Kościół szpiegów Tajna wojna papieża z Hitlerem

Książka

Kościół szpiegów
Tajna wojna papieża z Hitlerem

  • Wydawnictwo: Literackie
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788308062081
  • Ilość stron: 440
  • Format: 17.8x24.6
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 37,14 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 37,14 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Kościół szpiegów - Riebling Mark

Niezwykły dokument historyczny i doskonała powieść szpiegowska w jednym! Ta książka zmienia spojrzenie na II wojnę światową i współczesną historię Kościoła katolickiego.
Milczenie Watykanu wobec okrucieństw nazizmu pozostaje jedną z największych kontrowersji naszych czasów. Historycy oskarżali Piusa XII o współudział w Holokauście, nazywając go papieżem Hitlera. Jednak kluczowa część tej historii pozostawała do dziś niedopowiedziana. Ujawnia ją na kartach swojej, na poły historycznej, na poły sensacyjnej książki, amerykański historyk, eseista i analityk polityczny Mark Riebling.
Pius przewodził największemu Kościołowi, najmniejszemu państwu i najstarszej organizacji szpiegowskiej na świecie. Święty, ale skryty. Z datków na kościelne organizacje charytatywne opłacał tajnych kurierów i ukradkiem nagrywał swoje spotkania z nazistowskimi generałami. Kiedy dowiedział się o Holokauście, postanowił rozegrać z Hitlerem własną grę. Wysyłał mu życzenia urodzinowe, a jednocześnie spiskował w celu obalenia Führera. Obawiając się, że jawny protest pogrzebałby jego tajne plany, nigdy nie wypowiedział głośno płomiennych słów na temat Hitlera i nazizmu, które cisnęły mu się na usta.
Kościół szpiegów obnaża z detalami tę szokującą intrygę spod znaku krzyża i szpady. Uzbrojeni jezuici kradną plany domu Hitlera. Katolicki wydawca pokonuje Alpy, przewożąc w sportowym samolocie sekrety szefa straży przybocznej Führera. Strażnik watykańskiej krypty przewodzi siatce szpiegowskiej, która wykrada wojenne plany Niemców i rani Hitlera w zamachu bombowym.
Trzymająca w napięciu do ostatnich stron, bazująca na tajnych stenogramach i aktach książka Kościół szpiegów rzuca nowe światło na historię II wojny światowej. Riebling uchyla drzwi Watykanu, ujawniając najbardziej zdumiewające wydarzenia z historii papiestwa i zmieniając postrzeganie tego, jak największa na świecie instytucja moralna radziła sobie z największym kryzysem moralnym w historii.


Szczegóły: Kościół szpiegów - Riebling Mark

Tytuł: Kościół szpiegów
Podtytuł: Tajna wojna papieża z Hitlerem
Autor: Riebling Mark
Wydawnictwo: Literackie
ISBN: 9788308062081
Tytuł oryginału: Church of Spies: The Pope?s Secret War Against Hitler
Tłumacz: Rybski Jarosław
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 440
Format: 17.8x24.6
Oprawa: Twarda
Waga: 0.965 kg


Recenzje: Kościół szpiegów - Riebling Mark

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×