Zmysł religijny

Książka

Zmysł religijny

  • Wydawnictwo: M
  • Rok wydania: 1999
  • ISBN: 9788380210462
  • Ilość stron: 246
  • Format: 14.0x20.5cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 29,90 PLN
Nasza cena 18,75 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 29,90 PLN
Nasza cena 18,75 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Zmysł religijny - Giussani Luigi

Abp. Jorge Mario Bergoglio w czasie wystąpienia podczas prezentacji hiszpańskiej edycji książki Zmysłu religijnego księdza Luigi Giussaniego powiedział:

Przez wiele lat teksty ks. prałata Giussaniego inspirowały moje myślenie, pomagały mi się modlić i właśnie dlatego przychodzę dzisiaj, by dać temu świadectwo. Jego teksty nauczyły mnie być lepszym chrześcijaninem.

Książka Zmysł religijny nie jest tekstem do wyłącznego użytku przez tych, którzy należą do ruchu; nie jest nawet zaadresowana tylko do chrześcijan bądź ogólnie do ludzi wierzących. Jest to natomiast książka dla tych wszystkich ludzi, którzy poważnie traktują swoje człowieczeństwo. Śmiem twierdzić, że współczesnym problemem, któremu przede wszystkim musimy stawiać czoło, jest nie tyle problem Boga, istnienie Boga czy jego poznanie, ale problem człowieka, odnalezienie w nim samym owego śladu Boga, jaki On w nas odcisnął, abyśmy mogli się z Nim spotkać.

W książce Zmysł religijny, paradoksalnie, mało się mówi o Bogu a bardzo dużo o człowieku... W obliczu letargu życia, spokoju za niską cenę wyzwanie polega na zadawaniu sobie samym prawdziwych pytań o znaczenie człowieka, o sens jego istnienia, a także na udzielaniu odpowiedzi na te pytania.

Doświadczenie religijne - czym jest i skąd wypływa Autor, założyciel ruchu Comunione e Liberazione, zachęca do głębokiej refleksji i dojrzałej pracy nad sobą, która pozwoli nam odzyskać pierwotny "zmysł religijny" prawdziwego siebie, stworzonego na obraz i podobieństwo Boga.

Na dołączonym DVD - film dokumentalny przedstawiający biografię Giussaniego i historię powstania ruchu.


Szczegóły: Zmysł religijny - Giussani Luigi

Tytuł: Zmysł religijny
Autor: Giussani Luigi
Wydawnictwo: M
ISBN: 9788380210462
Języki: polski
Rok wydania: 1999
Ilość stron: 246
Format: 14.0x20.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.25 kg


Recenzje: Zmysł religijny - Giussani Luigi

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×