Radio-aktywna, czyli jak zostałam głosem z Zakopanego

Książka

Radio-aktywna, czyli jak zostałam głosem z Zakopanego

  • Wydawnictwo: Pascal
  • Rok wydania: 2014
  • ISBN: 9788376424040
  • Ilość stron: 352
  • Format: 14.6x21.6
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 9,90 PLN
Nasza cena 7,37 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 9,90 PLN
Nasza cena 7,37 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Radio-aktywna, czyli jak zostałam głosem z Zakopanego - Sabała-Zielińska Beata

Niezwykle barwna i zabawna opowieść rodowitej góralki znanej jako głos z Zakopanego. Uzbrojona w mikrofon wyrusza na podbój Tatr, aby wszystkim ceprom przybliżyć wspaniałych ludzi, cudowne historie i prawdziwie zadziorny charakter zakopiańskich górali.
Książkę Radio-aktywna Sabała, czyli jak zostałam głosem z Zakopanego przeczytałem z zaciekawieniem i prawdziwą przyjemnością. Miłość do Tatr i Zakopanego miesza się w tej książce z miłością do radia. To pierwsze łatwo wytłumaczyć Beata Sabała- -Zielińska jest rodowitą góralką i ma tę miłość w genach. Rzecz w tym, że pisze o tym w sposób finezyjny i zróżnicowany. Potrafi być liryczna i erudycyjna, gdy opisuje górskie nazwy, i satyryczna, gdy pisze o Targu pod Gubałówką czy o Bollywood pod Tatrami. Ten cały fascynujący i barwny świat Beata Sabała-Zielińska opisuje przy pomocy medium, które ukochała, to jest przy pomocy radia. Ma na to pomysł i jest w tym pełna pasji. Zakopane i szerzej Tatry, krajobrazy, obyczaje i ludzie zyskują w mikrofonie reporterki niepowtarzalny portret. Umie też Sabała-Zielińska pisać, a więc i myśleć mądrze i poważnie, gdy zawiera w swym pisaniu refleksję nad losem kolegów, którzy nie wrócili z wyprawy w góry. Ale przede wszystkim cały ton jej opowieści opromieniony jest swoistym, specyficznym poczuciem humoru i błyskiem inteligencji. Kto gór nie zna, dzięki tej książce może je poznać i polubić. Kto góry zna, może odnowić stare sentymenty.
Polecam tę książkę jednym i drugim.
Wojciech Młynarski
Zabawna i wciągająca opowieść o tym, jak góralka dała się ponieść halnemu i miłości do radia. Przeczytałam z wielką przyjemnością!
Beata Pawlikowska


Szczegóły: Radio-aktywna, czyli jak zostałam głosem z Zakopanego - Sabała-Zielińska Beata

Tytuł: Radio-aktywna, czyli jak zostałam głosem z Zakopanego
Autor: Sabała-Zielińska Beata
Wydawnictwo: Pascal
ISBN: 9788376424040
Języki: polski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 352
Format: 14.6x21.6
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.53 kg


Recenzje: Radio-aktywna, czyli jak zostałam głosem z Zakopanego - Sabała-Zielińska Beata

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×