Miłość nie do pomylenia

Książka

Miłość nie do pomylenia

  • Wydawnictwo: Charaktery
  • Rok wydania: 2015
  • ISBN: 9788364721083
  • Ilość stron: 144
  • Format: 14.5x21.0cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 25,00 PLN
Nasza cena 17,56 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 25,00 PLN
Nasza cena 17,56 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Miłość nie do pomylenia - Trabert Wanda

Tytuł książki "Miłość nie do pomylenia" od razu prowokuje do pytania: z czym mielibyśmy miłość pomylić Odpowiedź znajdziemy na stronach książki. To zbiór tekstów wybitnej i cenionej psychoterapeutki. Układają się one w przejmującą opowieść o ludzkich relacjach, emocjach, niemożnościach. Wanda Trabert (Sztander) z troską, ale i życzliwością pochyla się nad ludzkimi słabościami, przygląda się im i stara się pokazać ścieżki, którymi można od nich odejść. Otwierający książkę tekst Ludzie mylą miłość budzi silne emocje czytelników. Także pozostałe teksty nie pozostawiają ich obojętnymi.Książka jest łatwa w odbiorze, porusza tematy bliskie w zasadzie każdemu, a już na pewno poszukującej, oczytanej kobiecie. Jest tu dużo cytatów w stylu aforyzmów, złotych myśli, które coś w nas poruszają, skłaniają do refleksji, dają rady, delikatnie kierunkują, wartościują.
Znajdziemy w niej m.in odpowiedzi na pytania:
Jak ludzie mylą miłość
Dlaczego czasem nie znajdujemy miłości, choć tak bardzo jej szukamy
Dlaczego rodzina nie musi być idealna
Na ile kobieta jest Wielką Tkaczką, a mężczyzna Wielkim Budowniczym
Co po rozwodzie

"Zawsze miałem wrażenie, że nam wszystkim z niewiadomych powodów choć mogę się domyślać, że z powodu swojej skromności i delikatności Wanda nie mówi wszystkiego, co wie, bo chce, byśmy dalej poszli już sami. Jak powiadają chasydzi: Nie pytaj o drogę tego, który ją zna, bo nie pozwoli ci błądzić. Wanda nigdy nie zabraniała nikomu błądzenia. Sama za to płaci wysoką cenę, z bólem wypatrując tych, którzy drogę pogubili i do tej pory odnaleźć nie mogą. To jest cena miłości, jaką Wanda płaci; miłości, której z niczym nie można pomylić."
(ze wstępu Bogdana Białka)

"W przywiązaniu do miłości przegrywa człowiek, broniąc paradoksalnie i rozpaczliwie ideologii, która go niszczy. W obronie przed bólem porzucenia, w lęku przed naruszeniem poczucia wartości, w niechęci przed konfrontacją z głębszą odpowiedzialnością. Różnie. Jedno jest pewne: tam, gdzie kocha się miłość, człowiek jest drugorzędnym statysta w sztuce z gwiazdorskim występem, a niektórzy z nas, owładnięci pasją miłości, rozgrywające tę sztukę przez całe życie.
(z tekstu Ludzie mylą miłość")

Wanda TRABERT (Sztander) jest psychologiem klinicznym, certyfikowanym psychoterapeutą i superwizorem psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuje w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Prowadzi terapię małżeństw. Jest autorką wielu książek, m.in. Poza kontrolą, Rozmowy, które pomagają, Przed klasówką z miłości.


Szczegóły: Miłość nie do pomylenia - Trabert Wanda

Tytuł: Miłość nie do pomylenia
Autor: Trabert Wanda
Wydawnictwo: Charaktery
ISBN: 9788364721083
Języki: polski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 144
Format: 14.5x21.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.19 kg


Recenzje: Miłość nie do pomylenia - Trabert Wanda

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Trabert Wanda (1)