Skarbnica polskich bajek, baśni i legend

Książka

Skarbnica polskich bajek, baśni i legend

  • Wydawnictwo: Siedmioróg
  • Rok wydania: 2014
  • ISBN: 9788377913284
  • Ilość stron: 144
  • Format: 23.5x16.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 24,99 PLN
Nasza cena 16,43 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 24,99 PLN
Nasza cena 16,43 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Skarbnica polskich bajek, baśni i legend

Spośród wszystkich legend, baśni i bajek, spośród wszystkich książek dla dzieci, jakie są na świecie, ta jedna jest dla polskiego dziecka najważniejsza. Jakże bowiem być Polakiem, nie znając Podania o Lechu, Czechu i Rusie, legendy O Piaście i Popielu czy Niewidomego księcia Mieszka, legend i bajek krakowskich ? O wawelskim smoku, O Wandzie, co Niemca nie chciała, Lajkonika, Pana Twardowskiego, legend i baśni warszawskich ? Warsa i Sawy, Warszawskiej syrenki, Bazyliszka, Złotej kaczki, opowieści góralskich ? O śpiących rycerzach w Tatrach, Janosika, oraz wielu innych znakomitych bajek i baśni polskich, takich jak Jak to ze lnem było, O dwunastu miesiącach, Szewczyk Dratewka, Szklana góra, Waligóra i Wyrwidąb, Z chłopa król.
Legendy, baśnie i bajki zebrane w tej wartościowej i bliskiej naszym sercom książce należą do najważniejszych, ale i najatrakcyjniejszych utworów dla małych czytelników. Zebrano tu doskonałe opracowania arcydzieł dla dzieci. Teksty napisane są żywym, pełnym wartkich dialogów, a zarazem literackim stylem, historie opowiedziane są z werwą i podkreśleniem pasjonującego charakteru każdej intrygi. Język i tempo opowieści przyjazne są dzisiejszemu czytelnikowi. Na wyróżnienie zasługuje bogata i piękna szata graficzna. Jest ona czymś więcej niż tylko przyjazną dla oka ozdobą tekstów ? da małym czytelnikom trwałą wizję niezapomnianych bohaterów naszych polskich bajek, baśni i legend, a także scenerii z naszej pięknej polskiej historii.


Szczegóły: Skarbnica polskich bajek, baśni i legend

Tytuł: Skarbnica polskich bajek, baśni i legend
Wydawnictwo: Siedmioróg
Seria: KLASYKA POLSKA
ISBN: 9788377913284
Języki: polski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 144
Format: 23.5x16.5cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.665 kg
Redakcja: Michałowska Tamara


Recenzje: Skarbnica polskich bajek, baśni i legend

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Tamara Michałowska to polska pisarka, której miałam okazję czytać już kilka książek dziecięcych. Tym razem mogłam zapoznać się z opracowaną przez nią ,,Skarbnicą polskich bajek, baśni i legend".,,Skarbnica polskich bajek, baśni i legend" to, jak nazwa wskazuje, wspaniały zbiór opowieści przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Mam w domu sporo książek z baśniami, jednak z legendami już nie tak wiele. Z wielką radością więc zabrałam się za lekturę tego zbioru. Zdecydowaną większość tekstów znałam, lecz z przyjemnością je sobie przypomniałam.Jedne opowieści są dłuższe, inne krótsze. Poczytam tutaj np. o Lechu, Czechu i Rusie, o Wandzie, co nie chciała Niemca, spotkamy Janosika, króla Popiela, którego zjadły myszy, szewczyka Dratewkę, Pana Twardowskiego, wawelskiego smoka i jeszcze inne historie. Razem jest ich 19 i zostały przypisane następującym kategoriom: legendy o początkach państwa polskiego, krakowskie, warszawskie, góralskie oraz baśnie. Przekrój jest dość spory, jednak co kolejna publikacja to ciekawsza.Całość z powodzeniem można przeczytać na jeden raz, gdy jesteśmy osobą dorosłą. W przypadku lektury z dziećmi czytałabym kategoriami lub najlepiej po jednej historii. Jak to bywa z legendami, baśniami i bajkami w tym zbiorze też nie zabrakło morału - by czynić dobro, zostało pokazane, że przebiegłość nie zawsze musi wyjść nam na dobre, że czasem dzięki sile rozumu możemy zdziałać więcej, niż siłą, że dobro popłaca.,,Skarbnica polskich bajek, baśni i legend" to pięknie wydany zbiór, z dużą czcionką i świetnymi ilustracjami, który doskonale nada się na świąteczny prezent. Jestem bardzo rada, że tak piękna publikacja znajduje się w domowej biblioteczce.Moja ocena: 6/6 2015-11-20 17:52:48