Krajobraz według Carpaccia

Książka

Krajobraz według Carpaccia

 • Wydawnictwo: Marginesy
 • Rok wydania: 2016
 • ISBN: 9788365282873
 • Ilość stron: 80
 • Format: 21.0x13.3
 • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 24,91 PLN
Nasza cena 15,54 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 24,91 PLN
Nasza cena 15,54 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Poezja Stefana Hertmansa jest przepojona melancholią. W jego debiucie poetyckim widać wpływy niemieckiego ekspresjonizmu i Paula Celana, jednak z biegiem lat jego twórczość stała się bardziej intymna i zmysłowa. W 2016 roku Hertmans został zaproszony do wzięcia udziału w akcji Poetrys Week Bookshop Gift. Specjalnie z tej okazji przygotował krótką antologię swoich erotyków które on sam woli nazywać wierszami o miłości. W jego poezji można znaleźć klątwy i nawiedzenia, liczne akcenty erotyczne, ciepłe cynamonowe paluszki i chłodne ostrygi, pożądanie i czułość, ale również samotność i pożegnanie. Są gorące szony i twarde ramiona także jaszczurki śpiące nos w nos. W tych mocnych obrazach i pięknych wersach kryje się całe życie z miłością i pasją.
Krajobraz według Carpaccia to bogaty, liryczny zbiór po wielokroć nagradzanego poety i prozaika.
Stefan Hertmans (1951) jest jednym z najbardziej cenionych pisarzy języka niderlandzkiego. Napisał kilkanaście powieści, zbiorów opowiadań, esejów i wierszy, które często były nominowane do prestiżowych nagród literackich. Wojna i terpentyna (Marginesy 2015) została nominowana do kilku międzynarodowych nagród literackich i nagrodzona m.in. Flemish Culture Prize for Literature i prestiżową AKO Literatuurprijs.


Szczegóły

Tytuł: Krajobraz według Carpaccia

Autor: Hertmans Stefan

Wydawnictwo: Marginesy

ISBN: 9788365282873

Tytuł oryginału: Landschap naar Carpaccio

Język oryginału: niderlandzki

Tłumacz: Paszkiet Sławomir, Koch Jerzy

Języki: polski

Rok wydania: 2016

Ilość stron: 80

Format: 21.0x13.3

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Waga: 0.1 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl