Zielona mila

Książka

Zielona mila

 • Wydawnictwo: Albatros
 • Rok wydania: 2016
 • ISBN: 9788378859987
 • Ilość stron: 416
 • Format: 14.0x20.5cm
 • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
2 - 4 dni robocze*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 34,30 PLN
Nasza cena 25,27 PLN
Oszczędzasz 26%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 34,30 PLN
Nasza cena 25,27 PLN
Oszczędzasz 26%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Akcja powieści, zbliżonej klimatem do głośnej noweli tego samego autora, toczy się w Ameryce lat 30. Jej bohaterowie to więźniowie oczekujący na wykonanie kary śmierci i pilnujący ich strażnicy. Książkę zekranizował w 1999 roku Frank Darabont; główną rolę zagrał Tom Hanks. Wśród przebywających w więzieniu Cold Mountain skazańców znajduje się nieobliczalny, niezwykle agresywny młodociany zabójca William Wharton; jest Eduard Delacroix, niepozorny Francuz z Luizjany, który zgwałcił i zabił młodą dziewczynę; dla zatarcia śladów spalił kolejnych sześć osób. Jest wreszcie skazany za brutalny mord na dwóch małych dziewczynkach John Coffey, zagadkowy olbrzym o wiecznie załzawionych oczach, obdarzony niezwykłą mocą. Co łączy tych ludzi Tę zagadkę usiłuje rozwiązać główny klawisz Paul Edgecombe, wierzący w niewinność Coffeya.

Szczegóły

Tytuł: Zielona mila

Autor: Stephen King

Wydawnictwo: Albatros

ISBN: 9788378859987

Tłumacz: Szulc Andrzej

Języki: polski

Rok wydania: 2016

Ilość stron: 416

Format: 14.0x20.5cm

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Waga: 0.52 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Stephen King napisał niezwykle smuntą, ale i piękną powieść, która chwyta za serce i za nic nie puści do samego końca. Poznajemy nie tylko wielkiego Coffeya, który od razu sprawia, że człowiekowi robi się cieplej na serduchu, ale i samego Paula Edgecombe’a,który okazuje się niezwykle błyskotliwym i żywotnym człowiekiem. King tak jak potrafi człowieka wbić w ziemię przerażającą powieścią, tak samo potrafi wzruszyć i sprawić, że wykreowane postacie nie tylko stają się nam bliskie, ale i mamy wrażenie, że naprawdę istniały.Gorąco polecam najpierw przeczytać książkę, choć większość z was pewnie zaczęła od filmu.Śmiało mogę stwierdzić, że tą książkę TRZEBA przeczytać. To pozycja obowiązkowa dla każdego fana Kinga. Dlaczego?To już tajemnica dla tych, którzy tego nie przeczytali. 2016-07-01 16:38:02

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×