Książka
 • Wydawnictwo: W.A.B.
 • Rok wydania: 2014
 • ISBN: 9788328009356
 • Ilość stron: 407
 • Format: 13.5x20.2cm
 • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Jutro (poniedziałek 2017-12-18)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 44,99 PLN
Nasza cena 29,15 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 44,99 PLN
Nasza cena 29,15 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Gniew to pożegnanie z Szackim, jednym z najbardziej znanych bohaterów kryminalnych w Polsce, dostrzeżonym i docenionym na świecie, co potwierdzają recenzje i wyróżnienia dla kolejnych wydań książek Zygmunta Miłoszewskiego za granicą. Prestiżowy Publishers Weekly w recenzji Uwikłania napisał, że czytelnicy będą chcieli kontynuacji losów prokuratora Szackiego. I trochę żal, że autor równie stanowczo jak swego czasu Artur Conan Doyle obwieścił koniec przygód swojego bohatera! 25 listopada 2013 r. prokurator Teodor Szacki zostaje wezwany do zrujnowanego bunkra koło poniemieckiego szpitala miejskiego w Olsztynie. W czasie robót drogowych odnaleziono tam stary szkielet. Szacki bezrefleksyjnie odfajkowuje Niemca, jak się tutaj nazywa wojenne szczątki, i każe przekazać je uczelni medycznej, gdzie wiecznie brakuje eksponatów do celów dydaktycznych. Nie przypuszcza, że to, co wydawało się końcem rutynowej procedury, jest początkiem najtrudniejszej sprawy w jego prokuratorskiej karierze. Sprawy, która pozbawi go prawniczego dystansu, zmusi do wyborów ostatecznych i okaże się ostatnim dochodzeniem prokuratora Teodora Szackiego.


Zygmunt Miłoszewski otrzymał za powieść "Gniew" Paszport Polityki 2014.Szczegóły

Tytuł: Gniew

Autor: Miłoszewski Zygmunt

Wydawnictwo: W.A.B.

Seria: MROCZNA SERIA

ISBN: 9788328009356

Języki: polski

Rok wydania: 2014

Ilość stron: 407

Format: 13.5x20.2cm

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Waga: 0.394 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

"Gniew" to jedna z książek, które się "połyka", nie można się oderwać. Akcja jest dynamiczna, dużo się dzieje, ani przez sekundę czytelnik się nie nudzi. Miłoszewski potrafi zaskoczyć, przedstawia kolejne elementy układanki i nigdy nie mamy pewności czy to już, czy jeszcze coś się wydarzy i wywróci do góry nogami osobiście wydedukowaną teorię. Głównym problemem poruszonym w tej części przygód prokuratora Szackiego jest przemoc w rodzinie i konieczność uczulenia społeczeństwa (sąsiadów, rodziny, znajomych) na reagowanie na niepokojące sygnały. Przerażające jest to, jak wielu sytuacji można by uniknąć, jak wiele kobiet i dzieci uratować, gdyby otoczenie miało "otwarte oczy" i w porę zareagowało. Fajnie, że autor nie czyni z Szackiego jedynego sprawiedliwego, że pozwolił mu na popełnianie błędów, przez co jest bardziej prawdziwy. Jedynie do zakończenia mam zastrzeżenia, rozumiem niedopowiedzenia, lubię kiedy autor zostawia otwartą furtkę czytelnikowi ale na tle całej powieści wypada mocno blado. Myślę. że "Gniew" spokojnie można czytać jako odrębną powieść , w dowolnej kolejności z pozostałymi książkami o Szackim. Właściwie mogę już stwierdzić, że każdą kolejną książkę Miłoszewskiego kupię w ciemno ale niezmiennie, dla mnie najlepszy jest "Bezcenny". 2014-11-17 11:29:50

Majsterszyk dopracowany w każdym calu. Wielka szkoda, że to koniec przygód Pana Teo, mam nadzieję, że autor zmieni zdanie i jeszcze nas zaskoczy. Wiedziałem, że to będzie świetny kryminał i nie zawiodłem się - a wrzuceniem piosenki z bajki Disneya w kluczowym momencie rozłożyło mnie na łopatki. 2014-11-20 12:58:30


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl