Japońska Broń Drzewcowa

Książka

Japońska Broń Drzewcowa

 • Wydawnictwo: DIAMOND BOOKS
 • Rok wydania: 2012
 • ISBN: 83-89332-17-5
 • Ilość stron: 192
 • Format: 1850x2550
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 39,00 PLN
Nasza cena 26,91 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 39,00 PLN
Nasza cena 26,91 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Broń drzewcowa jest obecna w całej historii Japonii, od prymitywnych grotów prehistorycznych włóczni poprzez wyrafinowane kształty pochew na groty z okresu Edo aż po współczesne bagnety. Mimo że za "duszę samuraja" został uznany miecz, to od najazdów mongolskich aż po okres Edo ruszając do boju wojownik wolał posługiwać się bronią drzewcową. Kult miecza mógł się rozwinąć dopiero wówczas, gdy długi okres pokoju sprawił, że śmiertelnie groźne yari i naginaty trafiły z rąk samurajów na stojaki zbrojowni.

Mimo że broń drzewcowa odgrywała na polu walki zasadniczą rolę aż do początku XVII w., to nigdy nie cieszyła się takim szacunkiem jak miecz, a resztki dawnej świetności przejawiały się aż do restauracji władzy cesarskiej w 1868 r. jedynie w symbolicznym traktowaniu włóczni jako oznaki statusu społecznego. Nigdy też broń drzewcowa nie doczekała się takich gloryfikujących ją opracowań, jakie poświęcono mieczowi. Nawet w języku japońskim trudno byłoby znaleźć, choć jedną monografię poświęconą temu tematowi. Tym większe uznanie należy się autorowi "Japońskiej broni drzewcowej", który na podstawie wielu rozproszonych źródeł stworzył prawdziwie unikalny przewodnik po japońskich drzewcach.

Jak każda pionierska praca i ta z pewnością nie wolna jest od uchybień, jednak jej znaczenie jest trudne do przecenienia, bo odkrywa przed czytelnikiem zainteresowanym militarną kulturą dawnej Japonii obszary będące do niedawna właściwie białymi plamami.


Szczegóły

Tytuł: Japońska Broń Drzewcowa

Autor: WINKLER WIESŁAW

Wydawnictwo: DIAMOND BOOKS

Kod paskowy: 9788389332172

ISBN: 83-89332-17-5

Rok wydania: 2012

Ilość stron: 192

Format: 1850x2550

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×