Turystyka a pielgrzymowanie

Książka

Turystyka a pielgrzymowanie

 • Wydawnictwo: WAM
 • Rok wydania: 2016
 • ISBN: 9788327711984
 • Ilość stron: 368
 • Format: 15.5x23.0
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 29,94 PLN
Oszczędzasz 40%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 29,94 PLN
Oszczędzasz 40%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Przenikanie się turystyki i pielgrzymowania rodzi w środowisku badaczy oraz pośród uczestników tych zjawisk pytanie o to, jakie są wzajemne zależności między nimi, jakie występują podobieństwa i różnice. Niniejsza monografia - będąca wynikiem badania i wyjaśniania związków pomiędzy turystyką a pielgrzymowaniem w wielu religiach świata (chrześcijaństwie, judaizmie, islamie, buddyzmie, hinduizmie i szintoizmie) - jest pierwszą tego typu publikacją. W książce zwrócono uwagę na wielość naukowych płaszczyzn dotyczących zależności między obu zjawiskami, podjęto analizę teoretyczną turystyki i pielgrzymowania, zajęto się również ich związkiem z takimi naukami, jak geografia, socjologia, psychologia, etyka, filozofia, teologia i historia. Prezentowane opinie są wynikiem obszernych badań nad zjawiskiem peregrynacji w różnych religiach świata, zbadano mianowicie relacje turystyki i pielgrzymowania na wszystkich kontynentach, w najbardziej odległych zakątkach globu.

Szczegóły

Tytuł: Turystyka a pielgrzymowanie

Autor: Różycki Paweł

Wydawnictwo: WAM

ISBN: 9788327711984

Języki: polski

Rok wydania: 2016

Ilość stron: 368

Format: 15.5x23.0

Oprawa: Miękka

Waga: 0.566 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Życie człowieka jest historią drogi, która może oznaczać bezpieczną ucieczkę.Wędrowanie pielgrzymim szlakiem może być jak rekolekcje, nauką bez słów, lekcją teologii, nauką Chrystusa.Pielgrzymowanie to takie zatrzymanie się w pędzie codzienności, wyrywanie się z nawyków i uzyskanie dystansu do samego siebie, oderwanie się od zabiegania.Pielgrzymka jest także symbolem ludzkiego życia. Podczas niej człowiek zdaje ważny egzamin ze swojej wrażliwości na otaczający go świat i drugiego człowieka.Pątnik idąc na pielgrzymkę podejmuje intencję swoją lub swoich bliskich.Pielgrzymka może być dziękczynna lub błagalna.Pierwszą osobą, która wyruszyła na pielgrzymkę była Matka Boża, która wędrując do Św. Elżbiety zakończyła swoją pielgrzymkę hymnem ”Wielbi dusza moja Pana”.Zarówno aktywność fizyczna jak i wzrost duchowy są dla ludzi bardzo potrzebne. Łącząc te dwie wartości idziemy na pielgrzymkę. Podobnie turystyka może być też polem realizacji tych dwóch wartości.Gdyby więc ludzie zaczęli traktować codzienne życie jak podróż, jak turystykę, zaczęliby żyć w duchu pielgrzymowania, a wtedy na pewno łatwiej byłoby im przekazywać wartości swoim bliskim.Św. Augustyn mówił ”Ludzie podróżują aby rozmyślać pośród gór, morskich fal, na tle rozległego horyzontu, a przechodzą obok siebie obojętnie”.Teologię turystyki i pielgrzymowania znakomicie ujmował nie tylko w teorii ale i w praktyce Karol Wojtyła – jako młody chłopiec pielgrzymując ze swoim ojcem do Kalwarii Zebrzydowskiej, potem jako ksiądz i biskup, a następnie jako papież.Jan Paweł II zauważył, że cykl pracy i odpoczynku wpisany jest w ludzką naturę. Pielgrzymowanie jest także wydarzeniem ekumenicznym.Spotykają się katolicy z protestantami i wyznawcy trzech wielkich religii świata w Jerozolimie.Autor zauważa, że pielgrzymowanie dla pątnika nie kończy się z chwilą dotarcia do celu, ale jest kontynuowaniem podróży w wierze.Zarówno pielgrzymowanie jak i turystyka dla osób wierzących są wypełnione modlitwą, która jak mówi Św. Augustyn – jest ćwiczeniem pragnienia.Dlatego pragnienie pielgrzymowania, uprawianie turystyki i modlitwy zbliża człowieka do Boga i umożliwia mu znalezienie drogi do zbawienia.Warto o tym pomyśleć.Zachęcam do lektury.Moja ocena: 9/10Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl 2016-09-13 09:45:16

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl