Czy wszechświat się rozszerza?

Książka

Czy wszechświat się rozszerza?

Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 29,40 PLN
Nasza cena 24,60 PLN
Oszczędzasz 16%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 29,40 PLN
Nasza cena 24,60 PLN
Oszczędzasz 16%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Czy wszechświat się rozszerza? - Eddington Arthur S.

Sir Arthur Stanley Eddington, profesor Uniwersytetu w Cambridge, należał do najbardziej wpływowych uczonych pierwszej połowy XX w. Wniósł nieprzemijający wkład w badania nad budową gwiazd, ich ewolucją oraz dynamiką. Przyczynił się do doświadczalnego potwierdzenia ogólnej teorii względności Einsteina, kierując słynną ekspedycją na całkowite zaćmienie Słońca w 1919 r. Przez współczesnych był określany mianem "najwybitniejszego astrofizyka swoich czasów" i "apostoła teorii względności". Poza fundamentalnymi monografiami z fizyki i astrofizyki Eddington napisał również kilka książek, prezentujących w błyskotliwy, przystępny sposób osiągnięcia teorii kwantów i kosmologii. Bodaj najsłynniejszą z nich jest Czy wszechświat się rozszerza, wielokrotnie wznawiana i tłumaczona.
Książka ta jest oryginalnym wprowadzeniem w historię kosmologii relatywistycznej lat dwudziestych i trzydziestych XX w. w dzieje modeli wszechświata, opracowanych przez Einsteina, de Sittera, Friedmana i Lemaitre`a. Co ciekawe, głównym bohaterem tych rozważań czyni Eddington stałą kosmologiczną, która dość nieoczekiwanie odzyskała swoją pozycję w kosmologii początków XXI stulecia. Można tu również znaleźć zarys ekstrawaganckich poglądów Eddingtona na rolę podstawowych stałych fizycznych w poznawaniu natury kosmosu. Czy wszechświat się rozszerza wciąż pozostaje ważną lekturą dla czytelnika interesującego się kosmologią, astrofizyką i astronomią, ale też fizyką teoretyczną i historią nauki.
Tekst książki Eddingtona poprzedza obszerny wstęp, który sytuuje rozważania angielskiego uczonego w rozległej panoramie kosmologii współczesnej, z jej wciąż nierozwiązanymi zagadkami natury kosmicznej ekspansji, ciemnej materii i ciemnej energii. Autorem wstępu jest Marek Demiański, profesor astrofizyki w Instytucie Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Warszawskiego, autor licznych prac z teorii względności, astrofizyki i kosmologii oraz monografii Astrofizyka relatywistyczna.


Szczegóły: Czy wszechświat się rozszerza? - Eddington Arthur S.

Tytuł: Czy wszechświat się rozszerza?
Autor: Eddington Arthur S.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
Kod paskowy: 9788323503927
ISBN: 8323503923
Tytuł oryginału: Expanding universe
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Wundheiler Aleksander
Języki: polski
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 162
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.32 kg


Recenzje: Czy wszechświat się rozszerza? - Eddington Arthur S.

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: