W Rzymie jak w domu

Książka

W Rzymie jak w domu

  • Wydawnictwo: Marginesy
  • Rok wydania: 2014
  • ISBN: 9788363656690
  • Ilość stron: 288
  • Format: 13.5x20.9cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 36,90 PLN
Nasza cena 25,92 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 36,90 PLN
Nasza cena 25,92 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: W Rzymie jak w domu - Steenbeek Rosita

Rzym jest jak morze. Im dalej, tym głębiej. Życia nie starczy, żeby to wszystko poznać mówi jeden z rzymskich znajomych Rosity Steenbeek. Autorka po dziesięciu latach wraca do Rzymu i opowiada o wiecznym mieście, a także na nowo się w nim zakochuje. Bywa w miejscach, o których turysta zaczytany w standardowych przewodnikach nie wie, mimo że ma je na wyciagnięcie ręki. Wysypisko śmieci z czasów cesarza Augusta przebudowane na dyskoteki, podziemia Teatru Pompejusza we własnej piwnicy, kocie forum, tajne archiwum w Watykanie, Złoty Dom Nerona, zaćmienie słońca nad Rzymem, ruiny świątyni Wenus to tylko skrawek tego, o czym dowiaduje się Rosita. A oprócz oglądania miejsc nieoczywistych, spotyka także niebanalnych ludzi: dawnych przyjaciół i znajomych, duchownych, archeologów, artystów i złodziei. Oraz wnuka Lugiego Pirandella, który chcąc pozostać wolnym mieszka na ulicy.

Rosita Steenbeek w atrakcyjny sposób łączy świat antyczny ze światem współczesnym. Haagsche Courant Rzym jest cudowny dzięki lekkiemu i zabawnemu stylowi, jakim Steenbeek opisuje miasto.

Algemeen Dagblad

Nieskrywana deklaracja miłości do Rzymu.

PZC

Rosita Steenbeek (ur. 1957) holenderska pisarka, tłumaczka i aktorka. Studiowała kilka lat filologię klasyczną oraz teologię. Chciała kontynuować rodzinną tradycję i zostać pastorem. Zmieniła jednak zdanie i przeniosła się na wydział literatury holenderskiej i współczesnej na Uniwersytecie w Amsterdamie. Podczas studiów grała zarówno na scenie, jak i w filmach. Zadebiutowała w 1994 roku powieścią De laatste vrouw i od tego czasu opublikowała ponad dziesięć książek. Od prawie trzydziestu lat mieszka na zmianę w Amsterdamie i Rzymie.


Szczegóły: W Rzymie jak w domu - Steenbeek Rosita

Tytuł: W Rzymie jak w domu
Autor: Steenbeek Rosita
Wydawnictwo: Marginesy
ISBN: 9788363656690
Tytuł oryginału: Thuis in Rome
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Małgorzata Diederen-Woźniak
Języki: polski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 288
Format: 13.5x20.9cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.37 kg
Redakcja: Adam Pluszka


Recenzje: W Rzymie jak w domu - Steenbeek Rosita

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Steenbeek Rosita (1)