Utopia u władzy Historia Związku Sowieckiego Tom 2 Od potęgi do upadku (1939-1991)

,

Książka
Wysyłka: Niedostępna
Sugerowana cena detaliczna 65,00 PLN
Nasza cena: 44,47 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Paypo
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów

Opis: Utopia u władzy Historia Związku Sowieckiego Tom 2 - Heller Michał, Niekricz Aleksander

Książka, która otwarła moje oczy na system sowieckiego zniewalania ludzi. Lepszej historii tego systemu przed jego końcem nikt nie napisał.
prof. Andrzej Nowak
Każdy, kto choć trochę interesuje się Rosją, powinien przeczytać tę książkę.
Edward Crankshaw
Najbardziej gruntowna i bez wątpienia najbardziej rzetelna historia Związku Sowieckiego.
Le Monde
Ta książka powinna być lekturą obowiązkową dla każdego, kto interesuje się bieżącymi wydarzeniami i komentowaniem otaczającej rzeczywistości.
prof. Marc Raeff
Utopia u władzy to porażający, precyzyjny obrachunek z historią najbardziej zbrodniczego reżimu w dziejach ludzkości.
Historia Związku Sowieckiego to historia społeczeństwa i państwa zniewolonych przez partię. To historia państwa, które zniewoliło społeczeństwo. To wreszcie historia heroicznego oporu człowieka.
W trakcie budowania świetlanej przyszłości wymordowano lub zagłodzono dziesiątki milionów ludzi. Państwo, które deklarowało, że jego celem jest stworzenie społeczeństwa bezklasowego, zbudowało hierarchiczny system kastowy. Druga przemysłowa potęga świata, jak nierzadko określano ZSRS, nie była w stanie wyżywić własnej ludności, zachowując w dziedzinie handlu zagranicznego strukturę przedrewolucyjnej Rosji. Znacjonalizowano wszelkie dziedziny życia, a przede wszystkim pamięć, historię.
Bolszewizm zwyciężył z łatwością, niemal bez oporu, ponieważ proponował utopię: wszystko wszystkim od zaraz, złudzenie pokoju, ziemi, chleba. Tymczasem rzeczywistością była wojna, głód i niebywały, narastający terror. Skutki przewrotu październikowego odczuł i wciąż odczuwa cały świat.
Poświęcona historii ZSRS Utopia u władzy w latach 80. ukazała się w drugim obiegu w Polsce w ponad 20 różnych wydaniach.


Szczegóły: Utopia u władzy Historia Związku Sowieckiego Tom 2 - Heller Michał, Niekricz Aleksander

Tytuł: Utopia u władzy Historia Związku Sowieckiego Tom 2
Podtytuł: Od potęgi do upadku (1939-1991)
Autor: Heller Michał, Niekricz Aleksander
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
ISBN: 9788377857854
Tytuł oryginału: Utopija u własti. Istorija Sowietskogo Sojuza s 1917 goda do naszych dniej
Język oryginału: rosyjski
Tłumacz: Mietkowski Andrzej
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 724
Format: 22.6x16.9
Oprawa: Twarda
Waga: 1.055 kg


Recenzje: Utopia u władzy Historia Związku Sowieckiego Tom 2 - Heller Michał, Niekricz Aleksander

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Michał Heller oraz Aleksander Niekricz przedstawiają siedemdziesięcioletnią historię Związku Sowieckiego, związku, który pokazał ludzkości najbardziej zbrodniczy reżim jaki widziała. To historia państwa i społeczeństwa, które zostało zniewolone przez jedną partię polityczną. To historia państwa zniewolonego przez samo społeczeństwo. Aż po heroiczne próby ratowania samych siebie oraz tego co z tej Rosji zostało. Rosja deklarowała stworzenie państwa bezklasowego, gdzie wszyscy będą równi, gdzie wszystko miało być lepsze. Ludzie w to wierzyli, szczególnie ci ubodzy, którzy chcieli by ich nadzieje na lepsze jutro wreszcie znalazły odzwierciedlenie w życiu. Jednak podczas tworzenia tego nowego, „lepszego” państwa wymordowano dziesiątki milionów ludzi. Stworzono hierarchiczny system kastowy. Ta „druga na świecie potęga przemysłowa” jak określano Rosję, nie była w stanie wyżywić własnej ludności, przez fakt zachowania w dziedzinie handlu struktury przedrewolucyjnej – o ile o jakiejkolwiek rewolucji można było wtedy powiedzieć. Nacjonalizm położył swoje czerwone łapy nie tylko na gospodarce, ale i pamięci oraz historii dawnej Rosji. Jakby tego było mało, całość czytało mi się jak genialną powieść historyczną. I tak jak nie pałam szczególną miłością do Rosjan jak i samej Rosji, nadal twierdze, że mieli równie mocno przegwizdane jak Polacy. Owszem, wielu było takich, którzy przyklaskiwali Stalinowi i jego towarzyszom kiedy ci wymyślali kolejne części rewolucji, która tylko wyniszczała państwo. Było ich wielu, tych co strzelali w głowy niewinnym. Tych, którzy gwałcili i okradali. Jednak znacząca część ludzi popierających ten system robiła to tylko po to by przeżyć, a należy zaznaczyć, że wielu było takich, którzy zgadzali się na wszystko, mieli obiecany dobrobyt i bezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale i dla całej swojej rodziny, a kończyli w najlepszym wypadku na Sybirze albo w łagrach. W najgorszym…kulka w tył głowy.Nie broniąc nikogo – sami musicie przyznać, że Rosja dopuszczając do narodzin tego ustroju, nie tylko stała się oprawcą, ale i ofiarą własnych idei i poglądów. Kat- ofiara. Zwyczajnie strzelili sobie w skroń. I dokładnie widać to od pierwszych stron tej historii. Chcieli się uwolnić od carskiej rodziny, od przymusowego wojska, które nigdy się nie kończyło, od przejmującego głodu i zniszczenia. Skończyło się na bezwzględnej dyktaturze „prawdziwego ojca narodu”.Tak naprawdę, jeśli ktoś z was choć trochę interesuje się historią Rosji albo samą jej polityką…koniecznie musicie sięgnąć po te książki. Genialna i bezkompromisowa historia. Bez ubarwiania i ułaskawiania. 2016-06-09 16:04:04

Książka

Utopia u władzy Historia Związku Sowieckiego Tom 2
Od potęgi do upadku (1939-1991)

,

Książka, która otwarła moje oczy na system sowieckiego zniewalania ludzi. Lepszej historii tego systemu przed jego końcem nikt nie napisał. prof. Andrzej Nowak Każdy, kto choć trochę interesuje się Rosją, powinien przeczytać tę książkę. Edward Crankshaw Najbardziej gruntowna i bez wątpienia najbardziej rzetelna historia Związku Sowieckiego. Le Monde Ta książka powinna być lekturą obowiązkową dla każdego, kto interesuje się bieżącymi wydarzeniami i komentowaniem otaczającej rzeczywistości. prof. Marc Raeff Utopia u władzy to porażający, precyzyjny obrachunek z historią najbardziej zbrodniczego reżimu w dziejach ludzkości. Historia Związku Sowieckiego to historia społeczeństwa i państwa zniewolonych przez partię. To historia państwa, które zniewoliło społeczeństwo. To wreszcie historia heroicznego oporu człowieka. W trakcie budowania świetlanej przyszłości wymordowano lub zagłodzono dziesiątki milionów ludzi. Państwo, które deklarowało, że jego celem jest stworzenie społeczeństwa bezklasowego, zbudowało hierarchiczny system kastowy. Druga przemysłowa potęga świata, jak nierzadko określano ZSRS, nie była w stanie wyżywić własnej ludności, zachowując w dziedzinie handlu zagranicznego strukturę przedrewolucyjnej Rosji. Znacjonalizowano wszelkie dziedziny życia, a przede wszystkim pamięć, historię. Bolszewizm zwyciężył z łatwością, niemal bez oporu, ponieważ proponował utopię: wszystko wszystkim od zaraz, złudzenie pokoju, ziemi, chleba. Tymczasem rzeczywistością była wojna, głód i niebywały, narastający terror. Skutki przewrotu październikowego odczuł i wciąż odczuwa cały świat. Poświęcona historii ZSRS Utopia u władzy w latach 80. ukazała się w drugim obiegu w Polsce w ponad 20 różnych wydaniach.

Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×

Zapowiedź 2016-04-25

Cena 65,00 PLN
Nasza cena 44,47 PLN
Oszczędzasz 31%
Wysyłka: Niedostępna
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Paypo

Szczegóły: Utopia u władzy Historia Związku Sowieckiego Tom 2 - Heller Michał, Niekricz Aleksander

Tytuł: Utopia u władzy Historia Związku Sowieckiego Tom 2
Podtytuł: Od potęgi do upadku (1939-1991)
Autor: Heller Michał, Niekricz Aleksander
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
ISBN: 9788377857854
Tytuł oryginału: Utopija u własti. Istorija Sowietskogo Sojuza s 1917 goda do naszych dniej
Język oryginału: rosyjski
Tłumacz: Mietkowski Andrzej
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 724
Format: 22.6x16.9
Oprawa: Twarda
Waga: 1.055 kg


Recenzje: Utopia u władzy Historia Związku Sowieckiego Tom 2 - Heller Michał, Niekricz Aleksander

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Michał Heller oraz Aleksander Niekricz przedstawiają siedemdziesięcioletnią historię Związku Sowieckiego, związku, który pokazał ludzkości najbardziej zbrodniczy reżim jaki widziała. To historia państwa i społeczeństwa, które zostało zniewolone przez jedną partię polityczną. To historia państwa zniewolonego przez samo społeczeństwo. Aż po heroiczne próby ratowania samych siebie oraz tego co z tej Rosji zostało. Rosja deklarowała stworzenie państwa bezklasowego, gdzie wszyscy będą równi, gdzie wszystko miało być lepsze. Ludzie w to wierzyli, szczególnie ci ubodzy, którzy chcieli by ich nadzieje na lepsze jutro wreszcie znalazły odzwierciedlenie w życiu. Jednak podczas tworzenia tego nowego, „lepszego” państwa wymordowano dziesiątki milionów ludzi. Stworzono hierarchiczny system kastowy. Ta „druga na świecie potęga przemysłowa” jak określano Rosję, nie była w stanie wyżywić własnej ludności, przez fakt zachowania w dziedzinie handlu struktury przedrewolucyjnej – o ile o jakiejkolwiek rewolucji można było wtedy powiedzieć. Nacjonalizm położył swoje czerwone łapy nie tylko na gospodarce, ale i pamięci oraz historii dawnej Rosji. Jakby tego było mało, całość czytało mi się jak genialną powieść historyczną. I tak jak nie pałam szczególną miłością do Rosjan jak i samej Rosji, nadal twierdze, że mieli równie mocno przegwizdane jak Polacy. Owszem, wielu było takich, którzy przyklaskiwali Stalinowi i jego towarzyszom kiedy ci wymyślali kolejne części rewolucji, która tylko wyniszczała państwo. Było ich wielu, tych co strzelali w głowy niewinnym. Tych, którzy gwałcili i okradali. Jednak znacząca część ludzi popierających ten system robiła to tylko po to by przeżyć, a należy zaznaczyć, że wielu było takich, którzy zgadzali się na wszystko, mieli obiecany dobrobyt i bezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale i dla całej swojej rodziny, a kończyli w najlepszym wypadku na Sybirze albo w łagrach. W najgorszym…kulka w tył głowy.Nie broniąc nikogo – sami musicie przyznać, że Rosja dopuszczając do narodzin tego ustroju, nie tylko stała się oprawcą, ale i ofiarą własnych idei i poglądów. Kat- ofiara. Zwyczajnie strzelili sobie w skroń. I dokładnie widać to od pierwszych stron tej historii. Chcieli się uwolnić od carskiej rodziny, od przymusowego wojska, które nigdy się nie kończyło, od przejmującego głodu i zniszczenia. Skończyło się na bezwzględnej dyktaturze „prawdziwego ojca narodu”.Tak naprawdę, jeśli ktoś z was choć trochę interesuje się historią Rosji albo samą jej polityką…koniecznie musicie sięgnąć po te książki. Genialna i bezkompromisowa historia. Bez ubarwiania i ułaskawiania. 2016-06-09 16:04:04


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×