Historia wojny na Półwyspie Iberyjskim 1807-1814 Tom 1

Książka

Historia wojny na Półwyspie Iberyjskim 1807-1814 Tom 1

 • Wydawnictwo: Napoleon V
 • Rok wydania: 2016
 • ISBN: 9788365495327
 • Ilość stron: 320
 • Format: 17.0x24.0
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1 -2 dni robocze*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 80,00 PLN
Nasza cena 60,48 PLN
Oszczędzasz 24%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 80,00 PLN
Nasza cena 60,48 PLN
Oszczędzasz 24%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Po roku od ukończenia pracy nad pierwszą częścią pierwszego tomu, wydawnictwo NapoleonV oddaje drugą część pracy oksfordzkiego profesora o wojnie w Hiszpanii. W niniejszym dziele autor przedstawia wydarzenia
w Katalonii, by następnie odejść na chwilę od walk i zająć się historią polityczną konfliktu. Omawia strukturę i niewydolność Junty Generalnej, po czym przedstawia zamiary obu stron. Większość tekstu poświęcił następnie walkom na głównym froncie w momencie pojawienia się Napoleona w Hiszpanii i poprzedzającym je nieśmiałym próbom ofensywy w wykonaniu Hiszpanów. Potem pojawiają się Anglicy, którzy odgrywają decydującą rolę (oczywiście zdaniem autora), odciągając cesarza od innych celów. Pracę kończy dramatyczny pościg za wojskami Moorea, prowadzony w trudnych warunkach oraz wieńcząca go bitwa pod La Coruną. Widać więc, że autor doprowadził opis wojny do połowy stycznia 1809 roku, pomijając rzecz jasna uboczne teatry działań.


Szczegóły

Tytuł: Historia wojny na Półwyspie Iberyjskim 1807-1814 Tom 1

Autor: Oman Charles

Wydawnictwo: Napoleon V

ISBN: 9788365495327

Liczba tomów: 2

Numer tomu: 1

Tytuł oryginału: A history of Penisular War

Język oryginału: angielski

Tłumacz: Mróz-Mazur Katarzyna

Języki: polski

Rok wydania: 2016

Ilość stron: 320

Format: 17.0x24.0

Oprawa: Twarda

Waga: 0.762 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×