Polska Kronika Filmowa Podglądanie PRL-u

Książka

Polska Kronika Filmowa Podglądanie PRL-u

  • Wydawnictwo: Bosz
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788375762952
  • Ilość stron: 184
  • Format: 19.5x25.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 19,26 PLN
Oszczędzasz 61%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 19,26 PLN
Oszczędzasz 61%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Polska Kronika Filmowa Podglądanie PRL-u - Cieśliński Marek Kosma

To wyjątkowa propozycja dla wszystkich zainteresowanych fenomenem bardzo niegdyś popularnego zjawiska medialnego funkcjonującego w kinach, jakim była forma filmowej gazety realizowanej w latach 19441994 ku zadowoleniu i uciesze publiczności. W czasach, gdy nie było telewizji, widzowie właśnie z PKF-u dowiadywali się o obowiązującej modzie w Paryżu, wynalazkach radzieckich konstruktorów czy też oglądali impresje z odległych stolic. Mimo licznych treści ideowych, a w latach stalinowskich także agitacyjnych, Kronika była niezwykle popularnym i lubianym programem, a sygnał dźwiękowy od roku 1949 autorstwa pianisty Władysława Szpilmana był nieodłącznym znakiem każdego rozpoczynającego się seansu kinowego. W 35 krótkich rozdziałach Marek Kosma Cieśliński odsłania także tajniki warsztatu, pokazując sposób realizowania materiału filmowego i dokonywania selekcji tematów z codziennego życia oraz kulisy filmowego rzemiosła dokumentalnego.
Książka nie jest jedynie wspomnieniem czasów PRL-u, ale znakomitą okazją do przypomnienia sobie wydarzeń sprzed dekad, rozpoznania na ekranie obiektów, które od dawna nie istnieją w pierwotnym kształcie, a dla młodego pokolenia ciekawym źródłem informacji na temat codziennego życia rodziców i dziadków.


Szczegóły: Polska Kronika Filmowa Podglądanie PRL-u - Cieśliński Marek Kosma

Tytuł: Polska Kronika Filmowa Podglądanie PRL-u
Autor: Cieśliński Marek Kosma
Wydawnictwo: Bosz
ISBN: 9788375762952
Tytuł oryginału: Polska Kronika Filmowa. Podglądanie PRL-u
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 184
Format: 19.5x25.5cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.86 kg


Recenzje: Polska Kronika Filmowa Podglądanie PRL-u - Cieśliński Marek Kosma

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Podobne do: Polska Kronika Filmowa Podglądanie PRL-u - Cieśliński Marek KosmaInne pozycje tego autora: Cieśliński Marek Kosma (1)