Niedokończony eliksir nieśmiertelności

Książka

Niedokończony eliksir nieśmiertelności

 • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
 • Rok wydania: 2016
 • ISBN: 9788310131119
 • Ilość stron: 240
 • Format: 13.5x20.4cm
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 24,90 PLN
Nasza cena 15,57 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 24,90 PLN
Nasza cena 15,57 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Książka otrzymała I nagrodę w kategorii 6-10 lat w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. Przy drodze za miastem stał stary dom, który wyglądał jak bardzo wysoki człowiek w spiczastym kapeluszu i płaszczu do ziemi. Do jego bram załomotał zmęczony jeździec na jeszcze bardziej zmęczonym koniu. Otrzymał schronienie, jednak wkrótce do tych samych bram zapukali żołnierze Zanim mężczyzna uciekł, wręczył synkowi gospodarzy buteleczkę z tajemniczą miksturą, nad którą pracował. Ciekawość dziecka dała początek zdarzeniom, których skutki trwały przez 200 lat Ta mądra, zabawna i niezwykle wciągająca opowieść Katarzyny Majgier mówi o tym, że choć mija wiele lat, świat wcale tak bardzo się nie zmienia. Za to człowiek zawsze może się zmienić i odczarować swoje życie. Katarzyna Majgier zaczęła pisać książki w pierwszej klasie szkoły podstawowej. W czwartej wspólnie z koleżanką założyła dwuosobowe wydawnictwo. To była świetna zabawa, ale później trzeba było zająć się nauką i pracą... Jednak nadal lubiła książki i już jako dorosła osoba znowu zaczęła je pisać. Jest autorką utworów dla dzieci (Ula i Urwisy, Amelka i Misiek, co ty opowiadasz), młodzieżowej serii dzienników Ani Szuch (Trzynastka na karku i dalsze tomy) oraz innych książek dla młodszych i starszych czytelników (np. serii Tajemnice starego pałacu). Lubi też czytać, fotografować i podróżować.

Szczegóły

Tytuł: Niedokończony eliksir nieśmiertelności

Autor: Majgier Katarzyna

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

ISBN: 9788310131119

Języki: polski

Rok wydania: 2016

Ilość stron: 240

Format: 13.5x20.4cm

Oprawa: Miękka

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Historia opowiada o konsekwencji, która brzmiała aż dwieście lat. Pewnego wieczoru, do starego domu za miastem przybywa zmęczony wędrowiec, który szuka schronienia. Domownicy udzielili mu noclegu, jednak niewiele po jego przybyciu, do bram domu załomotał oddział żołnierzy. Nim mężczyzna uciekł, wręczył chłopcu ( synowi właścicieli domu ) tajemniczą fiolkę z czymś nad czym długo pracował. Jednak ciekawość dziecięca była silniejsza i jej konsekwencje trwały blisko przez dwa wieki.Cała książka jest napisana lekko i dość obrazowo, żeby dziecko, któremu czyta się książkę lub które samo ją czyta, mogło sobie wyobrazić domy, ubrania ludzi i wiele innych rzeczy. Sama historia jest ciekawa i bardzo wciągająca. Autorka wyraźnie wie jak napisać książkę o wysokich walorach estetycznym i artystycznym, jednocześnie sprawiając by całość była przystępna dla dzieci.Jak na kogoś starego ( bo już dawno nie mieszczę się w przedziale wiekowym 6-10 lat), historia wydała mi się bardzo przyjemna, wciągająca, a nawet miała w sobie ciekawą zagadkę. Do tego kreacje postaci występujących w całej historii są bardzo przyjemne i przejmujące, więc jest bardziej niż pewne, że wasze pociechy będą chciały wiedzieć co było dalej. Stąd też moje przypuszczenia, że autorka będzie musiała się tłumaczyć albo po prostu napisać kontynuację.Niedokończony eliksir nieśmiertelności to doskonała propozycja na prezent dla waszych pociech, które rozpoczynają przygodę z czytaniem. 2016-11-21 12:45:24


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl