Siewca miłości. Własna droga Franciszka z Asyżu

Książka

Siewca miłości.
Własna droga Franciszka z Asyżu

  • Wydawnictwo: Charaktery
  • Rok wydania: 2015
  • ISBN: 9788364721137
  • Ilość stron: 288
  • Format: 14.0x20.5cm
  • Oprawa: miękka
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 31,53 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 31,53 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Siewca miłości. - Rohr Richard

o. Richard Rohr jest znany polskiemu czytelnikowi z ośmiu pozycji książkowych , w tym wydanej przez naszą oficynę książki pt. `Nagie teraz` oraz `Prostota. Sztuka odpuszczania` Siewca miłości jest polską premierą.

`Siewca miłości` nie jest kolejna? biografia? założyciela franciszkanów, roszczącą? sobie pretensje do przedstawienia jego niezafałszowanego obrazu. Nie jest to ani naukowa biografia, ani podręcznik duchowości franciszkańskiej. `Własna droga Franciszka z Asyzu` - jak sugeruje podtytuł - jest zachętą? do odnalezienia swojej drogi `otwartej na niebo` - napisał Jacek Prusak SJ we wstępie do książki.

Siewca miłości to opowieść o Franciszku z Asyżu, który szedł do Boga własną drogą, wybierając proste, ale dalekie od przesłodzonej świętości życie. Książka jest propozycją znalezienia, przemieniającego system konsumpcji i stojącego po stronie wykluczonych, sposobu obecności ludzi wierzących we współczesnym świecie.

`Siewca miłości` to ważny głos w dyskusji nad sposobami realizowania nauczania papieża Franciszka i formą przeżywania swojej wiary.

To również książka, która pomaga lepiej zrozumieć nauczanie papieża Franciszka dotyczące:

- ubogiego Kościoła

- radości wiary i przyjaźni z Bogiem

- zabiegania o sprawiedliwość społeczną

- kultury spotkania

- wychodzenia na peryferie, aby odnaleźć poszukujących

- duchownych będących pasterzami a nie urzędnikami.

Autorem książki jest znany amerykański franciszkanin - popularny i chętnie czytany również w Polsce - Richard Rohr, który mówi o sobie: Moim życzeniem jest (...) pozostać w Kościele, a jednocześnie być na jego obrzeżach, najdalej, jak tylko możliwe. Jego spojrzenie na życie i dokonania Franciszka z Asyżu wyrywa nas z wygodnej, instytucjonalnej religijności i konfrontuje z żywą Ewangelią, wywracającą porządek i układy świata.

Istotnym atutem `Siewcy miłości` jest przystępny, żywy język, jakim Autor pisze o duchowości i zaangażowaniu społecznym. To sposób głoszenia Ewangelii, który jest głęboko zakorzeniony w relacji z Bogiem, nikogo nie wyklucza, daje nadzieję i sprawia, że zaczynamy inaczej postrzegać siebie i innych.


Szczegóły: Siewca miłości. - Rohr Richard

Tytuł: Siewca miłości.
Podtytuł: Własna droga Franciszka z Asyżu
Autor: Rohr Richard
Wydawnictwo: Charaktery
Seria: MEDYTACJA
ISBN: 9788364721137
Tłumacz: Korolik Arkadiusz
Języki: polski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 288
Format: 14.0x20.5cm
Oprawa: miękka
Waga: 0.27 kg


Recenzje: Siewca miłości. - Rohr Richard

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×