Ryzyko w eksploatacji systemów zbiorowego zaopatrzenia w wodę

,

Książka

Ryzyko w eksploatacji systemów zbiorowego zaopatrzenia w wodę

,

  • Wydawnictwo: Seidel-Przywecki
  • Rok wydania: 2013
  • ISBN: 9788360956342
  • Ilość stron: 164
  • Format: 17.0x24.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 60,00 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 60,00 PLN
Nasza cena PLN
Oszczędzasz 0
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Ryzyko w eksploatacji systemów zbiorowego zaopatrzenia w wodę - Rak Janusz Ryszard, Tchórzewska-Cieślak Barbara

Problematyka zawarta w niniejszym poradniku to efekt badań naukowych i odczucie pilnej potrzeby zwrócenia uwagi na obszar oceny niezawodności i bezpieczeństwa dostawy wody do odbiorców. Z systemów zbiorowego zaopatrzenia w wodę (SZZW) korzysta znaczący odsetek mieszkańców kraju. Projektowanie i eksploatację SZZW należy rozpatrywać nie tylko jako zagadnienie techniczne, ale jako problem interdyscyplinarny w sposób systemowy. Przynależność SZZW do infrastruktury krytycznej funkcjonowania aglomeracji miejskiej wymaga analiz i ocen związanych z niezawodnością i bezpieczeństwem.

Zaprezentowane podstawy naukowe opisu ryzyka w Systemach Zbiorowego Zaopatrzenia w Wodę zapewniają możliwość badania i adaptacji opracowanych metod w innych systemach komunalnych, takich jak: system usuwania i unieszkodliwiania ścieków, zaopatrzenia w ciepło i gaz ziemny. Analiza ryzyka może być też przydatna w planowaniu działań prewencyjnych związanych z zapobieganiem powstawania uszkodzeń, jak również w opracowaniu scenariuszy ratowniczych.

Bardzo istotna wydaje się szczegółowa analiza ryzyka dla poszczególnych etapów funkcjonowania podsystemu dystrybucji wody. Celem takiej analizy jest dostarczenie informacji niezbędnych do podejmowania decyzji związanych z jego redukcją. Określenie wielkości ryzyka związanego kolejno z projektowaniem, wykonawstwem i eksploatacją oraz ich sumy umożliwia odpowiednią reakcję na poszczególnych etapach, co w konsekwencji przyczynia się do zmniejszenia ryzyka funkcjonowania podsystemu.

Sterowanie i redukcja ryzyka w SZZW polega również na udoskonaleniu rozwiązań technicznych i organizacyjnych. Związane z tym koszty powinny być analizowane i kalkulowane z uwzględnieniem wielokryterialnego procesu. Niezbędne jest więc ustalenie efektywności redukcji ryzyka z uwzględnieniem czynnika ekonomicznego.


Szczegóły: Ryzyko w eksploatacji systemów zbiorowego zaopatrzenia w wodę - Rak Janusz Ryszard, Tchórzewska-Cieślak Barbara

Tytuł: Ryzyko w eksploatacji systemów zbiorowego zaopatrzenia w wodę
Autor: Rak Janusz Ryszard, Tchórzewska-Cieślak Barbara
Wydawnictwo: Seidel-Przywecki
ISBN: 9788360956342
Języki: polski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 164
Format: 17.0x24.5cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.465 kg


Recenzje: Ryzyko w eksploatacji systemów zbiorowego zaopatrzenia w wodę - Rak Janusz Ryszard, Tchórzewska-Cieślak Barbara

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: