Miecze cesarza
Książka
  • Wydawnictwo: Rebis
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka: 1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena detaliczna 39,90 PLN
Nasza cena: 25,94 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów
Opis: Miecze cesarza - Staveley Brian

Brawurowo zarysowana historia ? pełna makiawelicznych postaci, spisków, walk, zdrady i niesamowitej magii ? w której każde z trójki głównych bohaterów odbywa zapierającą dech w piersiach podróż.
Złożony, przebogaty świat, w którym spotykają się członkowie cesarskiego rodu, elitarni żołnierze, kapłani śmierci, tajemniczy mnisi-wojownicy, uwikłani w meandry polityki i starożytne tajemnice. Czytelnicy George?a R.R. Martina będą zachwyceni tą nową serią. - ?Library Journal?
Ginie cesarz Annuru, zamordowany przez nieznanych wrogów. Jego córka i dwaj synowie, rozrzuceni po świecie, robią, co w ich mocy, żeby pozostać przy życiu i zdemaskować zdrajców. Każde z nich podąża jednak własną życiową drogą wybraną przez ojca, a na ich losy wpływają działania odwiecznych nieprzyjaciół i nieodgadnione zrządzenia bogów.
Kaden, dziedzic Nieciosanego Tronu, spędził osiem lat w odległym górskim klasztorze, poznając tajemne nauki mnichów służących Niememu Bogu. Ich rytuały zawierają klucz do starożytnej mocy, nad którą musi on zapanować.
Za morzem jego brat Valyn odbywa brutalny trening w Kettralu, elitarnej jednostce, której członkowie dosiadają gigantycznych czarnych ptaków. Przed nim ostatnia, śmiertelnie niebezpieczna Próba Hulla.
W stolicy zaś minister finansów Adare, wyniesiona na to stanowisko jednym z ostatnich zarządzeń cesarza, próbuje wykazać się przed swoim ludem. Jest także przekonana, że wie, kto zamordował jej ojca. Nie cofnie się przed niczym i uczyni wszystko, żeby sprawiedliwości stało się zadość.
Miecze cesarza to debiut roku w kategorii fantasy na Reddit Fantasy, wybrane jako jedna z najlepszych książek fantasy w plebiscycie Goodreads Choice Awards, pojawiły się na licznych listach najlepszych tytułów tego gatunku i najlepszych debiutów roku 2014, m.in. na ?Liście polecanych lektur? czasopisma ?Locus?.
Błyskotliwa historia o konspiracji na imperialną skalę. - Col Buchanan, autor ?Wędrowca?
Epicka fantasy dla nowego pokolenia, czasem chropowata i ponura, ale nigdy niezaprzestająca napawać trwogą i zachwycać (?). To może być debiut roku. Miecze cesarza na różne sposoby przypominały mi moje pierwsze zetknięcie z takimi autorami jak Brandon Sanderson czy Patrick Rothfuss. Książka świeża i oryginalna, a zarazem uderzająca w znajomą nutę. - beauty-in-ruins.blogspot.com Skomplikowane postaci, zawiłe relacje i zakręcona fabuła (?) to cechy znamionujące wielką fantasy i Staveley w każdym z tych elementów odnosi sukces. Cudowny debiut! - Jason M. Hough, autor ?The Darvin Elevator? i ?Zero World?
Staveley przedstawił się nam jako świetny autor epickiej fantasy. Miecze cesarza to jego pierwsza, ekscytująca powieść, z makiaweliczną polityką realizowaną na wielu poziomach, z intrygującym światem magii oraz trojgiem bohaterów, których indywidualne losy każą czytelnikowi z niecierpliwością czekać na kolejny tom. - Richard A. Knaak, bestsellerowy pisarz ?New York Timesa?, autor ?Legendy o Humie?
Staveley snuje odwieczną opowieść o rodzinie, stracie, spisku i zemście, lecz potrafi tchnąć w nią nowe życie. To fantasy o ostrym, drapieżnym charakterze, ze współczesną wrażliwością, proza napięta jak skóra na rękojeści miecza oraz postacie, z którymi możecie się utożsamiać i je przeklinać. - R.S. Belcher, autor ?The Six Gun Tarot?
Godny pochwały debiut, zabierze cię z powrotem do atmosfery starej dobrej fantasy, którą tak kochaliśmy. - afantasyreader.blogspot.com
Każdy miłośnik Sandersona dostrzeże podobieństwa w pisarstwie obu autorów (?). Czytelnicy, którzy cierpliwie poczekają, aż elementy układanki wskoczą na swoje miejsca, będą świadkami niesamowitego debiutu. To imponujący początek nowej serii, która powinna znaleźć wielu fanów. Gorąco polecam! - Speculativebookreview.blogspot.com


Szczegóły: Miecze cesarza - Staveley Brian

Tytuł: Miecze cesarza
Autor: Staveley Brian
Wydawnictwo: Rebis
ISBN: 9788378186939
Tytuł oryginału: The Emperor's Blades
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Moderski Jerzy
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 632
Format: 13.2x20.2cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.53 kg


Recenzje: Miecze cesarza - Staveley Brian
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

„Miecze cesarza” stanowią znakomitą, wciągającą mieszankę klasycznej fantasy z wielką nutą feudalnego dalekiego Orientu. W fenomenalny sposób Staveley połączył rozrywkową przygodę, barwnych, intrygujących bohaterów oraz niespotykany, bogaty świat z ambitną historią, przesiąkniętą moralnymi wartościami i trudną problematyką. Książka inspirująca, zastanawiająca, przede wszystkim – olśniewająca na nowo w każdym następnym rozdziale. Podział na trzy równoległe linie fabularne zaś był dość ryzykownym posunięciem, ale autor oryginalnym pomysłem, nieszablonowym podejściem i innowacyjnymi rozwiązaniami nie tylko podołał wyzwaniu, lecz dodatkowo podniósł poprzeczkę innym twórcom fantasy. Staveley również nie bawi się w spokojne wprowadzenie czytelnika za rączkę, od razu rzuca go na głęboką wodę – w wir wartkiej akcji – i dostarcza mu mnóstwo emocji. 2015-10-04 16:37:56

O istnieniu tej książki i samego autora, dosłownie dowiedziałam się w momencie rozpakowania paczki od wydawnictwa. Jakie było moje zaskoczenie kiedy przyszło mi po nią w końcu sięgnąć! Spodziewałam się rozlazłej, nudnej fantastyki, która będzie mnie usypiała. Tymczasem zostałam pokonana przez książkę, która nie tylko jest osobliwa, ale poważnie wciąga, nawet jeśli jesteście pesymistycznie nastawieni do lektury. Początkowo mamy prolog, który stanowi naprawdę mocne wprowadzenie do całej fabuły książki. I samo wprowadzenie. Książka otwiera serię Kronik Nieciosanego Tronu, co nie zmienia faktu, że nie jest ona przesadnie napakowana wyjaśnieniami odnośnie świata i polityki tegoż świata. Mamy tu do czynienia z konspiracją na imperialną skalę, doskonale nakreślonym światem i co najważniejsze, bardzo wyrazistych bohaterów, których możemy polubić bądź znienawidzić ( osobiście wole to pierwsze). Jak na debiut, jest to książka niesamowicie dopracowana, według mnie nie należy rzucać jej na głęboką wodę i od razu porównywać do Gry o Tron, ponieważ Martin swoje książki tworzy tak powoli, że nie wiadomo czy doczekamy zakończenia serii, z kolei podejrzewam, że Staveley tworzy znacznie szybciej od Martina. Chociaż książka posiada drobne niedociągnięcia, jest niesamowicie wciągająca i godna polecenia.Reasumując: Biorąc pod uwagę, że Miecze Cesarza to debiut, gorąco polecam każdemu, kto w jakikolwiek sposób interesuje się fantastyką. Książka jest dopracowana, wciąga i nie puszcza do samego końca. Moim zdaniem – godny konkurent Gry o Tron. 2016-06-24 13:54:41

Książka

Miecze cesarza

  • Wydawnictwo: Rebis
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Brawurowo zarysowana historia ? pełna makiawelicznych postaci, spisków, walk, zdrady i niesamowitej magii ? w której każde z trójki głównych bohaterów odbywa zapierającą dech w piersiach podróż. Złożony, przebogaty świat, w którym spotykają się członkowie cesarskiego rodu, elitarni żołnierze, kapłani śmierci, tajemniczy mnisi-wojownicy, uwikłani w meandry polityki i starożytne tajemnice. Czytelnicy George?a R.R. Martina będą zachwyceni tą nową serią. - ?Library Journal? Ginie cesarz Annuru, zamordowany przez nieznanych wrogów. Jego córka i dwaj synowie, rozrzuceni po świecie, robią, co w ich mocy, żeby pozostać przy życiu i zdemaskować zdrajców. Każde z nich podąża jednak własną życiową drogą wybraną przez ojca, a na ich losy wpływają działania odwiecznych nieprzyjaciół i nieodgadnione zrządzenia bogów. Kaden, dziedzic Nieciosanego Tronu, spędził osiem lat w odległym górskim klasztorze, poznając tajemne nauki mnichów służących Niememu Bogu. Ich rytuały zawierają klucz do starożytnej mocy, nad którą musi on zapanować. Za morzem jego brat Valyn odbywa brutalny trening w Kettralu, elitarnej jednostce, której członkowie dosiadają gigantycznych czarnych ptaków. Przed nim ostatnia, śmiertelnie niebezpieczna Próba Hulla. W stolicy zaś minister finansów Adare, wyniesiona na to stanowisko jednym z ostatnich zarządzeń cesarza, próbuje wykazać się przed swoim ludem. Jest także przekonana, że wie, kto zamordował jej ojca. Nie cofnie się przed niczym i uczyni wszystko, żeby sprawiedliwości stało się zadość. Miecze cesarza to debiut roku w kategorii fantasy na Reddit Fantasy, wybrane jako jedna z najlepszych książek fantasy w plebiscycie Goodreads Choice Awards, pojawiły się na licznych listach najlepszych tytułów tego gatunku i najlepszych debiutów roku 2014, m.in. na ?Liście polecanych lektur? czasopisma ?Locus?. Błyskotliwa historia o konspiracji na imperialną skalę. - Col Buchanan, autor ?Wędrowca? Epicka fantasy dla nowego pokolenia, czasem chropowata i ponura, ale nigdy niezaprzestająca napawać trwogą i zachwycać (?). To może być debiut roku. Miecze cesarza na różne sposoby przypominały mi moje pierwsze zetknięcie z takimi autorami jak Brandon Sanderson czy Patrick Rothfuss. Książka świeża i oryginalna, a zarazem uderzająca w znajomą nutę. - beauty-in-ruins.blogspot.com Skomplikowane postaci, zawiłe relacje i zakręcona fabuła (?) to cechy znamionujące wielką fantasy i Staveley w każdym z tych elementów odnosi sukces. Cudowny debiut! - Jason M. Hough, autor ?The Darvin Elevator? i ?Zero World? Staveley przedstawił się nam jako świetny autor epickiej fantasy. Miecze cesarza to jego pierwsza, ekscytująca powieść, z makiaweliczną polityką realizowaną na wielu poziomach, z intrygującym światem magii oraz trojgiem bohaterów, których indywidualne losy każą czytelnikowi z niecierpliwością czekać na kolejny tom. - Richard A. Knaak, bestsellerowy pisarz ?New York Timesa?, autor ?Legendy o Humie? Staveley snuje odwieczną opowieść o rodzinie, stracie, spisku i zemście, lecz potrafi tchnąć w nią nowe życie. To fantasy o ostrym, drapieżnym charakterze, ze współczesną wrażliwością, proza napięta jak skóra na rękojeści miecza oraz postacie, z którymi możecie się utożsamiać i je przeklinać. - R.S. Belcher, autor ?The Six Gun Tarot? Godny pochwały debiut, zabierze cię z powrotem do atmosfery starej dobrej fantasy, którą tak kochaliśmy. - afantasyreader.blogspot.com Każdy miłośnik Sandersona dostrzeże podobieństwa w pisarstwie obu autorów (?). Czytelnicy, którzy cierpliwie poczekają, aż elementy układanki wskoczą na swoje miejsca, będą świadkami niesamowitego debiutu. To imponujący początek nowej serii, która powinna znaleźć wielu fanów. Gorąco polecam! - Speculativebookreview.blogspot.com

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 25,94 PLN
Oszczędzasz 34%
Wysyłka: 1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Miecze cesarza - Staveley Brian

Tytuł: Miecze cesarza
Autor: Staveley Brian
Wydawnictwo: Rebis
ISBN: 9788378186939
Tytuł oryginału: The Emperor's Blades
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Moderski Jerzy
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 632
Format: 13.2x20.2cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.53 kg


Recenzje: Miecze cesarza - Staveley Brian

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

„Miecze cesarza” stanowią znakomitą, wciągającą mieszankę klasycznej fantasy z wielką nutą feudalnego dalekiego Orientu. W fenomenalny sposób Staveley połączył rozrywkową przygodę, barwnych, intrygujących bohaterów oraz niespotykany, bogaty świat z ambitną historią, przesiąkniętą moralnymi wartościami i trudną problematyką. Książka inspirująca, zastanawiająca, przede wszystkim – olśniewająca na nowo w każdym następnym rozdziale. Podział na trzy równoległe linie fabularne zaś był dość ryzykownym posunięciem, ale autor oryginalnym pomysłem, nieszablonowym podejściem i innowacyjnymi rozwiązaniami nie tylko podołał wyzwaniu, lecz dodatkowo podniósł poprzeczkę innym twórcom fantasy. Staveley również nie bawi się w spokojne wprowadzenie czytelnika za rączkę, od razu rzuca go na głęboką wodę – w wir wartkiej akcji – i dostarcza mu mnóstwo emocji. 2015-10-04 16:37:56

O istnieniu tej książki i samego autora, dosłownie dowiedziałam się w momencie rozpakowania paczki od wydawnictwa. Jakie było moje zaskoczenie kiedy przyszło mi po nią w końcu sięgnąć! Spodziewałam się rozlazłej, nudnej fantastyki, która będzie mnie usypiała. Tymczasem zostałam pokonana przez książkę, która nie tylko jest osobliwa, ale poważnie wciąga, nawet jeśli jesteście pesymistycznie nastawieni do lektury. Początkowo mamy prolog, który stanowi naprawdę mocne wprowadzenie do całej fabuły książki. I samo wprowadzenie. Książka otwiera serię Kronik Nieciosanego Tronu, co nie zmienia faktu, że nie jest ona przesadnie napakowana wyjaśnieniami odnośnie świata i polityki tegoż świata. Mamy tu do czynienia z konspiracją na imperialną skalę, doskonale nakreślonym światem i co najważniejsze, bardzo wyrazistych bohaterów, których możemy polubić bądź znienawidzić ( osobiście wole to pierwsze). Jak na debiut, jest to książka niesamowicie dopracowana, według mnie nie należy rzucać jej na głęboką wodę i od razu porównywać do Gry o Tron, ponieważ Martin swoje książki tworzy tak powoli, że nie wiadomo czy doczekamy zakończenia serii, z kolei podejrzewam, że Staveley tworzy znacznie szybciej od Martina. Chociaż książka posiada drobne niedociągnięcia, jest niesamowicie wciągająca i godna polecenia.Reasumując: Biorąc pod uwagę, że Miecze Cesarza to debiut, gorąco polecam każdemu, kto w jakikolwiek sposób interesuje się fantastyką. Książka jest dopracowana, wciąga i nie puszcza do samego końca. Moim zdaniem – godny konkurent Gry o Tron. 2016-06-24 13:54:41


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×