Solomon Kane Okrutne przygody

Książka

Solomon Kane
Okrutne przygody

  • Wydawnictwo: Rebis
  • Rok wydania: 2014
  • ISBN: 9788378185413
  • Ilość stron: 424
  • Format: 15.0x22.5cm
  • Oprawa: Gąbka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 27,81 PLN
Oszczędzasz 38%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 27,81 PLN
Oszczędzasz 38%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Solomon Kane - Howard Robert E.

"Twórczość Howarda jest tak energetyczna, że zdaje się wprost iskrzyć" - Stephen King.
Wraz z postacią Conana Cimmeryjczyka Robert E. Howard stworzył coś więcej niż tylko największego bohatera akcji XX wieku. Zapoczątkował również gatunek, który stał się znany jako magia i miecz. Ale to nie Conan był archetypem awanturnika, jaki wyłonił się z bujnej wyobraźni Howarda.
Był () dziwną mieszanką Purytanina i Kawalera z odrobiną starożytnego filozofa oraz więcej niż odrobiną poganina. () Łaknienie jego duszy pchało go ciągle naprzód; przemożny pęd, by naprawić całe zło, chronić wszelkie słabsze istoty. () Nieobliczalny i ruchliwy jak wiatr, miał wzgląd tylko na jedną zasadę pozostać wiernym swym ideałom sprawiedliwości i prawości. Taki był Solomon Kane.
W tym bogato ilustrowanym tomie znalazły się wszystkie opowieści i wiersze składające się na pasjonującą sagę o surowym i zabójczym Purytaninie Solomonie Kane. Razem tworzą rozbudowaną epopeję przygód i opowieści niezwykłych , która rozciąga się od terenów szesnastowiecznej Anglii, po odległe afrykańskie dżungle, gdzie nie stanęła stopa białego człowieka. Oto wstrząsające historie o mściwych duchach, złaknionych krwi demonach i mrocznej magii, pozostającej we władaniu tchnących złem mężczyzn i kobiet. Im wszystkim przeciwstawi się posępny mściciel uzbrojony w fanatyczną wiarę oraz nieujarzmione serce wojownika.
Niniejsze wydanie zawiera także fragmenty opowieści opracowane wyłącznie na potrzeby tej edycji, biografię Howarda autorstwa badacza Rusty'egoBurke'a oraz szkic In Memoriam H.P. Lovecrafta poruszający hołd złożony przyjacielowi i równemu sobie pisarskiemu geniuszowi.
Robert Ervin Howard (1906-1936) całe życie spędził w Teksasie. Jako słabowity mól książkowy, gnębiony przez rówieśników, rozpoczął ostry trening i wstąpił do klubu bokserskiego. Pod silnym wpływem matki wybrał karierę pisarską, pierwsze opowiadanie zamieścił w Adventure Magazine już jako piętnastolatek. Dochody z pisarstwa nie starczały z początku na utrzymanie, stąd też dorabiał jako zbieracz bawełny, znakowacz bydła, sprzedawca w sklepie, pomoc biurowa czy pisząc wieści z pól naftowych. Od 1925 roku współpracował z czasopismem Weird Tales, publikując teksty uważane do dziś za najważniejsze w jego dorobku. Tworzył opowieści wszelkiego rodzaju: horrory, opowiadania sportowe i historyczne czy westerny, ale największą sławę przyniosła mu literatura fantasy. Uważany jest za jednego z autorów, którzy zmienili jej oblicze. Wykreował wielu barwnych bohaterów: purytanina Solomona Kanea, Pikta Brana Mak Morna i Kulla z Atlantydy, jednak poczesną sławę zapewnił mu Conan z Cimmerii, który stał się archetypem dla wszystkich twórców spod znaku magii i miecza oraz fantasy bohaterskiej.
Karierę Howarda ucięła nagle samobójcza śmierć na wieść o tym, że dla jego chorej, leżącej w szpitalu matki nie ma już żadnej nadziei. Matka zmarła następnego dnia rano pochowani zostali razem


Szczegóły: Solomon Kane - Howard Robert E.

Tytuł: Solomon Kane
Podtytuł: Okrutne przygody
Autor: Howard Robert E.
Wydawnictwo: Rebis
Seria: Fantasy
ISBN: 9788378185413
Tytuł oryginału: THE SAVAGE TALES OF SOLOMON KANE
Tłumacz: Nowak Tomasz
Języki: polski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 424
Format: 15.0x22.5cm
Oprawa: Gąbka


Recenzje: Solomon Kane - Howard Robert E.

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×