykrycie i odparcie ataku

Obowiązkowa lektura każdego administratora!


Szczegóły

Tytuł: Wykrywaj i reaguj

Podtytuł: Praktyczny monitoring sieci dla administratorów

Autor: Bejtlich Richard

Wydawnictwo: Helion

ISBN: 9788324687992

Język oryginału: angielski

Tłumacz: Grzegorz Pawłowski

Języki: polski

Rok wydania: 2014

Ilość stron: 408

Format: 17.0x23.0cm

Oprawa: Miękka

Waga: 0.594 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Inne pozycje tego autora: Bejtlich Richard (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×