Książka
  • Wydawnictwo: Bosz
  • Rok wydania: 2015
  • ISBN: 9788375762495
  • Ilość stron: 160
  • Format: 24.0x32.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 79,00 PLN
Nasza cena 54,60 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 79,00 PLN
Nasza cena 54,60 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Krasiczyn - Puchalski Jakub, Budziński Tadeusz

Około 1600 roku ziemie polskie rozkwitły pięknem pałaców. Wśród wzniesionych w tych latach budowli Krasiczyn zamek Marcina Krasickiego ufundowany w jego dziedzicznych włościach pod Przemyślem zajmuje miejsce szczególne. Manierystyczno-barokowa rezydencja, z jej nietypowym układem przestrzennym i wyjątkową dekoracją sgraffitową, była nie tylko siedzibą magnata, ale i manifestacją jego postawy, w której prym wiodła służba ojczyźnie, królowi i religii.
Przez stulecia zamek w Krasiczynie wpisał się w pejzaż polskiej kultury i historii. Przechodząc kolejno w ręce Modrzewskich, Tarłów, Mniszchów, Pinińskich, stał się ostatecznie rezydencją Sapiehów, którzy przenieśli tutaj swoją siedzibę w 1835 roku. Rozpoczął się wielki renesans zamku, z którym wiąże się i fundacja słynnej biblioteki sapieżyńskiej, i gromadzenie wyposażenia, w dużej mierze zdobiącego dzisiaj wnętrza Wawelu i Pieskowej Skały, i założenie rozległego parku w stylu angielskim, z zabytkowym już dziś bogatym drzewostanem. W cieniu tych drzew i zamkowych baszt powstawały dzieła dla kultury polskiej wiekopomne, jak choćby szkice Jana Matejki do Bitwy pod Grunwaldem.
Piękno zamku i jego otoczenia pokazujemy w najnowszym albumie, zarówno na fotografiach współczesnych, jak i archiwalnych.


Szczegóły: Krasiczyn - Puchalski Jakub, Budziński Tadeusz

Tytuł: Krasiczyn
Autor: Puchalski Jakub, Budziński Tadeusz
Wydawnictwo: Bosz
ISBN: 9788375762495
Języki: polski, angielski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 160
Format: 24.0x32.0cm
Oprawa: Twarda
Waga: 1.265 kg


Recenzje: Krasiczyn - Puchalski Jakub, Budziński Tadeusz

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Puchalski Jakub, Budziński Tadeusz (1)