Uwagi ku definicji kultury

Książka

Uwagi ku definicji kultury

  • Wydawnictwo: Vis-a-vis / Etiuda
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788379981052
  • Ilość stron: 176
  • Format: 13.0x20.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 29,00 PLN
Nasza cena 19,66 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 29,00 PLN
Nasza cena 19,66 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Uwagi ku definicji kultury - Eliot T.S.

Thomas Stearns Eliot (1888-1965) amerykański poeta, dramatopisarz i eseista z brytyjskim obywatelstwem. Laureat Literackiej Nagrody Nobla za rok 1948. Jest uznawany za jednego z najwybitniejszych anglojęzycznych twórców XX wieku. Do jego najważniejszych dzieł należą Ziemia jałowa, Wydrążeni ludzie czy Mord w katedrze. Eliot krytykował system demokracji parlamentarnej jego zdaniem odpowiedzialny za kryzys postaw moralnych. Proponował powrót do wartości chrześcijańskich celem uzdrowienia społeczeństwa poprzez zmiany w systemie edukacyjnym. Przewidywał powrót protestantyzmu oraz innych odłamów chrześcijaństwa na łono Kościoła katolickiego. Proponował powrót do ładu moralnego.

Relacje elity politycznej przez co rozumiemy czołowych członków wszystkich skutecznych i określonych grup politycznych, gdyż przetrwanie systemu parlamentarnego wymaga stałego współgrania z opozycją1 z innymi elitami byłyby określone zbyt prymitywnie, gdyby opisać je określeniem komunikacji między ludźmi czynu i ludźmi myśli. Jest to raczej relacja między ludźmi o innych typach umysłowości oraz odmiennych obszarach myśli i działania. Wyrazisty podział między myślą i działaniem jest nie bardziej możliwy do obrony w przypadku polityki niż w przypadku życia religijnego, w którym uczestnik musi wykazywać się własnym działaniem, a ksiądz o nastawieniu laickim nie może zupełnie nie mieć praktyki w medytacjach. Nie istnieje płaszczyzna aktywnego życia, w której myśl jest znikoma, oprócz tej, na której automatycznie wykonuje się polecenia, i nie istnieje żaden gatunek myślenia niemający efektu na działanie.


Szczegóły: Uwagi ku definicji kultury - Eliot T.S.

Tytuł: Uwagi ku definicji kultury
Autor: Eliot T.S.
Wydawnictwo: Vis-a-vis / Etiuda
ISBN: 9788379981052
Tytuł oryginału: Notes towards the definition of culture
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Rybski Jarosław
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 176
Format: 13.0x20.0cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.27 kg


Recenzje: Uwagi ku definicji kultury - Eliot T.S.

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×