Sekret O'Brienów

Książka
  • Wydawnictwo: Filia
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka: Niedostępna
Sugerowana cena detaliczna 39,90 PLN
Nasza cena: 28,25 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów

Opis: Sekret O'Brienów - Genova Lisa

Joe OBrien to czterdziestotrzyletni policjant, który mieszka w jednej z irlandzko-katolickich dzielnic Bostonu. Jest oddanym mężem, dumnym ojcem czwórki dwudziestokilkuletnich dzieci i szanowanym funkcjonariuszem. Joe zaczyna doznawać problemów z koncentracją, nietypowych dla niego wybuchów złości i dziwnych drgawek. Początkowo przypisuje te niepokojące objawy stresującej pracy, ale wraz z ich uporczywym nasilaniem postanawia umówić się na wizytę u neurologa. Diagnoza, którą otrzyma, na zawsze odmieni życie Joe i jego rodziny. To pląsawica Huntingtona.

Pląsawica Huntingtona to śmiertelna choroba neurogeneratywna, na którą jak do tej pory nie znaleziono lekarstwa. Każde z czwórki dzieci Joe ma pięćdziesiąt procent szans odziedziczenia choroby ojca i ich los może wyjaśnić jedno badanie krwi. Obserwując swoją przyszłość w pogarszającym się stanie Joego, dwudziestojednoletnia Katie zmaga się z pytaniami pod jakimi stanęło jej ledwie rozpoczęte, dorosłe życie. Czy chce wykonać test A jeśli posiada chorobowy genotyp Czy potrafi żyć w nieświadomości Wraz z nasileniem się objawów Joe traci odznakę i wiele więcej. Próbuje nie tracić nadziei i z godnością stawiać czoło chorobie, podczas gdy Katie i jej rodzeństwo szukają w sobie odwagi, by zmierzyć się z losem.


Szczegóły: Sekret O'Brienów - Genova Lisa

Tytuł: Sekret O'Brienów
Autor: Genova Lisa
Wydawnictwo: Filia
ISBN: 9788379884797
Języki: polski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 448
Format: 13.0x02.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.43 kg


Recenzje: Sekret O'Brienów - Genova Lisa

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Pląsawica Huntingtona lub choroba Huntingtona – choroba genetyczna ośrodkowego układu nerwowego objawiająca się niekontrolowanymi ruchami oraz otępieniem. Nasilenie objawów postępuje w czasie. Pląsawica Huntingtona dziedziczona jest autosomalnie dominująco. Brzmi strasznie? No właśnie. Wyobraźcie sobie, że jesteście na miejscu Joe O’Briena. Jednego dnia jesteście oddanym mężem, dumnym ojcem czwórki dorosłych dzieci i szanowanym funkcjonariuszem policji. Macie zaledwie czterdzieści trzy lata i drugie tyle, jeśli nie więcej przed sobą, we własnej perspektywie. Czeka was rozpieszczanie wnucząt, przyjemna emerytura z żoną. Aż tu nagle ta perspektywa przyjemnej przyszłości pryska, jak rozbity kieliszek. Macie problemy z koncentracją, nieuzasadnione i nagłe wybuchy złości oraz dziwne drgawki. Najpierw myślicie, że to tylko stres, wiadomo. Praca w policji to jeden wielki stres. Jednak to wszystko się nasila. Każdy objaw staje się nie do zniesienia. W końcu decydujecie się na wizytę u neurologa. Niestety diagnoza jaką usłyszeliście przekreśla wasze życie. Choroba jest nieuleczalna i prowadzi do śmierci. Może bylibyście w stanie to przeboleć, bo i rak przecież bywa śmiertelny. Ale problem jest inny. Tą chorobę dziedziczą wasze dzieci. Wystarczy jedno badanie krwi by sprawdzić czy wasze potomstwo wpadło w to złe 50% szans na odziedziczenie złego genotypu. Joe traci odznakę i wiele więcej, a mimo to bardzo stara się walczyć z chorobą, nie tracąc przy tym godności. Tymczasem jego dzieci szukają w sobie odwagi by zmierzyć się z losem.Lisa Genova mimo swojego wykształcenia, potrafi napisać książkę, która tak wytarga uczucia czytelnika, że po zakończonej lekturze, nie macie pojęcia co ze sobą zrobić. Dodatkowo pisząc książkę z zabarwieniem medycznym, autorka zrobiła mi dobrze, smyrając moje skrzywione zamiłowanie do medycyny itp. Język autorki jest przyjemny i łatwo przyswajalny. Każdy kto czyta bloga, wie jak bardzo mierzi mnie czytanie obyczajówek z takim melodramatem w tle albo i na pierwszy planie. Lisa Genova dokonała cudu i sprawiła, że mam ochotę przeczytać więcej jej książek. Oczywiście, typowo dla takich autorek, które jednak mnie zdobywają, tak potargała moje nerwy, że chciałam rzucać książką. Nie dlatego, że była zła, przeciwnie. Była zaskakująco dobra. Bardziej chodziło o niedopowiedziane zakończenie, których ja bardzo nie lubię. Nie mniej jednak tą książkę z czystym serduchem mogę polecić tą książkę osobom, które po pierwsze: lubią książki obyczajowe ( albo okruchy życia ) i po drugie: osobom, które nie wiedzą czy im przypasują takie książki. Fakt, że Genova ma nietypowy styl i tematykę. Jednak w mojej opinii pisze świetnie i nie jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki.Dlaczego jeśli chcecie sobie zafundować detoks, macie gorszy dzień, zbliżają się wam te dni, albo po prostu macie ochotę na coś łzawego o sile rodziny i miłości, to ta książka jest dla was. 2016-06-22 16:26:44

Książka

Sekret O'Brienów

  • Wydawnictwo: Filia
  • Oprawa: Miękka

Joe OBrien to czterdziestotrzyletni policjant, który mieszka w jednej z irlandzko-katolickich dzielnic Bostonu. Jest oddanym mężem, dumnym ojcem czwórki dwudziestokilkuletnich dzieci i szanowanym funkcjonariuszem. Joe zaczyna doznawać problemów z koncentracją, nietypowych dla niego wybuchów złości i dziwnych drgawek. Początkowo przypisuje te niepokojące objawy stresującej pracy, ale wraz z ich uporczywym nasilaniem postanawia umówić się na wizytę u neurologa. Diagnoza, którą otrzyma, na zawsze odmieni życie Joe i jego rodziny. To pląsawica Huntingtona. Pląsawica Huntingtona to śmiertelna choroba neurogeneratywna, na którą jak do tej pory nie znaleziono lekarstwa. Każde z czwórki dzieci Joe ma pięćdziesiąt procent szans odziedziczenia choroby ojca i ich los może wyjaśnić jedno badanie krwi. Obserwując swoją przyszłość w pogarszającym się stanie Joego, dwudziestojednoletnia Katie zmaga się z pytaniami pod jakimi stanęło jej ledwie rozpoczęte, dorosłe życie. Czy chce wykonać test A jeśli posiada chorobowy genotyp Czy potrafi żyć w nieświadomości Wraz z nasileniem się objawów Joe traci odznakę i wiele więcej. Próbuje nie tracić nadziei i z godnością stawiać czoło chorobie, podczas gdy Katie i jej rodzeństwo szukają w sobie odwagi, by zmierzyć się z losem.

Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 28,25 PLN
Oszczędzasz 29%
Wysyłka: Niedostępna
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Sekret O'Brienów - Genova Lisa

Tytuł: Sekret O'Brienów
Autor: Genova Lisa
Wydawnictwo: Filia
ISBN: 9788379884797
Języki: polski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 448
Format: 13.0x02.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.43 kg


Recenzje: Sekret O'Brienów - Genova Lisa

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Pląsawica Huntingtona lub choroba Huntingtona – choroba genetyczna ośrodkowego układu nerwowego objawiająca się niekontrolowanymi ruchami oraz otępieniem. Nasilenie objawów postępuje w czasie. Pląsawica Huntingtona dziedziczona jest autosomalnie dominująco. Brzmi strasznie? No właśnie. Wyobraźcie sobie, że jesteście na miejscu Joe O’Briena. Jednego dnia jesteście oddanym mężem, dumnym ojcem czwórki dorosłych dzieci i szanowanym funkcjonariuszem policji. Macie zaledwie czterdzieści trzy lata i drugie tyle, jeśli nie więcej przed sobą, we własnej perspektywie. Czeka was rozpieszczanie wnucząt, przyjemna emerytura z żoną. Aż tu nagle ta perspektywa przyjemnej przyszłości pryska, jak rozbity kieliszek. Macie problemy z koncentracją, nieuzasadnione i nagłe wybuchy złości oraz dziwne drgawki. Najpierw myślicie, że to tylko stres, wiadomo. Praca w policji to jeden wielki stres. Jednak to wszystko się nasila. Każdy objaw staje się nie do zniesienia. W końcu decydujecie się na wizytę u neurologa. Niestety diagnoza jaką usłyszeliście przekreśla wasze życie. Choroba jest nieuleczalna i prowadzi do śmierci. Może bylibyście w stanie to przeboleć, bo i rak przecież bywa śmiertelny. Ale problem jest inny. Tą chorobę dziedziczą wasze dzieci. Wystarczy jedno badanie krwi by sprawdzić czy wasze potomstwo wpadło w to złe 50% szans na odziedziczenie złego genotypu. Joe traci odznakę i wiele więcej, a mimo to bardzo stara się walczyć z chorobą, nie tracąc przy tym godności. Tymczasem jego dzieci szukają w sobie odwagi by zmierzyć się z losem.Lisa Genova mimo swojego wykształcenia, potrafi napisać książkę, która tak wytarga uczucia czytelnika, że po zakończonej lekturze, nie macie pojęcia co ze sobą zrobić. Dodatkowo pisząc książkę z zabarwieniem medycznym, autorka zrobiła mi dobrze, smyrając moje skrzywione zamiłowanie do medycyny itp. Język autorki jest przyjemny i łatwo przyswajalny. Każdy kto czyta bloga, wie jak bardzo mierzi mnie czytanie obyczajówek z takim melodramatem w tle albo i na pierwszy planie. Lisa Genova dokonała cudu i sprawiła, że mam ochotę przeczytać więcej jej książek. Oczywiście, typowo dla takich autorek, które jednak mnie zdobywają, tak potargała moje nerwy, że chciałam rzucać książką. Nie dlatego, że była zła, przeciwnie. Była zaskakująco dobra. Bardziej chodziło o niedopowiedziane zakończenie, których ja bardzo nie lubię. Nie mniej jednak tą książkę z czystym serduchem mogę polecić tą książkę osobom, które po pierwsze: lubią książki obyczajowe ( albo okruchy życia ) i po drugie: osobom, które nie wiedzą czy im przypasują takie książki. Fakt, że Genova ma nietypowy styl i tematykę. Jednak w mojej opinii pisze świetnie i nie jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki.Dlaczego jeśli chcecie sobie zafundować detoks, macie gorszy dzień, zbliżają się wam te dni, albo po prostu macie ochotę na coś łzawego o sile rodziny i miłości, to ta książka jest dla was. 2016-06-22 16:26:44Podobne do: Sekret O'Brienów - Genova Lisa


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×