Jakość projektów informatycznych Rozwój i testowanie oprogramowania

Książka
  • Wydawnictwo: Helion
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka: Niedostępna
Sugerowana cena detaliczna 59,00 PLN
Nasza cena: 38,90 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Paypo
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów

Opis: Jakość projektów informatycznych Rozwój i testowanie oprogramowania - Zmitrowicz Karolina

Zarządzaj jakością projektu od narodzin po końcowe testy!

Koncepcja jakości co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz pilnować poziomu Twoich produktów
Zarządzanie jakością (oprogramowania) ustaw procesy, zasady i standardy
Testowanie znaczenie ostatniego etapu pracy z projektem

Zapewnianie wysokiej jakości oprogramowania to niełatwe zadanie. Osiągniesz ją, jeśli będziesz przestrzegać wysokich standardów procesu wytwarzania i dopilnujesz, by każdy problem został rozwiązany do końca. Jednak zadziwiająco wielu producentów nie traktuje poważnie sygnałów o błędach. Ujawniają się one dopiero podczas testowania, czyli na etapie, gdy już niewiele można zrobić. Ta książka podpowie Ci, jak już na pierwszych etapach tworzenia kodu wykrywać i rozwiązywać pojawiające się problemy. Popraw efektywność swojej pracy już dziś!

Karolina Zmitrowicz zebrała najistotniejsze koncepcje z dziedziny zarządzania jakością oprogramowania i uzupełniła je o własne doświadczenia. Znajdziesz tu omówienie podstaw testowania oraz pomoc w organizacji i planowaniu pracy. Nauczysz się tworzyć jakość, a nie tylko ją sprawdzać. Poznasz przydatne metody weryfikacji i walidacji, podstawy tworzenia dokumentacji wyników i narzędzia Lean Software Development. Dzięki zawartym w książce wskazówkom udoskonalisz swoje produkty, zoptymalizujesz proces ich wytwarzania i powiększysz grono zachwyconych klientów.

Definicja jakości i znaczenie jakości w projektach informatycznych
Zarządzanie procesowe, jakością i przez jakość
Zasady Deminga i koła jakości
Zarządzanie jakością oprogramowania
Manifest jakości i standardy
Planowanie procesu zapewnienia jakości
Weryfikacja i walidacja, metryki
Anomalie charakterystyka i sposób obsługi
Podstawy testowania, organizacja i techniki testów
Metryki związane z testowaniem i dokumentacja testów
Wsparcie narzędziowe i standardy w testowaniu
Doskonalenie procesów organizacyjnych i procesu testowego
Lean Software development (LSD)

Dbaj o jakość pamiętaj, że stać Cię na więcej!


Szczegóły: Jakość projektów informatycznych Rozwój i testowanie oprogramowania - Zmitrowicz Karolina

Tytuł: Jakość projektów informatycznych Rozwój i testowanie oprogramowania
Autor: Zmitrowicz Karolina
Wydawnictwo: Helion
ISBN: 9788328301566
Języki: polski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 296
Format: 15.5x23.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.45 kg


Recenzje: Jakość projektów informatycznych Rozwój i testowanie oprogramowania - Zmitrowicz Karolina

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

LSD to Lean Software Development, a ISO 9000, ISO 19011:2011, ISO/TS 16949:2009, to nie żadne konserwanty tylko certyfikaty systemów jakości, czyli normy określające powtarzalną jakość usług lub produktów. Nie dają one gwarancji, lecz mówią o zachowaniu minimalnych wymagań dotyczących poziomu usług.Opisane oraz zobrazowane w formie grafik i rysunków procesy monitorujące i zarządzające jakością produktów, oraz oferowanych usług sprawiają, że zainteresowana osoba nie skupia się na zapamiętaniu wielu skompilowanych i trudnych fraz, a na łatwym i przyswajalnym zrozumieniu zagadnienia.Prosty przykład obrazujący każdemu czytelnikowi tej recenzji potwierdzenie napisanych przeze mnie wyżej słów:Analiza Pareto, to proste narzędzie, a zarazem twierdzenie wykorzystywane w zarządzaniu i statystyce. Vilfredo Pareto odkrył, że ok. 20% społeczeństwa posiada w swoim władaniu 80% całkowitego majątku. Prowadząc różnorodne badania, naukowcy udowodnili, że reguła ta dotyczy prawie każdej dziedziny życia, np.:80% sprzedaży generowane jest przez 20% klientów80% wad generowane jest 20% wystąpienia przyczyn20% informacji warunkuje 80% decyzjiPareto opracował założenie, że 20% przyczyn generuje 80% błędów. Dzięki tej informacji uzyskujemy wręcz absurdalnie banalne i bardzo skuteczne narzędzie, do poprawy jakości poprzez eliminację najczęściej występującego powodu nieudanych działań. Prawda, że proste? W książce „Jakość projektów informatycznych. Rozwój i testowanie oprogramowania” naturalnie możemy znaleźć również informacje dotyczące sprawdzania poprawności. Słowa Edsgera Dijkstry, znanego pioniera informatyki: „Testy mogą pokazać obecność błędów, ale nigdy ich brak”.Testowanie oprogramowania, to niezwykle ważny proces. Większość obowiązujących i wykorzystywanych standardów rodziny ISO, oraz IEEE została opisana w zrozumiały dla czytelnika sposób. Ciekawa grafika przedstawiająca zagadnienie, daje sporo do myślenia. Możemy również znaleźć opisy rodzajów testów, techniki testowania, planowania, oceny i kontroli testów, czy dokumentacji. Większość wspomnianych informacji opiera się na przykładach.Nie wszystkie diagramy są jednak przedstawione w klarowny sposób (8 odcieni szarości niekiedy jest ciężko odróżnić). Wielka litera Q zapewne od słowa Quality (ang.:”jakość”) znajdujące się na okładce od razu rzuca się w oczy. Stonowanie kolorów mówi o poważnej tematyce. Dużo informacji poparte przykładami, oraz sporo grafik obrazujących idee, to dobre rozwiązanie. Odczuwam niestety wrażenie, że autor chciał w niektórych przypadkach pokazać równocześnie skomplikowanie procesów. Propozycja dla osób chcących w przyjemny sposób zapoznać się z (podstawowymi jednak) metodami tytułowego rozwoju i testowania oprogramowania.Moja ocena: 8/10 Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl 2015-11-17 19:41:52

Książka

Jakość projektów informatycznych Rozwój i testowanie oprogramowania

  • Wydawnictwo: Helion
  • Oprawa: Miękka

Zarządzaj jakością projektu od narodzin po końcowe testy! Koncepcja jakości co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz pilnować poziomu Twoich produktów Zarządzanie jakością (oprogramowania) ustaw procesy, zasady i standardy Testowanie znaczenie ostatniego etapu pracy z projektem Zapewnianie wysokiej jakości oprogramowania to niełatwe zadanie. Osiągniesz ją, jeśli będziesz przestrzegać wysokich standardów procesu wytwarzania i dopilnujesz, by każdy problem został rozwiązany do końca. Jednak zadziwiająco wielu producentów nie traktuje poważnie sygnałów o błędach. Ujawniają się one dopiero podczas testowania, czyli na etapie, gdy już niewiele można zrobić. Ta książka podpowie Ci, jak już na pierwszych etapach tworzenia kodu wykrywać i rozwiązywać pojawiające się problemy. Popraw efektywność swojej pracy już dziś! Karolina Zmitrowicz zebrała najistotniejsze koncepcje z dziedziny zarządzania jakością oprogramowania i uzupełniła je o własne doświadczenia. Znajdziesz tu omówienie podstaw testowania oraz pomoc w organizacji i planowaniu pracy. Nauczysz się tworzyć jakość, a nie tylko ją sprawdzać. Poznasz przydatne metody weryfikacji i walidacji, podstawy tworzenia dokumentacji wyników i narzędzia Lean Software Development. Dzięki zawartym w książce wskazówkom udoskonalisz swoje produkty, zoptymalizujesz proces ich wytwarzania i powiększysz grono zachwyconych klientów. Definicja jakości i znaczenie jakości w projektach informatycznych Zarządzanie procesowe, jakością i przez jakość Zasady Deminga i koła jakości Zarządzanie jakością oprogramowania Manifest jakości i standardy Planowanie procesu zapewnienia jakości Weryfikacja i walidacja, metryki Anomalie charakterystyka i sposób obsługi Podstawy testowania, organizacja i techniki testów Metryki związane z testowaniem i dokumentacja testów Wsparcie narzędziowe i standardy w testowaniu Doskonalenie procesów organizacyjnych i procesu testowego Lean Software development (LSD) Dbaj o jakość pamiętaj, że stać Cię na więcej!

Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×

Zapowiedź 2015-10-02

Cena 59,00 PLN
Nasza cena 38,90 PLN
Oszczędzasz 34%
Wysyłka: Niedostępna
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Paypo

Szczegóły: Jakość projektów informatycznych Rozwój i testowanie oprogramowania - Zmitrowicz Karolina

Tytuł: Jakość projektów informatycznych Rozwój i testowanie oprogramowania
Autor: Zmitrowicz Karolina
Wydawnictwo: Helion
ISBN: 9788328301566
Języki: polski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 296
Format: 15.5x23.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.45 kg


Recenzje: Jakość projektów informatycznych Rozwój i testowanie oprogramowania - Zmitrowicz Karolina

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

LSD to Lean Software Development, a ISO 9000, ISO 19011:2011, ISO/TS 16949:2009, to nie żadne konserwanty tylko certyfikaty systemów jakości, czyli normy określające powtarzalną jakość usług lub produktów. Nie dają one gwarancji, lecz mówią o zachowaniu minimalnych wymagań dotyczących poziomu usług.Opisane oraz zobrazowane w formie grafik i rysunków procesy monitorujące i zarządzające jakością produktów, oraz oferowanych usług sprawiają, że zainteresowana osoba nie skupia się na zapamiętaniu wielu skompilowanych i trudnych fraz, a na łatwym i przyswajalnym zrozumieniu zagadnienia.Prosty przykład obrazujący każdemu czytelnikowi tej recenzji potwierdzenie napisanych przeze mnie wyżej słów:Analiza Pareto, to proste narzędzie, a zarazem twierdzenie wykorzystywane w zarządzaniu i statystyce. Vilfredo Pareto odkrył, że ok. 20% społeczeństwa posiada w swoim władaniu 80% całkowitego majątku. Prowadząc różnorodne badania, naukowcy udowodnili, że reguła ta dotyczy prawie każdej dziedziny życia, np.:80% sprzedaży generowane jest przez 20% klientów80% wad generowane jest 20% wystąpienia przyczyn20% informacji warunkuje 80% decyzjiPareto opracował założenie, że 20% przyczyn generuje 80% błędów. Dzięki tej informacji uzyskujemy wręcz absurdalnie banalne i bardzo skuteczne narzędzie, do poprawy jakości poprzez eliminację najczęściej występującego powodu nieudanych działań. Prawda, że proste? W książce „Jakość projektów informatycznych. Rozwój i testowanie oprogramowania” naturalnie możemy znaleźć również informacje dotyczące sprawdzania poprawności. Słowa Edsgera Dijkstry, znanego pioniera informatyki: „Testy mogą pokazać obecność błędów, ale nigdy ich brak”.Testowanie oprogramowania, to niezwykle ważny proces. Większość obowiązujących i wykorzystywanych standardów rodziny ISO, oraz IEEE została opisana w zrozumiały dla czytelnika sposób. Ciekawa grafika przedstawiająca zagadnienie, daje sporo do myślenia. Możemy również znaleźć opisy rodzajów testów, techniki testowania, planowania, oceny i kontroli testów, czy dokumentacji. Większość wspomnianych informacji opiera się na przykładach.Nie wszystkie diagramy są jednak przedstawione w klarowny sposób (8 odcieni szarości niekiedy jest ciężko odróżnić). Wielka litera Q zapewne od słowa Quality (ang.:”jakość”) znajdujące się na okładce od razu rzuca się w oczy. Stonowanie kolorów mówi o poważnej tematyce. Dużo informacji poparte przykładami, oraz sporo grafik obrazujących idee, to dobre rozwiązanie. Odczuwam niestety wrażenie, że autor chciał w niektórych przypadkach pokazać równocześnie skomplikowanie procesów. Propozycja dla osób chcących w przyjemny sposób zapoznać się z (podstawowymi jednak) metodami tytułowego rozwoju i testowania oprogramowania.Moja ocena: 8/10 Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl 2015-11-17 19:41:52


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×