Fizyka cieplna budowli w praktyce Obliczenia cieplno-wilgotnościowe

Książka

Fizyka cieplna budowli w praktyce Obliczenia cieplno-wilgotnościowe

 • Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Rok wydania: 2015
 • ISBN: 9788301181680
 • Ilość stron: 546
 • Format: 15.5x23.5cm
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 74,00 PLN
Nasza cena 56,73 PLN
Oszczędzasz 23%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 74,00 PLN
Nasza cena 56,73 PLN
Oszczędzasz 23%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Konstruktor budowlany staje przed koniecznością obligatoryjnego uwzględnienia w procesie projektowania budynku złożonych wymagań cieplno-wilgotnościowych, zapisanych w stale aktualizowanych tzw. warunkach technicznych. Spełnienie tych warunków, przy równoległym obowiązku wykonania świadectwa charakterystyki energetycznej budynku, to podstawowy element każdego projektu budowlanego. Z Przedmowy Racjonalizowanie zużycia energii stało się jednym z najważniejszych problemów gospodarczych. Zrodziło to potrzebę doskonalenia zarówno metod poprawy izolacyjności przegród, jak i sposobów precyzyjnego prowadzenia obliczeń cieplno-wilgotnościowych i stało się powodem zasadniczych zmian w procedurach obliczeniowych fizyki cieplnej, tak by uwzględniały one naturalną przestrzenną strukturę budowli, odniesioną do klimatu zewnętrznego w określonej lokalizacji. Pierwsza część książki (rozdziały 110) dotyczy procesów wymiany ciepła, część druga (rozdziały 1114) obejmuje badania stanu zawilgocenia przegród i złączy budowlanych. Są w niej kolejno opisane: procedury obliczeń cieplno-wilgotnościowych klimat i mikroklimat budynku płaskie i przestrzenne przepływy ciepła obliczanie strat ciepła z budynku do środowiska i wymiana ciepła przez grunt właściwości cieplno-wilgotnościowe materiałów budowlanych roczne bilansowanie zużycia energii do ogrzewania i wentylacji mechanizmy przenoszenia wilgoci w przegrodach budowlanych i ochrona przeciwwilgociowa przegród oraz budynków sprawdzanie kondensacji wilgoci projektowanie złączy budowlanych Książka napisana z myślą o studentach budownictwa, architektury i inżynierii środowiska oraz inżynierach zajmujących się projektowaniem i wykonawstwem budowlanym.

Szczegóły

Tytuł: Fizyka cieplna budowli w praktyce Obliczenia cieplno-wilgotnościowe

Autor: Dylla Andrzej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

ISBN: 9788301181680

Języki: polski

Rok wydania: 2015

Ilość stron: 546

Format: 15.5x23.5cm

Oprawa: Miękka

Waga: 0.83 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl