Książka
  • Wydawnictwo: Marginesy
  • Rok wydania: 2015
  • ISBN: 9788365282071
  • Ilość stron: 320
  • Format: 13.3x20.9
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 37,91 PLN
Nasza cena 24,23 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 37,91 PLN
Nasza cena 24,23 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Excentrycy - Kowalewski Włodzimierz

Jesień 1957 roku. Ciechocinek. Opustoszały polski kurort, sypiące się pensjonaty, bieda i szarzyzna. Do Wandy przed wojną lwowskiej dentystki i śpiewaczki jazzowej która po powrocie z zesłania osiadła w Ciechocinku, przyjeżdża z Anglii starszy brat, Fabian, emigrant wojenny, puzonista jazzowy i znakomity tancerz. Przed wojną grał na transatlantykach. Zakłada swingowy big band i zaskakująco szybko znajdują się ludzie, którzy chcą grać razem z nim młodzi bikiniarze z przygrywającego na potańcówkach zespołu, gardzący muzyką stroiciel fortepianów, który w każdym pisarzu widzi pederastę, dystyngowany doktor Vogt klarnecista-amator, milicjant, który przed wojną był trębaczem
Do złożonego z miejscowych dziwaków big bandu dołączają Wanda i tajemnicza femme fatale Modesta. Fabian i Modesta zostają kochankami. Król i królowa swingu, dwa barwne ptaki, żyją razem, zmagając się z trudną rzeczywistością tamtych lat. Pewnego dnia Modesta nagle znika, a historia miłosna zmienia się w opowieść z wątkiem szpiegowskim.
Poruszająca powieść, w której liryzm splata się z ironią, a melancholia z groteską. O złamanych przez wojnę ludziach, o muzyce, granej na przekór ponurej rzeczywistości i o złudzeniach.
Powieść Włodzimierza Kowalewskiego przeniósł na ekran Janusz Majewski. W rolach głównych sama śmietanka polskiego kina: Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz i Natalia Rybicka. Partnerują im Anna Dymna, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Magdalena Zawadzka, Adam Ferency i Marian Opania oraz wielu innych wspaniałych aktorów.


Szczegóły: Excentrycy - Kowalewski Włodzimierz

Tytuł: Excentrycy
Autor: Kowalewski Włodzimierz
Wydawnictwo: Marginesy
ISBN: 9788365282071
Języki: polski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 320
Format: 13.3x20.9
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.34 kg


Recenzje: Excentrycy - Kowalewski Włodzimierz

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Podobne do: Excentrycy - Kowalewski Włodzimierz