Maryja Matka Jezusa w Nowym Testamencie

Książka

Maryja Matka Jezusa w Nowym Testamencie

  • Wydawnictwo: Salwator
  • Rok wydania: 2014
  • ISBN: 9788375803983
  • Ilość stron: 128
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 19,90 PLN
Nasza cena 14,84 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 19,90 PLN
Nasza cena 14,84 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Maryja Matka Jezusa w Nowym Testamencie - Mussner Franz

Odkrycie judaizmu zaprowadziło Franza Mussnera w jego teologicznej drodze do napisania Traktatu o Żydach przetłumaczonego na sześć języków, w tym także na język polski. Szczegółowe omówienie relacji Jezus judaizm Kościół naprowadziło wybitnego niemieckiego biblistę do zajęcia się tematem Maryi w środowisku Izraela i wczesnego Kościoła.

Jako cel swojej pracy Franz Mussner postawił sobie nie tylko opracowanie biblijnych podstaw mariologii i kultu Maryi, ale również jeszcze większe włączenie Maryi w dialog ekumeniczny. Jego koncepcja dialogu ekumenicznego polega na biblijnym spojrzeniu na Maryję jako Żydówkę. Jest to ubogacające i jednoczące w badaniach egzegetycznych zarówno dla protestantyzmu, jak i katolicyzmu, i może zbliżyć te Kościoły w nauczaniu o Maryi, Matce Jezusa.

Każdy, kto stawia sobie pytanie, czy pobożność maryjna jest słuszna, znajdzie w tej książce, jak pisze w przedmowie do wydania polskiego ks. Waldemar Chrostowski, rzetelną i kompetentną odpowiedź. Udzielając tej odpowiedzi, autor porusza tematy nawiązujące do wersetów Łk 1, 48 n. i Łk 11, 27 n. Mówi o początkach kultu we wczesnym Kościele, o wierze Maryi w świetle Listu do Rzymian, o semantycznym wszechświecie perykopy o Zwiastowania (Łk 1, 26-38), omawia maryjne tytuły Matka wierzących i Królowa Proroków, czyni uwagi do prorockiego charakteru Magnificat i przechodzi do omówienia 12 rozdziału Apokalipsy, traktując o Niewieście obleczonej w słońce i smoku. Ukoronowaniem tych rozważań jest artykuł Franza Mussnera Żydowskość Maryi Maryi żydówki dołączony do wydania polskiego.


Szczegóły: Maryja Matka Jezusa w Nowym Testamencie - Mussner Franz

Tytuł: Maryja Matka Jezusa w Nowym Testamencie
Autor: Mussner Franz
Wydawnictwo: Salwator
Seria: Maryjne
ISBN: 9788375803983
Języki: polski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 128
Oprawa: Miękka


Recenzje: Maryja Matka Jezusa w Nowym Testamencie - Mussner Franz

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Mussner Franz (1)