Dzień gniewu Dramaty

Książka

Dzień gniewu
Dramaty

Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 44,00 PLN
Nasza cena 40,26 PLN
Oszczędzasz 8%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 44,00 PLN
Nasza cena 40,26 PLN
Oszczędzasz 8%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Dzień gniewu - Brandstaetter Roman

Roman Brandstaetter (19061987) wszechstronnie wykształcony i utalentowany prozaik, dramaturg i poeta, uznany tłumacz Szekspira i Biblii. Człowiek kulturowego pogranicza, twórca, w którego dziełach spotykają się odmienne tradycje, języki i religie. Zwłaszcza Pismo Święte wywarło znaczny wpływ na jego duchową, kulturową i językową wrażliwość oraz umocniło w nim przekonanie o etycznej powinności tworzenia.

Centralnym punktem Brandstaetterowskich sztuk, wokół którego dokonują się losy postaci, jest metanoja duchowa przemiana. Umożliwia ona bohaterom dramatów realizację odkrytego na nowo sensu życia wbrew społecznym naciskom, wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi, częstej masce konformizmu. Jest więc dramaturgia Brandstaettera teatrem odwagi odwagi tworzenia: siebie (Odys), świata (Aktor), sztuki (Rembrandt), i odwagi ratowania świata (Dzień gniewu;, Cud w teatrze;). Odwagi bezwzględnie osobistej relacji z Bogiem i narażania się tym samym na śmieszność. Odwagi potrzebnej dzisiaj może nawet bardziej niż kiedykolwiek.
Tamara Trojanowska


Szczegóły: Dzień gniewu - Brandstaetter Roman

Tytuł: Dzień gniewu
Podtytuł: Dramaty
Autor: Brandstaetter Roman
Wydawnictwo: Instytut Badań Literackich PAN
Seria: DRAMAT POLSKI. REAKTYWACJA
ISBN: 9788364703638
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 572
Format: 16.0x21.0cm
Oprawa: Twarda z obwolutą
Waga: 0.84 kg


Recenzje: Dzień gniewu - Brandstaetter Roman

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×