Twarze muzyki - Andrzej Tyszko Fotografie 1982-2015

Książka

Twarze muzyki - Andrzej Tyszko
Fotografie 1982-2015

  • Wydawnictwo: Bernardinum
  • Rok wydania: 2015
  • ISBN: 9788394278700
  • Ilość stron: 224
  • Format: 24.0x28.0cm
  • Oprawa: Twarda z obwolutą
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 130,00 PLN
Nasza cena 89,61 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 130,00 PLN
Nasza cena 89,61 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Twarze muzyki - Andrzej Tyszko - Tyszko Andrzej

Twarze Muzyki to fotograficzny album zawierający 150 niezwykłych portretów muzyków i zespołów polskiej elity muzycznej
wykonanych przez Andrzeja Tyszko w latach 1982 - 2015. Większość zdjęć powstała w okresie stanu wojennego kiedy muzyka była przejawem buntu i rodzajem walki z otaczającą socjalistyczną rzeczywistością. Muzyka dla tamtej młodzieży była najważniejsza.

Album ma cztery rozdziały: Rock, Pop & blues. Jazz. Muzyka Klasyczna oraz rozdział z 40 okładkami płyt.
Z takimi gwizdami jak Tomasz Stańko, Kora, Ewa Bem i Stanisław Sojka pracuje od 33 lat więc bloki z ich zdjęciami są największe ale poza nimi na fotografiach jest 70 innych wspaniałych muzyków i zespołów. Między innymi Lady Pank, Maanam, Oddział Zamknięty, Kayah, T Love, Ryszard Rynkowski, Marek Piekarczyk, Kombi, De Mono, Bajm, Lombard i inni lub spośród jazzmanów: Krzesimir Dębski, Zbigniew Namysłowski, Walk Away, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak czy Osjan. Muzyka Klasyczna: Janusz Olejniczak, Wojciech Rajski, Waldemar Malicki, Wiesław Ochman, Vadim Brodski i inni.

Słowo wstępne napisał Alex Storożyński, laureat nagrody Pulitzera.

Andrzej Tyszko swoje pierwsze projekty artystyczne realizował na początku lat 70-tych będąc współzałożycielem Grupy Twórczej Zwyczajna 44. Owocem pracy tej czteroosobowej grupy, w skład której wchodzili m.in. Andrzej Zygmuntowicz, Sergiusz Sachno, było pięć socrealistycznych wystaw stanowiących odzwierciedlenie otaczającej twórców socjalistycznej rzeczywistości. W swoich pracach sprzeciwiali się oni bezdusznej szarości życia, w której przyszło im dojrzewać. Drugim obszarem zainteresowań Grupy był akt. Powstały cztery interesujące wystawy dotyczące tego tematu, w których widoczna była z jednej strony fascynacja twórców otwartą i bezpretensjonalną nagością, a z drugiej poszukiwanie indywidualnej interpretacji tego ponadczasowego tematu. W latach 1974 - 80 powstało łącznie dziewięć wystaw, które były eksponowane w ponad 30 miastach Polski.
Profesjonalną działalność Andrzej rozpoczął na początku lat 80-tych. Do roku 1987 stworzył ponad 70 okładek płyt i wielu plakatów dla najwybitniejszych muzyków sceny polskiej. Jego wielką pasją był jazz, czego wyrazem stały się wyjątkowo piękne i głębokie portrety wybitnych polskich i norweskich muzyków. W latach 1987-1990, na zamówienie Norweskiego Stowarzyszenia Jazzowego, wykonywał portrety najsłynniejszych norweskich jazzmanów.
Po powrocie do Polski w roku 1990 założył autorskie studio fotograficzne - Tyszko Fotografia i bardzo szybko stał się jednym z najbardziej wziętych fotografów komercyjnych.
Niezależnie od działalności komercyjnej Andrzej Tyszko przez całą swoją drogę artystyczną nieprzerwanie uprawiał fotografię aktu, w której najbardziej interesuje go czysta forma. Za pomocą ciała, światła i czasu tworzy odkrywcze, bardzo malarskie i pełne dramatyzmu oraz poezji obrazy.
Głównym tematem fotografii Andrzeja, zarówno w sztuce jak i w reklamie, są ludzie. Andrzej ukazuje ich w sposób bardzo szlachetny, a zarazem odważny i nowoczesny. Jego receptą na dobry portret jest odnalezienie cząstki siebie w fotografowanej osobie. Dzięki jego wrażliwości i wyostrzonej umiejętności wnikliwego postrzegania człowieka, wykonane przez niego portrety trafnie ukazują istotę fotografowanej osoby.
Łącznie Andrzej Tyszko zaprezentował 7 wystaw indywidualnych. W przygotowaniu ósma: Norwescy muzycy jazzowi.


Szczegóły: Twarze muzyki - Andrzej Tyszko - Tyszko Andrzej

Tytuł: Twarze muzyki - Andrzej Tyszko
Podtytuł: Fotografie 1982-2015
Autor: Tyszko Andrzej
Wydawnictwo: Bernardinum
ISBN: 9788394278700
Języki: polski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 224
Format: 24.0x28.0cm
Oprawa: Twarda z obwolutą
Waga: 1.622 kg


Recenzje: Twarze muzyki - Andrzej Tyszko - Tyszko Andrzej

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Inne pozycje tego autora: Tyszko Andrzej (1)