Z Galileusza też się śmiali

Książka

Z Galileusza też się śmiali

  • Wydawnictwo: Muza
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788377588666
  • Ilość stron: 352
  • Format: 14.0x20.0cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 12,24 PLN
Oszczędzasz 64%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 12,24 PLN
Oszczędzasz 64%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Z Galileusza też się śmiali - Jack Albert

Wynalazców wyrastających ponad swoje czasy krytykowano, wykpiwano, zniechęcano na wiele sposobów. Nie poddawali się, niektórzy walczyli latami, robiąc to, co uważali za słuszne. I wygrywali... To lekcja, której nie wolno zapomnieć.

Albert Jack złożył hołd ludzkiej kreatywności i wytrwałości: opracował bogaty katalog wynalazków z różnych dziedzin i związanych z nimi historii, przeważnie zabawnych, czasem smutnych, ale nieodmiennie fascynujących. Błyskotliwa narracja, pełen humoru styl i parada zadziwiających faktów tworzą literacko-naukowy koktajl, od którego trudno się oderwać.

Z tej książki dowiemy się na przykład, że zanim wynaleziono sprzęt ochronny, strażacy zapuszczali długie wąsy, a przed akcją moczyli je i wkładali do ust, żeby móc oddychać w zadymionych pomieszczeniach. Że pierwsze puszki z żywnością powstały kilkadziesiąt lat przed wynalezieniem otwieracza do puszek. Że wynalezienie spadochronu zajęło 500 lat i kosztowało życie wielu upartych eksperymentatorów.

Kiedy czytelnikowi wydaje się, że nic go już nie zdziwi, autor serwuje mu kolejną osobliwość. Wszystko okraszone jest cytatami sprzed lat: wypowiedziami znanych ludzi i fragmentami artykułów z gazet, krytycznymi wobec rodzących się nowych idei, trendów i wynalazków. Ich przewidywania i obawy dziś brzmią absurdalnie, a w konfrontacji z obecnym stanem wiedzy dają komiczny efekt (weźmy choćby pogląd, że podróże koleją z dużą prędkością nigdy nie będą możliwe, bo grożą uduszeniem pasażerów).


Szczegóły: Z Galileusza też się śmiali - Jack Albert

Tytuł: Z Galileusza też się śmiali
Autor: Jack Albert
Wydawnictwo: Muza
ISBN: 9788377588666
Tytuł oryginału: They laughed at Galileo
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Sawicka Jolanta
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 352
Format: 14.0x20.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.285 kg


Recenzje: Z Galileusza też się śmiali - Jack Albert

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Piszecie książkę, ale boicie się ją wydać? Chcecie prowadzić bloga modowego, ale boicie się początków? Ktoś podcina wam skrzydła, kiedy pracujecie nad ważnym dla siebie projektem? A może marzy wam się kariera radiowa? Ewentualnie czujecie powołanie do bycia wielkim odkrywcą i zamierzanie jechać dookoła świata, by odkryć nowy ląd? To cudownie! Róbcie to! Walczcie o swoje, niezależnie co wam mówią. Bo z Galileusza też się śmiali. Z J.K. Rowling się śmiali, a potem jej książki o młodym czarodzieju stały się milionowymi bestsellerami, produkcjami filmowymi i nie tylko dorobiła się na tym, ale i spełniła marzenia, które trwają do dzisiaj. Mistrza horroru Stephena Kinga też nie chcieli wydawać, a mało kto teraz chociaż o nim nie słyszał i nie widział choćby jednego filmu na podstawie jego książek.Oczywiście nie jest to tylko książki, ale też o takie wynalazki ludzkości jak radio czy telefonu komórkowe. Wyobrażacie sobie życie bez telefonu? Bez aplikacji typu Snapchat, Facebook, messenger, Vine, Instagram? Wyobrażacie sobie iść przez miasto i nie móc zadzwonić do kolegi czy koleżanki? Witajcie w latach 90tych. A tak poważnie. Albert Jack uświadamia w swojej książce jak sceptyczne podejście do innowacji, może zniszczyć wszystko.Wyobrażacie sobie świat bez Harry’ego Pottera? Albo klasykę gatunku bez Lśnienia czy Skazanych na Shawshank? Trudno to sobie chociaż wyobrazić. Jednak ta książka udowadnia, że naprawdę należy uważać co się akceptuje jako wynalazek albo cel innych, a co się odrzuca. Między czymś przydatnym a czymś zbędnym jest cienka granica.Dodatkowo nie każdy wynalazek, przyjęty sceptycznie musi być zły. Takie radio, o którym przeczytacie w tej pozycji właśnie. Kto by pomyślał, że takie bezprzewodowe pudło zostanie jednym z najważniejszych urządzeń w historii ludzkości? Kto by pomyślał, że w ogóle będziemy tak zależni od wielu rzeczy, które były postrzegane jako coś dziwnego i nieprzydatnego?Jeśli chcecie się przekonać o czym jeszcze mówili źle, a teraz jest towarem pierwszej potrzeby….polecam przeczytać książkę. Naprawdę dobra i przyjemna lektura. I przede wszystkim prawdziwa. 2016-07-11 15:36:53