Fast text Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę

Książka

Fast text Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę

  • Wydawnictwo: Helion
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788328306011
  • Ilość stron: 192
  • Format: 14.0x20.7
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 37,00 PLN
Nasza cena 13,09 PLN
Oszczędzasz 64%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 37,00 PLN
Nasza cena 13,09 PLN
Oszczędzasz 64%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Fast text Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę - Wrycza-Bekier Joanna

Krótkie teksty na szybkie czasy
Świat przyspieszył, a tekst musi dotrzymać mu kroku. Czytelnik przesuwa palcem po ekranie, skanuje listę wyników, chwyta w locie strzępki zdań. W kilka sekund decyduje, co warto czytać. Gdy oko czytelnika pędzi po ekranie liczy się każde słowo. Dlatego współcześnie rozkwitają formy krótkie: esemesy, tweety, memy, wpisy na Facebooku, wezwania do działania.

By zwyciężyć walkę o uwagę czytelnika, musisz nauczyć się pisać krótko, mocno i celnie. Od kogo Od twórców reklam. Autorów tekstów piosenek. Poetów. Sławnych pisarzy. Mistrzów haiku. Specjalistów od SEO. Joanny Wrycza-Bekier, która dla Ciebie zebrała inspirujące, krótkie teksty i przyjrzała im się z punktu widzenia literaturoznawcy i specjalisty w zakresie internetowego słowa pisanego. Przed Tobą 21 technik i 4 warsztaty, dzięki którym nauczysz się pisać krótkie teksty, tak by szybko przykuć uwagę.


Szczegóły: Fast text Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę - Wrycza-Bekier Joanna

Tytuł: Fast text Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę
Autor: Wrycza-Bekier Joanna
Wydawnictwo: Helion
ISBN: 9788328306011
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 192
Format: 14.0x20.7
Oprawa: Miękka
Waga: 0.235 kg


Recenzje: Fast text Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę - Wrycza-Bekier Joanna

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Jak dobrze wiadomo jest wiele sposobów dzielenia się informacjami. Najpopularniejszym i ogólnie dostępnym, chociażby poprzez serwis z recenzjami książek, jest pisanie. Przekazywanie w ten sposób powinno być przemyślane i rozsądne, bo „lanie wody” nikogo nie zaciekawi. W jaki sposób doręczyć wiadomość za pomocą krótkiego zwięzłego tekstu? Co zrobić aby zawierał dobrze dobrane i ciekawie połączone ze sobą słowa? O tym wszystkim jest ta książka.„Fast text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę” zawiera bardzo dużo przykładów, które obrazują w jaki sposób są dobierane słowa. Raz są to kontrasty, czasami metafory, synestezje albo kwantyfikatory. W książce przedstawione jest dwadzieścia jeden metod dzięki którym, nawet ze zwykłego tekstu, można stworzyć wręcz nokautującą notatkę. Najciekawszymi dla mnie z przedstawianych przykładów, są te które oparte są na sloganach reklamowych. Za pomocą tylko trzech czy czterech słów można wydobyć zainteresowanie lub emocje widza. Naprawdę. Wystarczy tylko tyle. Książka oprócz wspomnianych wcześniej metod pisania krótkich tekstów, posiada jeszcze cztery warsztaty, które to z kolei zawierają porady dotyczące rzeczy związanych z pisaniem tekstów. Są to: „Krótkie bio”, „Słowa kluczowe”, „Znaczniki SEO” i „Wezwanie do działania”.Joanna Wrycza-Bekier to autorka kilku poradników dotyczących pisania, nie tylko krótkich tekstów, ale również tych zamieszczanych w internecie na stronach, forach, blogach i podobnych. Jest ona również doktorem nauk humanistycznych i trenerem biznesu.Książka „Fast text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę” to około dwustu stronnicowa książka, która dzięki zawartych w niej przykładach z naszego życia codziennego (reklamy, bajki, piosenki, lektury) uświadamia o konieczności rozważnego pisania przez nas tekstów. Uważam, że warto ją przeczytać zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach sprzedawanie informacji jest bardzo cienioną umiejętnością we wszystkich dziedzinach życia.Moja ocena: 9/10Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl 2016-04-04 14:44:02