7 esejów o Albercie Camus

Książka

7 esejów o Albercie Camus

Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 35,70 PLN
Nasza cena 33,01 PLN
Oszczędzasz 7%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 35,70 PLN
Nasza cena 33,01 PLN
Oszczędzasz 7%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Książka ta jest nie tylko zbiorem krytycznoliterackich rozważań nad twórczością znanego pisarza, ale raczej trójgłosem Merton–Camus–Miłosz w sprawach najważniejszych dla ludzkiej kondycji: cierpienia, miłości, wolności, śmierci.
Merton-mnich analizuje kontrowersyjną twórczość Camusa. Kompozycyjną zasadą rozważań jest pytanie: co ktoś taki jak Albert Camus ma do powiedzenia Kościołowi, chrześcijanom dzisiaj?
W powstanie esejów Mertona o Camusie „wplątany” był Czesław Miłosz. To za jego sprawą Merton zagłębił się w studiach o Camusie i o nim pisał. Dlatego jako swoiste posłowie w książce znalazły się dwa artykuły Miłosza o Camusie, „Diariusz paryski” i „Braterski rozmówca”.
Tłumaczenie: Renata Krempl
Posłowie: Czesław Miłosz


Szczegóły

Tytuł: 7 esejów o Albercie Camus

Autor: Merton Thomas

Wydawnictwo: Tyniec Wydawnictwo Benedyktynów

Kod paskowy: 9788390432113

Rok wydania: 1996

Ilość stron: 232

Format: 130 x 200 mm

Oprawa: Miękka

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

  1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
  2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
  3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
  4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
  5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
  6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl -  Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl