Śmierć frajerom

Książka

Śmierć frajerom

 • Wydawnictwo: Muza
 • Rok wydania: 2015
 • ISBN: 9788328700284
 • Ilość stron: 528
 • Format: 16.3x24.2
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 49,90 PLN
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 0 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Powieść łotrzykowska i przygodowo-sensacyjna a zarazem kryminał miejski z elementami thrillera, dziejący się w latach 19051925. Autor wykorzystał pasjonującą historię miasta, świetne wątki polityczne, a także opisał warszawski półświatek okresu międzywojennego. Wyjątkowa dbałość o szczegóły historyczne i tło obyczajowe, a także wierność detalom i topografii miasta sprawia, że powieść jest wspaniałym przewodnikiem po Warszawie początku dwudziestego wieku, tak jak Lalka Bolesława Prusa jest swoistym przewodnikiem po Warszawie dziewiętnastowiecznej.
Tomek Wilmowski, Marek Piegus, Cegiełka i Paragon na zawsze pozostali chłopcami, tymczasem Heniek Wcisło z impetem ląduje w świecie ciemnych interesów, brudnej polityki, kasiarstwa, bandyterki i mokrej roboty.

Muniek Staszczyk
Świat przedwojennej Polski pochłania bez reszty. Poznajemy historie, których dziadkowie i pradziadkowie raczej nam nie opowiadali: spektakularne akcje włamywaczy, kombinacje gangsterów, sekrety kontrwywiadu. Czekam niecierpliwie na kolejny tom!
Agata Młynarska


Szczegóły

Tytuł: Śmierć frajerom

Autor: Kalinowski Grzegorz

Wydawnictwo: Muza

ISBN: 9788328700284

Języki: polski

Rok wydania: 2015

Ilość stron: 528

Format: 16.3x24.2

Oprawa: Twarda

Waga: 0.68 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Grzegorz Kalinowski wprowadza nas w świat, który współcześnie żyjący czytelnicy ( w dużej mierze ci z mojego pokolenia ) ów wydarzenia poznać mogli tylko z opowieści dziadków czy pradziadków. Książka Śmierć frajerom spotkała się z różnymi opiniami w moim otoczeniu. Jak ja do tego podeszłam? Na pewno z większym dystansem. Sama postać Heńka ( pomijam, że imiennik mojego ojca ) zaskarbił sobie moją sympatię od pierwszej chwili do samego końca książki. To bohater z krwi i kości. Świat przedstawiony wciąga i urzeka swoim przerażająco realną atmosferą.Jedynym minusem książki jest niepotrzebny ogrom postaci, na których czytelnik się niesłusznie skupia. Szybko okazuje się, że tak naprawdę cała uwaga należy się Wciśle. Początkowo usiłowałam wszystkich zapamiętać i jakoś to poukładać, ale po kilkunastu stronach doszłam do wniosku, że już lepiej się skupić na samym Heńku. W końcu to on jest głównym bohaterem książki.Co do stylu autora, nie czytałam tak lekko i dobrze napisanej książki. W dodatku utrzymującą klimat podobny do film Halo Szpicbródka czy Vabank. Kwinto by się nie powstydził takiego kompana jak Heniek. Tym samym polecam książkę właśnie fanom wcześniej wymienionych filmów. Śmierć frajerom to doskonała lektura, która wciąga bez reszty i sprawia, że tylko czeka się na kolejne części. 2016-06-10 16:36:04


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×