Moje WSZYSTKO. Autokomentarz

Moje WSZYSTKO. Autokomentarz

  • Producent: Olesiejuk Sp. z o.o.
  • Rok produkcji: 2016
  • ISBN: 9788327448033
  • Ilość stron: 312
  • Format: 21,5x28,5 cm
  • Oprawa: broszurowa
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 49,99 PLN
Nasza cena 38,55 PLN
Oszczędzasz 22%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 49,99 PLN
Nasza cena 38,55 PLN
Oszczędzasz 22%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Moje WSZYSTKO. Autokomentarz - Sławomir Marzec

Książka ta to rodzaj rozbudowanego autokomentarza, a okazją po temu jest 30-lecie twórczości, które odbywam retrospektywną wystawą w murach Muzeum Lubelskiego. Nie zamierzam jednak systematycznie i dokładnie opisywać swoich intelektualnych przekonań czy właściwych interpretacji, bo wolność sztuki dotyczyć powinna także odbiorcy. Pragnę jedynie pomóc zauważyć rzeczy, które zazwyczaj umykają uwagi nawet wyrobionych widzów, a są, moim zdaniem, nieodzowne do pełniejszego doświadczenia i zrozumienia moich prac. Zależało mi również na odbiorcy spoza branży, starałem się zatem, choć nie było to dla mnie łatwe, pisać językiem zrozumiałym. Niekiedy zwracam też uwagę na rzeczy, które fachowcom wydają się czymś oczywistym i banalnym. Choć z pewnością momentami mnie ponosiło latami dążąc do precyzji, nabawiłem się skłonności do zawiłości, a wierząc w komplementarność oka i myśli, strawiłem sporą część życia na czytaniu różnego rodzaju filozofii, czego czasami nie udało mi się ukryć.
WSZYSTKO jako zmieszanie,
fragment z cyklu Obrazy i Nie-obrazy
Prof. Sławomir Marzec
Ur. 1962; dyplom ASP Warszawa i Kunstakademie Dusseldorf. Od 1988 pedagog ASP Warszawa, obecnie prowadzi Pracownię Malarstwa na Wydziale Grafiki. Od 2014 także profesor Architektury Krajobrazu UP Lublin. Praktykuje malarstwo, rysunek, instalację, grafikę komputerową, fotografię przetworzoną, performance i film.
Autor przeszło siedemdziesięciu wystaw indywidualnych (m.in. Galeria Miejska w Łodzi, CRP Orońsko, Galeria Foksal, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie) i wielu zbiorowych oraz ponad dwustu publikacji z pogranicza teorii i krytyki sztuki.
Opublikował trzy książki: Sztuka, czyli wszystko. Krajobraz po postmodernizmie (2008), Wszystko, czyli obraz i obrazy (2012) i Sztuka polska 1993-2014. Arthome versus artworld (2012)


Szczegóły: Moje WSZYSTKO. Autokomentarz - Sławomir Marzec

Tytuł: Moje WSZYSTKO. Autokomentarz
Autor: Sławomir Marzec
Producent: Olesiejuk Sp. z o.o.
ISBN: 9788327448033
Rok produkcji: 2016
Ilość stron: 312
Format: 21,5x28,5 cm
Oprawa: broszurowa


Recenzje: Moje WSZYSTKO. Autokomentarz - Sławomir Marzec

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: