Agrypina Cesarstwo we krwi

Książka

Agrypina Cesarstwo we krwi

 • Wydawnictwo: Książnica
 • Rok wydania: 2016
 • ISBN: 9788324582174
 • Ilość stron: 488
 • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 26,69 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 26,69 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Matka Nerona w bezwzględnej walce o władzę
W 43 roku n.e. po śmierci Kaliguli Agrypina Młodsza zostaje ułaskawiona przez cesarza Klaudiusza i wraca z wygnania do Rzymu. Odzyskuje skonfiskowany dom i majątek, lecz spotyka się z otwartą wrogością Messaliny. Cesarzowa oplątuje ją siecią intryg, chcąc pozbyć się rywalki na zawsze. Agrypina nie zamierza się jednak łatwo poddać. Pragnie przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo swojemu synowi Lucjuszowi. Chłopiec szybko staje się częścią gry o władzę, w której polityka idzie w parze ze spiskami, a seks z przemocą. Ta okrutna rozgrywka skieruje bieg historii na nowe tory i sprawi, że potomni na wieki zapamiętają imię, jakie przyjmie syn Agrypiny.


Szczegóły

Tytuł: Agrypina Cesarstwo we krwi

Autor: Kubicz Michał

Wydawnictwo: Książnica

ISBN: 9788324582174

Języki: polski

Rok wydania: 2016

Ilość stron: 488

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Michał Kubicz prezentuje mało znane zaplecze szaleństwa Nerona, które – jak się okazuje – ów cesarz zawdzięcza matczynej miłości tytułowej Agrypiny. Książki nie zamierzałam czytać czy zwracać się o nią do wydawnictwa, ale wyszło na to, że jednak wypada się zapoznać z twórczością ów jegomościa. Zatem spodziewając się kolejnej starożytnej historii z tragiczną miłością w tle, albo co gorsza z miłością kazirodczą. Bo wiadomo w tamtych czasach wszystko było możliwe.Tymczasem pozytywne rozczarowanie. Oszczędne opisy, dobrze skonstruowane dialogi i prawdziwa historia przeplatająca się z fikcją literacką, co autor był uprzejmy zauważyć w posłowiu. Całość czytało się spokojnie, dość łatwo wczuwało się w atmosferę i nie tak łatwo docierało się do rozwiązań wszelkich spisków. Owszem występuje tu mnóstwo przemocy oraz seksu, ale nie w kwalifikuje to książki do pozycji erotycznej. Wszystko zmierza w kierunku powieści historycznej z mocnym tłem politycznym.Agrypina jest kobietą, która nie boi się walczyć o swoje. Tyle, że w tej walce gubi się do tego stopnia, że chcąc zapewnić bezpieczeństwo i dobrą przyszłość swojemu synowi, wplątuje go w całą sieć intryg, od których wedle głosu zdrowego rozsądku, powinna trzymać go jak najdalej. Efekt jest taki jak znają wszyscy z historii, nawet jeśli autor zgrabnie wplótł trochę swojej własnej inwencji w życie i przyczynę śmierci kobiety.Reasumując: Agrypina. Cesarstwo we krwi to powieść godna uwagi każdego czytelnika powieści historycznych i miłośników wszelkiej maści spisków czy przemocy ( nie tylko seksualnej ). 2016-06-10 16:18:42

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×