Nowy ład na starym kontynencie Historia Europy neoliberalnej

Książka

Nowy ład na starym kontynencie
Historia Europy neoliberalnej

 • Wydawnictwo: Kurhaus Publishing
 • Rok wydania: 2015
 • ISBN: 9788363993078
 • Ilość stron: 624
 • Format: 14.0x20.4cm
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
2-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 45,00 PLN
Nasza cena 29,65 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 45,00 PLN
Nasza cena 29,65 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Wnikliwe i inspirujące studium przemian zachodzących w Europie Środkowo-Wschodniej po 1989 roku. Profesor Ther, wiedeńczyk, z pasją spoglądający ku swoim wschodnim sąsiadom, pokazuje, dlaczego neoliberalne koncepcje Zachodu znalazły podatny grunt w krajach wyswobadzających się spod radzieckich wpływów i w jaki sposób były tu realizowane. To świetna lektura dla tych, którzy w dzisiejszej Polsce dyskutują o kosztach transformacji.

Philipp Ther (ur. 1967) jest niemieckim historykiem, profesorem w Instytucie Historii Europy Wschodniej Uniwersytetu Wiedeńskiego (od 2010 r.). Wcześniej wykładał m.in. na Harvardzie (Center for European Studies) oraz w Instytucie Europejskim we Florencji.
Płynnie mówi w języku polskim. Znaczny wysiłek badawczy wkłada w studia nad historią najnowszą Polski - w szczególności dot. społecznych aspektów transformacji, problemów narodowościowych na Śląsku i wysiedleń Polaków ze Wschodu.


Szczegóły

Tytuł: Nowy ład na starym kontynencie

Podtytuł: Historia Europy neoliberalnej

Autor: Ther Philipp

Wydawnictwo: Kurhaus Publishing

Seria: BIZNES HORYZONTY

ISBN: 9788363993078

Liczba tomów: 1

Numer tomu: 1

Tytuł oryginału: Die neue Ordnung auf dem alten Kontinent: Eine Geschichte des neoliberalen Europa

Język oryginału: niemiecki

Tłumacz: Szymanderska Urszula, Lipnicki Sergiusz

Języki: polski

Rok wydania: 2015

Ilość stron: 624

Format: 14.0x20.4cm

Oprawa: Twarda

Waga: 0.63 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Inne pozycje tego autora: Ther Philipp (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×