Książka
Wysyłka: 2 - 3 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena detaliczna 34,90 PLN
Nasza cena: 25,53 PLN
Oszczędzasz 26%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Darmowa dostawa
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów

Opis: Idealna - Stachula Magda

Taka książka się zdarza raz na tysiąc.

Nie dostała jeszcze żadnej nagrody, nie była bestsellerem New York Timesa i nie ma jeszcze milionowego nakładu. Ale nie ma osoby, która potrafiłaby się od niej oderwać. Szukasz NAPRAWDĘ wciągającej książki? ZNALAZŁEŚ.

Wydawca, Znak Literanova

Dla fanów Dziewczyny z pociągu

Anita prawie nie wychodzi z domu. Podgląda ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. To jej okno na świat, które pozwala kontrolować wszystko i wszystkich. I zapomnieć o sypiącym się małżeństwie oraz dziecku, które bardzo chciałaby mieć.

Pewnego dnia znajduje w szafie sukienkę, której nie kupiła. Później szminkę, która do niej nie należy. Potem wydarza się coś jeszcze…

Ktoś wie o niej wszystko. I powoli realizuje swój plan.

Thriller psychologiczny, którego nie będziesz mógł odłożyć.

Takiej autorki jeszcze w Polsce nie było.

Magda Stachula (ur. 1982) – absolwentka judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zawodowo zajmowała się importem kamer do monitoringu wizyjnego. Ma męża i dwójkę dzieci, mieszka w Krakowie. Zapamiętajcie to nazwisko.


Szczegóły: Idealna - Stachula Magda

Tytuł: Idealna
Autor: Stachula Magda
Wydawnictwo: Znak Literanova
ISBN: 9788324037186
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 384
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.372 kg


Recenzje: Idealna - Stachula Magda

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Anita i Adam – jeszcze do niedawna idealne, kochające się małżeństwo. Teraz, po dwóch latach starań o dziecko, ich związek zaczyna się staczać po równi pochyłej. Anita jest coraz bardziej sfrustrowana, uważa, że to z jej winy nie mogą mieć dziecka. Adam wydaje się nie do końca rozumieć, przez co przechodzi jego żona i nie potrafi jej pomóc. Coraz bardziej oddalają się od siebie, a mężczyzna, zmęczony całą sytuacją, szuka pocieszenia w ramionach innej, choć właściwie wcale tego nie planował. W międzyczasie w ich mieszkaniu zaczynają dziać się dziwne rzeczy: w szafie Anity pojawiają się nowe sukienki, choć kobieta nie robiła żadnych zakupów; dwa szczury, ni stąd ni zowąd, siedzące na środku salonu – Anita zaczyna podejrzewać, że ktoś chce zniszczyć jej życie. Czy jest to ten irytujący sąsiad-artysta z dołu?Mam mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony historia jest ciekawa i intrygująca. Stachula świetnie przedstawiła portret sfrustrowanej i zniszczonej psychicznie kobiety, która marzy o dziecku, ale mimo starań, nie może zajść w ciążę. Na tle tego jest mąż, człowiek, który zupełnie inaczej odbiera całą sytuację, dużo spokojniej, bez ciśnienia. Niestety to sprawia, że nie jest w stanie zrozumieć zachowanie żony i jej pomóc. Postać Marty, która namiesza w ich małżeństwie, też mogę odnotować na plus, choć można ją było dużo lepiej dopracować. No właśnie, dopracować. Stachula nie ma jeszcze wyrobionego pióra i Idealna, pod względem kunsztu literackiego, ma sporo do poprawy. Pisarka wykorzystała zbyt dużo banałów, czasem starała się usilnie wcisnąć jakąś metaforę, wznioślejszą myśl, ale na tle całości wygląda to po prostu zbyt sztucznie.Nie mogę nie zwrócić uwagi na sposób podziału treści. Każdy rozdział to oddzielna wypowiedź poszczególnych bohaterów, którzy opowiadają, streszczają wydarzenia danego dnia czy okresu. Czułam się trochę tak, jakbym czytała książkę opartą na Trudnych sprawach, ale z drugiej strony myślę, że to całkiem ciekawy zabieg i na plus dla książki. I choć początkowo mnie to denerwowało, z czasem przyzwyczaiłam się a sama historia mnie wciągnęła.Książka ma pewne niedociągnięcia, ale myślę, że warto dać szansę Idealnej i Magdzie Stachuli. 2016-08-19 10:07:49

"Idealna" to dosyć dobry debiut literacki. Opowiada historie młodego małżeństwa, które na pozór jest szczęśliwe i omijają go wszelkie problemy. Jednak to tylko pozory. Anita cierpi na depresję. Starania o dziecko nie przynoszą rezultatów. Ciężka sytuacja w domu doprowadza do tego, że Adam zaczyna odreagowywać stres w ramionach kochanki. I tu zaczynają się poważne problemy. Autorka dosyć łagodnie stopniuje napięcie. Jest to dosyć delikatny thriller psychologiczny. Polecam wszystkim, którzy lubią kryminały bez drastycznych scen, a skłaniające do refleksji. 2016-08-22 12:42:43

MAGDA STACHULA „IDEALNA”Książka, która ukazała się 17 sierpnia jest debiutem literackim autorki, MAGDY STACHULI. Przeglądając książkę pomyślałem, że jest to jest to tak zwana literatura dla kobiet. Szybko okazało sie jednak, że tak nie jest. Jest to wciągający thriller psychologiczny bardzo dobrze napisany, z ciekawą narracją. Głównymi postaciami występującymi w książce jest młode małżeństwo, ludzie wykształceni i dobrze sytuowani. Zostali uwikłani w splot trudnych sytuacji, intryg i podstępów. Problemem niszczącym ich związek jest mimo wielu starań brak potomstwa. Anita, kobieta sukcesu, spełnia się zawodowo, lecz nie może doczekać się upragnionego dziecka. Popada w dziwne stany psychiczne, jest drażliwa, miewa wahania nastrojów. Ten przedłużający się stan powoduje niesnaski w małżeństwie, zanik więzi, szukanie winnych. Adam, mąż Anity nie wytrzymuje ciągłych kłótni z żoną i wiąże się z przypadkowo poznaną kobietą. Wygląda to na zwyczajny romans a jednak tak nie jest. Okazuje się, że padł ofiarą ukartowanej intrygi przygotowanej przez skrzywdzoną według jej mniemania kobietę. Książka w ciekawy sposób opisuje występujące postaci, przebieg akcji przedstawiony jest niemalże chronologicznie. Mamy tutaj wiele różnorodnych sytuacji, jest sielanka małżeńska, seks i zdrada, intrygi, podstęp i coś jeszcze, co dobry thriller powinien mieć, czyli morderstwo. Autorka wplotła do akcji książki postać ze świata wirtualnego, co dodaje nowego spojrzenia na jej przebieg, a w zakończeniu przyniesie nieoczekiwane rozwiązanie. Książka napisana jest w sposób bardzo przemyślany, dobrze się ją czyta. Zakończenie jest zaskakujące, ale wyjaśnia opisane historie.Okładka książki dobrze wpisuje się w klimat, elegancka i skromna.Zachęcam do przeczytania tej interesującej książki.Książkę wydało Wydawnictwo Znak Literanova.Zdzisław Ruszkowski. 2016-08-31 20:54:52

Idealna Magdy Stachuli to debiut porównywany do Dziewczyny z pociągu. Hm myślę, że skrzywdzono tym porównaniem autorkę, ponieważ Dziewczyna nie dorównuje Idealnej. Książka opowiada historię małżeństwa, a raczej ich kryzys, który dosięgnął idealnego małżeństwa. Anita nie może zajść w ciąże i całe swoje życie pod porządkowuje temu celowi. Adam to jej mąż, który ma dość życia z kobietą, którą się stała piękna Anita. Wdaje się w romans, a Anita podgląda Pragę z perspektywy kamery tramwajowej. I tak „ poznaje” Eryka aka Zu. Losy bohaterów niespodziewanie splotą się w dramatycznych okolicznościach, ponieważ nie ma nic bardziej niebezpiecznego od porzuconej kobiety. Wciągający thriller, który czyta się niezwykle szybko ( czasem ma się wrażenie, że za szybko) i porusza kwestie starania się o dziecko ni tylko z perspektywy kobiety. 2016-09-01 16:03:01

"Gdy przekracza się pewne granice, łamie normy, które dotychczas wskazywały nam drogę, otwiera się nowy rozdział w życiu, zeszyt z czystymi kartkami, który będzie zapisywany nowymi historiami, ręką innego już człowieka"
"Idealna" to bardzo udany debiut literacki Magdy Stachuli, absolwentki judaistyki, która wpadła na pomysł napisania tej powieści obserwując Pragę i jej mieszkańców przez kamerę umieszczoną w czeskim tramwaju zwanym Mazaci tramvaj. Jest to specjalnie zmodyfikowany wagon, używany do smarowania szyn w praskiej sieci tramwajowej.
Główna bohaterka Anita prawie zupełnie nie wychodzi z domu, ale uwielbia obserwować ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. Jedną z jej ulubionych kamer jest właśnie ta umieszczona w Mazaci tramvaju. Anita jest młodą sfrustrowana kobietą od kilku lat starającą się o dziecko, która nie może poradzić sobie z otaczającą ją rzeczywistością. Jest agresywna, destrukcyjna, prawie na granicy obłędu. Jest też i mąż Adam, który nie rozumie problemów własnej żony, coraz częściej uciekając w pracę i drugie życie, które sam sobie stworzył poza domem. I tu dochodzimy do momentu, w którym pojawia się ta trzecia, a potem i ten czwarty. Losy całej czwórki przeplatają się wzajemnie, tajemnica odsłaniana jest stopniowo. Kto i dlaczego próbuje doprowadzić Anitę do obłędu? Mąż? Ta trzecia? Ktoś inny? I kim jest mężczyzna z praskich ulic, którego Anita od dłuższego czasu obserwuje?
Magda Stachula stworzyła bardzo ciekawą i wciągającą historię. Narracja prowadzona jest z różnych perspektyw. Każdy rozdział opowiadany przez kogoś innego. Pozwala nam to na ocenę sytuacji raz z kobiecego, a raz z męskiego punktu widzenia, co doskonale nam uświadamia, że nic nie jest takie, jak nam się wydaje. Stworzeni przez autorkę bohaterowie są bardzo wyraziści, dobrze skonstruowani psychologicznie. Bardzo szybko wciągnęła mnie ta historia, chociaż czuje lekki niedosyt jeżeli chodzi o praską część powieści. I kim jest modelka Tania, kochanka obydwu Eryków? Tego autorka nam nie wyjaśniła, mam tylko nadzieję, że rozwinie ten wątek w kolejnej powieści, a pominiecie tego szczegółu jest celowym zabiegiem, a nie wypadkiem przy pracy.
"Idealna" to świetna książka, czytałam ją z prawdziwa przyjemnością, więc nie pozostaje mi nic innego jak zacytować zdanie z okładki - Zapamiętajcie to nazwisko.
"Z przeszłością jest jak z pogodą - wszyscy o niej mówią, ale nikt nie ma na nią wpływu"
2017-11-16 18:10:58

Książka

Idealna

Taka książka się zdarza raz na tysiąc.
Nie dostała jeszcze żadnej nagrody, nie była bestsellerem New York Timesa i nie ma jeszcze milionowego nakładu. Ale nie ma osoby, która potrafiłaby się od niej oderwać. Szukasz NAPRAWDĘ wciągającej książki? ZNALAZŁEŚ.
Wydawca, Znak Literanova
Dla fanów Dziewczyny z pociągu
Anita prawie nie wychodzi z domu. Podgląda ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. To jej okno na świat, które pozwala kontrolować wszystko i wszystkich. I zapomnieć o sypiącym się małżeństwie oraz dziecku, które bardzo chciałaby mieć.
Pewnego dnia znajduje w szafie sukienkę, której nie kupiła. Później szminkę, która do niej nie należy. Potem wydarza się coś jeszcze…
Ktoś wie o niej wszystko. I powoli realizuje swój plan.
Thriller psychologiczny, którego nie będziesz mógł odłożyć.
Takiej autorki jeszcze w Polsce nie było.
Magda Stachula (ur. 1982) – absolwentka judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zawodowo zajmowała się importem kamer do monitoringu wizyjnego. Ma męża i dwójkę dzieci, mieszka w Krakowie. Zapamiętajcie to nazwisko.

Cena 34,90 PLN
Nasza cena 25,53 PLN
Oszczędzasz 26%
Wysyłka: 2 - 3 dni robocze + czas dostawy
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Darmowa dostawa

Szczegóły: Idealna - Stachula Magda

Tytuł: Idealna
Autor: Stachula Magda
Wydawnictwo: Znak Literanova
ISBN: 9788324037186
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 384
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.372 kg


Recenzje: Idealna - Stachula Magda

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Anita i Adam – jeszcze do niedawna idealne, kochające się małżeństwo. Teraz, po dwóch latach starań o dziecko, ich związek zaczyna się staczać po równi pochyłej. Anita jest coraz bardziej sfrustrowana, uważa, że to z jej winy nie mogą mieć dziecka. Adam wydaje się nie do końca rozumieć, przez co przechodzi jego żona i nie potrafi jej pomóc. Coraz bardziej oddalają się od siebie, a mężczyzna, zmęczony całą sytuacją, szuka pocieszenia w ramionach innej, choć właściwie wcale tego nie planował. W międzyczasie w ich mieszkaniu zaczynają dziać się dziwne rzeczy: w szafie Anity pojawiają się nowe sukienki, choć kobieta nie robiła żadnych zakupów; dwa szczury, ni stąd ni zowąd, siedzące na środku salonu – Anita zaczyna podejrzewać, że ktoś chce zniszczyć jej życie. Czy jest to ten irytujący sąsiad-artysta z dołu?Mam mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony historia jest ciekawa i intrygująca. Stachula świetnie przedstawiła portret sfrustrowanej i zniszczonej psychicznie kobiety, która marzy o dziecku, ale mimo starań, nie może zajść w ciążę. Na tle tego jest mąż, człowiek, który zupełnie inaczej odbiera całą sytuację, dużo spokojniej, bez ciśnienia. Niestety to sprawia, że nie jest w stanie zrozumieć zachowanie żony i jej pomóc. Postać Marty, która namiesza w ich małżeństwie, też mogę odnotować na plus, choć można ją było dużo lepiej dopracować. No właśnie, dopracować. Stachula nie ma jeszcze wyrobionego pióra i Idealna, pod względem kunsztu literackiego, ma sporo do poprawy. Pisarka wykorzystała zbyt dużo banałów, czasem starała się usilnie wcisnąć jakąś metaforę, wznioślejszą myśl, ale na tle całości wygląda to po prostu zbyt sztucznie.Nie mogę nie zwrócić uwagi na sposób podziału treści. Każdy rozdział to oddzielna wypowiedź poszczególnych bohaterów, którzy opowiadają, streszczają wydarzenia danego dnia czy okresu. Czułam się trochę tak, jakbym czytała książkę opartą na Trudnych sprawach, ale z drugiej strony myślę, że to całkiem ciekawy zabieg i na plus dla książki. I choć początkowo mnie to denerwowało, z czasem przyzwyczaiłam się a sama historia mnie wciągnęła.Książka ma pewne niedociągnięcia, ale myślę, że warto dać szansę Idealnej i Magdzie Stachuli. 2016-08-19 10:07:49

"Idealna" to dosyć dobry debiut literacki. Opowiada historie młodego małżeństwa, które na pozór jest szczęśliwe i omijają go wszelkie problemy. Jednak to tylko pozory. Anita cierpi na depresję. Starania o dziecko nie przynoszą rezultatów. Ciężka sytuacja w domu doprowadza do tego, że Adam zaczyna odreagowywać stres w ramionach kochanki. I tu zaczynają się poważne problemy. Autorka dosyć łagodnie stopniuje napięcie. Jest to dosyć delikatny thriller psychologiczny. Polecam wszystkim, którzy lubią kryminały bez drastycznych scen, a skłaniające do refleksji. 2016-08-22 12:42:43

MAGDA STACHULA „IDEALNA”Książka, która ukazała się 17 sierpnia jest debiutem literackim autorki, MAGDY STACHULI. Przeglądając książkę pomyślałem, że jest to jest to tak zwana literatura dla kobiet. Szybko okazało sie jednak, że tak nie jest. Jest to wciągający thriller psychologiczny bardzo dobrze napisany, z ciekawą narracją. Głównymi postaciami występującymi w książce jest młode małżeństwo, ludzie wykształceni i dobrze sytuowani. Zostali uwikłani w splot trudnych sytuacji, intryg i podstępów. Problemem niszczącym ich związek jest mimo wielu starań brak potomstwa. Anita, kobieta sukcesu, spełnia się zawodowo, lecz nie może doczekać się upragnionego dziecka. Popada w dziwne stany psychiczne, jest drażliwa, miewa wahania nastrojów. Ten przedłużający się stan powoduje niesnaski w małżeństwie, zanik więzi, szukanie winnych. Adam, mąż Anity nie wytrzymuje ciągłych kłótni z żoną i wiąże się z przypadkowo poznaną kobietą. Wygląda to na zwyczajny romans a jednak tak nie jest. Okazuje się, że padł ofiarą ukartowanej intrygi przygotowanej przez skrzywdzoną według jej mniemania kobietę. Książka w ciekawy sposób opisuje występujące postaci, przebieg akcji przedstawiony jest niemalże chronologicznie. Mamy tutaj wiele różnorodnych sytuacji, jest sielanka małżeńska, seks i zdrada, intrygi, podstęp i coś jeszcze, co dobry thriller powinien mieć, czyli morderstwo. Autorka wplotła do akcji książki postać ze świata wirtualnego, co dodaje nowego spojrzenia na jej przebieg, a w zakończeniu przyniesie nieoczekiwane rozwiązanie. Książka napisana jest w sposób bardzo przemyślany, dobrze się ją czyta. Zakończenie jest zaskakujące, ale wyjaśnia opisane historie.Okładka książki dobrze wpisuje się w klimat, elegancka i skromna.Zachęcam do przeczytania tej interesującej książki.Książkę wydało Wydawnictwo Znak Literanova.Zdzisław Ruszkowski. 2016-08-31 20:54:52

Idealna Magdy Stachuli to debiut porównywany do Dziewczyny z pociągu. Hm myślę, że skrzywdzono tym porównaniem autorkę, ponieważ Dziewczyna nie dorównuje Idealnej. Książka opowiada historię małżeństwa, a raczej ich kryzys, który dosięgnął idealnego małżeństwa. Anita nie może zajść w ciąże i całe swoje życie pod porządkowuje temu celowi. Adam to jej mąż, który ma dość życia z kobietą, którą się stała piękna Anita. Wdaje się w romans, a Anita podgląda Pragę z perspektywy kamery tramwajowej. I tak „ poznaje” Eryka aka Zu. Losy bohaterów niespodziewanie splotą się w dramatycznych okolicznościach, ponieważ nie ma nic bardziej niebezpiecznego od porzuconej kobiety. Wciągający thriller, który czyta się niezwykle szybko ( czasem ma się wrażenie, że za szybko) i porusza kwestie starania się o dziecko ni tylko z perspektywy kobiety. 2016-09-01 16:03:01

"Gdy przekracza się pewne granice, łamie normy, które dotychczas wskazywały nam drogę, otwiera się nowy rozdział w życiu, zeszyt z czystymi kartkami, który będzie zapisywany nowymi historiami, ręką innego już człowieka"
"Idealna" to bardzo udany debiut literacki Magdy Stachuli, absolwentki judaistyki, która wpadła na pomysł napisania tej powieści obserwując Pragę i jej mieszkańców przez kamerę umieszczoną w czeskim tramwaju zwanym Mazaci tramvaj. Jest to specjalnie zmodyfikowany wagon, używany do smarowania szyn w praskiej sieci tramwajowej.
Główna bohaterka Anita prawie zupełnie nie wychodzi z domu, ale uwielbia obserwować ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. Jedną z jej ulubionych kamer jest właśnie ta umieszczona w Mazaci tramvaju. Anita jest młodą sfrustrowana kobietą od kilku lat starającą się o dziecko, która nie może poradzić sobie z otaczającą ją rzeczywistością. Jest agresywna, destrukcyjna, prawie na granicy obłędu. Jest też i mąż Adam, który nie rozumie problemów własnej żony, coraz częściej uciekając w pracę i drugie życie, które sam sobie stworzył poza domem. I tu dochodzimy do momentu, w którym pojawia się ta trzecia, a potem i ten czwarty. Losy całej czwórki przeplatają się wzajemnie, tajemnica odsłaniana jest stopniowo. Kto i dlaczego próbuje doprowadzić Anitę do obłędu? Mąż? Ta trzecia? Ktoś inny? I kim jest mężczyzna z praskich ulic, którego Anita od dłuższego czasu obserwuje?
Magda Stachula stworzyła bardzo ciekawą i wciągającą historię. Narracja prowadzona jest z różnych perspektyw. Każdy rozdział opowiadany przez kogoś innego. Pozwala nam to na ocenę sytuacji raz z kobiecego, a raz z męskiego punktu widzenia, co doskonale nam uświadamia, że nic nie jest takie, jak nam się wydaje. Stworzeni przez autorkę bohaterowie są bardzo wyraziści, dobrze skonstruowani psychologicznie. Bardzo szybko wciągnęła mnie ta historia, chociaż czuje lekki niedosyt jeżeli chodzi o praską część powieści. I kim jest modelka Tania, kochanka obydwu Eryków? Tego autorka nam nie wyjaśniła, mam tylko nadzieję, że rozwinie ten wątek w kolejnej powieści, a pominiecie tego szczegółu jest celowym zabiegiem, a nie wypadkiem przy pracy.
"Idealna" to świetna książka, czytałam ją z prawdziwa przyjemnością, więc nie pozostaje mi nic innego jak zacytować zdanie z okładki - Zapamiętajcie to nazwisko.
"Z przeszłością jest jak z pogodą - wszyscy o niej mówią, ale nikt nie ma na nią wpływu"
2017-11-16 18:10:58Podobne do: Idealna - Stachula Magda


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×