Z Galileusza też się śmiali

Książka

Z Galileusza też się śmiali

 • Wydawnictwo: Muza
 • Rok wydania: 2016
 • ISBN: 9788377588666
 • Ilość stron: 352
 • Format: 14.0x20.0cm
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 34,91 PLN
Nasza cena 12,56 PLN
Oszczędzasz 64%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 34,91 PLN
Nasza cena 12,56 PLN
Oszczędzasz 64%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Wynalazców wyrastających ponad swoje czasy krytykowano, wykpiwano, zniechęcano na wiele sposobów. Nie poddawali się, niektórzy walczyli latami, robiąc to, co uważali za słuszne. I wygrywali... To lekcja, której nie wolno zapomnieć.

Albert Jack złożył hołd ludzkiej kreatywności i wytrwałości: opracował bogaty katalog wynalazków z różnych dziedzin i związanych z nimi historii, przeważnie zabawnych, czasem smutnych, ale nieodmiennie fascynujących. Błyskotliwa narracja, pełen humoru styl i parada zadziwiających faktów tworzą literacko-naukowy koktajl, od którego trudno się oderwać.

Z tej książki dowiemy się na przykład, że zanim wynaleziono sprzęt ochronny, strażacy zapuszczali długie wąsy, a przed akcją moczyli je i wkładali do ust, żeby móc oddychać w zadymionych pomieszczeniach. Że pierwsze puszki z żywnością powstały kilkadziesiąt lat przed wynalezieniem otwieracza do puszek. Że wynalezienie spadochronu zajęło 500 lat i kosztowało życie wielu upartych eksperymentatorów.

Kiedy czytelnikowi wydaje się, że nic go już nie zdziwi, autor serwuje mu kolejną osobliwość. Wszystko okraszone jest cytatami sprzed lat: wypowiedziami znanych ludzi i fragmentami artykułów z gazet, krytycznymi wobec rodzących się nowych idei, trendów i wynalazków. Ich przewidywania i obawy dziś brzmią absurdalnie, a w konfrontacji z obecnym stanem wiedzy dają komiczny efekt (weźmy choćby pogląd, że podróże koleją z dużą prędkością nigdy nie będą możliwe, bo grożą uduszeniem pasażerów).


Szczegóły

Tytuł: Z Galileusza też się śmiali

Autor: Jack Albert

Wydawnictwo: Muza

ISBN: 9788377588666

Tytuł oryginału: They laughed at Galileo

Język oryginału: angielski

Tłumacz: Sawicka Jolanta

Języki: polski

Rok wydania: 2016

Ilość stron: 352

Format: 14.0x20.0cm

Oprawa: Miękka

Waga: 0.285 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Piszecie książkę, ale boicie się ją wydać? Chcecie prowadzić bloga modowego, ale boicie się początków? Ktoś podcina wam skrzydła, kiedy pracujecie nad ważnym dla siebie projektem? A może marzy wam się kariera radiowa? Ewentualnie czujecie powołanie do bycia wielkim odkrywcą i zamierzanie jechać dookoła świata, by odkryć nowy ląd? To cudownie! Róbcie to! Walczcie o swoje, niezależnie co wam mówią. Bo z Galileusza też się śmiali. Z J.K. Rowling się śmiali, a potem jej książki o młodym czarodzieju stały się milionowymi bestsellerami, produkcjami filmowymi i nie tylko dorobiła się na tym, ale i spełniła marzenia, które trwają do dzisiaj. Mistrza horroru Stephena Kinga też nie chcieli wydawać, a mało kto teraz chociaż o nim nie słyszał i nie widział choćby jednego filmu na podstawie jego książek.Oczywiście nie jest to tylko książki, ale też o takie wynalazki ludzkości jak radio czy telefonu komórkowe. Wyobrażacie sobie życie bez telefonu? Bez aplikacji typu Snapchat, Facebook, messenger, Vine, Instagram? Wyobrażacie sobie iść przez miasto i nie móc zadzwonić do kolegi czy koleżanki? Witajcie w latach 90tych. A tak poważnie. Albert Jack uświadamia w swojej książce jak sceptyczne podejście do innowacji, może zniszczyć wszystko.Wyobrażacie sobie świat bez Harry’ego Pottera? Albo klasykę gatunku bez Lśnienia czy Skazanych na Shawshank? Trudno to sobie chociaż wyobrazić. Jednak ta książka udowadnia, że naprawdę należy uważać co się akceptuje jako wynalazek albo cel innych, a co się odrzuca. Między czymś przydatnym a czymś zbędnym jest cienka granica.Dodatkowo nie każdy wynalazek, przyjęty sceptycznie musi być zły. Takie radio, o którym przeczytacie w tej pozycji właśnie. Kto by pomyślał, że takie bezprzewodowe pudło zostanie jednym z najważniejszych urządzeń w historii ludzkości? Kto by pomyślał, że w ogóle będziemy tak zależni od wielu rzeczy, które były postrzegane jako coś dziwnego i nieprzydatnego?Jeśli chcecie się przekonać o czym jeszcze mówili źle, a teraz jest towarem pierwszej potrzeby….polecam przeczytać książkę. Naprawdę dobra i przyjemna lektura. I przede wszystkim prawdziwa. 2016-07-11 15:36:53

Inne pozycje tego autora: Jack Albert (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×