Królowa Saby
Książka
Wysyłka: Niedostępna
Sugerowana cena detaliczna 39,90 PLN
Nasza cena: 29,14 PLN
Oszczędzasz 26%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów
Opis: Królowa Saby - Tosca Lee

Bilkis, Córa Księżyca. Makeda, Kobieta Ognia. Pełna życia, ale samotna. Niezależna, poszukująca mądrości. Aby zapewnić dalszy dobrobyt swojemu ludowi, dumna Bilkis, królowa ociekającej bogactwami Saby, jest gotowa wybrać się w wielomiesięczną podróż do nieznanego kraju Izraelitów i stawić czoła jego władcy, Salomonowi. W trakcie rozmów z królem pokazuje swój niezwykły talent polityczny. Ich polemiki to starcia dwóch światłych umysłów znacznie wyprzedzających swoją epokę. Dodatkowo pomiędzy Bilkis i Salomonem rodzi się wielkie uczucie...


Szczegóły: Królowa Saby - Tosca Lee

Tytuł: Królowa Saby
Autor: Tosca Lee
Wydawnictwo: Święty Wojciech wydawnictwo
Seria: -
ISBN: 9788375169898
Tłumacz: -
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 368
Format: 235 x 150
Oprawa: Twarda


Recenzje: Królowa Saby - Tosca Lee
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Oto historia, która wydarzyła się naprawdę.Królowa pustynnej krainy Saby, przepiękna, mądra i niezależna Bilkis, Córa Księżyca odbywa podróż na północ, by oddać hołd królowi i jego Bogu Jahwe.To także historia królowej, której serce podbił król Salomon, zanim powróciła do swojej krainy z darami.Autorka Tosca Lee stworzyła całkiem inną powieść niż to było w jej poprzedniej książce pt. „Judasz”.Królowa Saby pojawia się w Biblii, która przepowiada dzieje ludzkości aż po koniec świata, pojawia się też w Koranie oraz dziele Kebra Nagast.Żydom i chrześcijanom królowa Saby ukazuje się jako władczyni południowego kraju, który słynie z kadzideł, złota i przybywa do Salomona aby uznać jego potęgę i oddać mu hołd.Królestwo Saby leżało nad Morzem Czerwonym i obejmowało tereny od dzisiejszego Jemenu po Etiopię.Legendy mówią, że późniejszym władcą Etiopii był syn królowej Saby i króla Salomona.W Biblii król Salomon ukazany jest jako mądry władca, któremu jednak nie udaje się przestrzegać przykazań Jahwe – choć to On obdarzył go pożądaną wiedzą oraz bogactwem i potęgą.Autorka w sposób bardzo autentyczny przedstawiła także losy Arki Przymierza.Według drugiej Księgi Machabejskiej, Jeremiasz ukrył arkę w jaskini na górze Nebo na wschód od Jerozolimy do czasu, aż Bóg zgromadzi swój lud.Drogi Czytelniku poznaj szaloną podróż na wielbłądzie przez pustynię, poznaj opowieść o przepięknej i mądrej królowej o śniadej cerze, która uległa możnemu królowi, ale też potrafiła mądrze doradzać, ponieważ posiadała niezwykły talent polityczny. Wspólnie z królem Salomonem polemizują także na temat swoich bogów.Salomon jako poeta pisał przepiękne i mądre wiersze, które posyłał do królowej, nawet wtedy, gdy królestwo Salomona rozpadło się.Wydawnictwo Święty Wojciech jak zawsze wydało przepiękną powieść pod względem wizualnym – piękna twarda oprawa i podobnie jak „Judasz” jest zaszczytem dla czytelnika trzymać w ręku takie bestsellery, a co dopiero mieć zaszczyt je czytać.Na koniec zacytuję fragment powieści ”Za morzem w Sabie, górskie deszcze już ustąpiły, a wody potężnej Dhany zraszają pola o świcie. Za kilka miesięcy handlarze z północy przypłyną w poszukiwaniu wonności i złota. Przyniosą wieści o królu, który ich posyła.”Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl 2016-11-14 16:25:07

Główna bohaterka posiada dwa imiona Bilkis - Córka Księżyca i Makeda - Kobieta Ognia. Oba dokładnie ją opisują. Na początku opisane jest jej dzieciństwo. Utrata matki, zapoznanie nowej partnerki ojca, planowanych lub jej i starszego krewnego macochy Bilkis miała ciężko jak dojrzewała. Lecz Bóg, w którego wierzyła - Almaqah - wysłuchał ją.
Została przeniesiona do miasta, z którego pochodziła jej matka. To tam znalazła miłość. Lecz to uczucie nie trwało zbyt długo, gdyż musiała zawalczyć o tron po śmierci swojego ojca. Niestety w walce jej ukochany ginie.
Córka księżyca jako 18-latka została królową, choć nigdy miała nią nie być. Zajmując tak ważne stanowisko, jest gotowa wybrać się w wielu miesięczną podróż do króla Salomona, aby zapewnić dobrobyt swojemu ludowi. Przed wyprawą Bilkis i władca Izraela przysłali sobie listy, i podarunki, co podsycało ich ciekawość wobec siebie. Gdy w końcu doszło do spotkania oboje pokazali już są bardzo mądrzy. Przywiązali się do siebie, mimo wielu przeciwnościom. Jak zakończy się historia? Czy Bilkis zostanie w Izraelu dla Salomona? A może wróci do swego Królestwa? Oraz jaki prezent otrzyma Królowa Saby?
To moje pierwsze spotkanie z twórczością tej pisarki i szczerze powiem jestem pod ogromnym wrażeniem. Wcześniej wszystko co było powiązane z lekcjami historii, omijam szerokim łukiem. Tej książki w sklepie, też zapewne by mnie wzięła, lecz po pierwsze mąż po nią sięgną i stwierdził, że może warto przeczytać, a po drugie spodobała mi się okładka książka. Mimo iż dotyczy historii to czyta się szybko i lekko. Całą przeczytałam z zapartym tchem. Powiem wam, że autorka ma dar do przekazywania historii (nie to co nauczyciele w szkołach przynajmniej z mojego doświadczenia). Książkę gorąco polecam.
2019-05-06 22:14:55

Przepadam za całą serią tych książek, bo ożywiają historie, które znamy z Biblii, rozwijają je, pozwalają wyobrazić sobie bardziej realistycznie wydarzenia, które miały miejsce setki lat temu, pokazują ówczesne społeczeństwo, sposób myślenia, wierzenia, codzienność, umysłowość, realia życia. W przypadku „Królowej Saby” muszę zachwycić się umiejętnością autorki, która potrafiła stworzyć autentyczne, wyraziste postaci, krwiste i płonące uczuciami. Powieść opowiedziana jest z perspektywy królowej Saby, jednak głównym jej punktem jest wizyta u króla Salomona, w którym, zgodnie z legendą, zakochała się i urodziła jego syna, a swojego następcę na tronie. Znajdziemy tam odniesienia do słynnej mądrości króla, rozkwitu państwa pod jego panowaniem i Arki Przymierza. Wiedza historyczna miesza się z legendami i symboliką, podobnie jak w Biblii.
Trzeba jednak wytrwałości, by docenić walory książki, bo dopiero opisując spotkanie z królem Salomonem autorka wspięła się na wyżyny swoich możliwości, a to dopiero gdzieś około 250 strony (całość ma mniej więcej 360). Wcześniej jest trochę nudnawo, przynajmniej mnie nużyła większa część powieści. Cały czas miałam poczucie, że to najsłabsza z dotychczas poznanych części serii, jednak ostatnie sto stron nie pozwala mi twierdzić w ten sposób. Spotkanie dwóch mądrych, nieprzeciętnie inteligentnych, dumnych i wymagających jednostek zaiskrzyło i doprowadziło do wybuchu wielkich emocji, przemyśleń, cierpkich słów i miłosnych wyznań, słowem, całej palety uczuć, które towarzyszyć mogą ludziom odpowiedzialnym za cały naród, a przez to pozbawionych niekiedy możliwości samodzielnego decydowania o sobie.
2019-11-22 12:18:53

Inne pozycje tego autora: Tosca Lee (2)

Książka

Królowa Saby

Bilkis, Córa Księżyca. Makeda, Kobieta Ognia. Pełna życia, ale samotna. Niezależna, poszukująca mądrości. Aby zapewnić dalszy dobrobyt swojemu ludowi, dumna Bilkis, królowa ociekającej bogactwami Saby, jest gotowa wybrać się w wielomiesięczną podróż do nieznanego kraju Izraelitów i stawić czoła jego władcy, Salomonowi. W trakcie rozmów z królem pokazuje swój niezwykły talent polityczny. Ich polemiki to starcia dwóch światłych umysłów znacznie wyprzedzających swoją epokę. Dodatkowo pomiędzy Bilkis i Salomonem rodzi się wielkie uczucie...

Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 29,14 PLN
Oszczędzasz 26%
Wysyłka: Niedostępna
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Królowa Saby - Tosca Lee

Tytuł: Królowa Saby
Autor: Tosca Lee
Wydawnictwo: Święty Wojciech wydawnictwo
Seria: -
ISBN: 9788375169898
Tłumacz: -
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 368
Format: 235 x 150
Oprawa: Twarda


Recenzje: Królowa Saby - Tosca Lee

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Oto historia, która wydarzyła się naprawdę.Królowa pustynnej krainy Saby, przepiękna, mądra i niezależna Bilkis, Córa Księżyca odbywa podróż na północ, by oddać hołd królowi i jego Bogu Jahwe.To także historia królowej, której serce podbił król Salomon, zanim powróciła do swojej krainy z darami.Autorka Tosca Lee stworzyła całkiem inną powieść niż to było w jej poprzedniej książce pt. „Judasz”.Królowa Saby pojawia się w Biblii, która przepowiada dzieje ludzkości aż po koniec świata, pojawia się też w Koranie oraz dziele Kebra Nagast.Żydom i chrześcijanom królowa Saby ukazuje się jako władczyni południowego kraju, który słynie z kadzideł, złota i przybywa do Salomona aby uznać jego potęgę i oddać mu hołd.Królestwo Saby leżało nad Morzem Czerwonym i obejmowało tereny od dzisiejszego Jemenu po Etiopię.Legendy mówią, że późniejszym władcą Etiopii był syn królowej Saby i króla Salomona.W Biblii król Salomon ukazany jest jako mądry władca, któremu jednak nie udaje się przestrzegać przykazań Jahwe – choć to On obdarzył go pożądaną wiedzą oraz bogactwem i potęgą.Autorka w sposób bardzo autentyczny przedstawiła także losy Arki Przymierza.Według drugiej Księgi Machabejskiej, Jeremiasz ukrył arkę w jaskini na górze Nebo na wschód od Jerozolimy do czasu, aż Bóg zgromadzi swój lud.Drogi Czytelniku poznaj szaloną podróż na wielbłądzie przez pustynię, poznaj opowieść o przepięknej i mądrej królowej o śniadej cerze, która uległa możnemu królowi, ale też potrafiła mądrze doradzać, ponieważ posiadała niezwykły talent polityczny. Wspólnie z królem Salomonem polemizują także na temat swoich bogów.Salomon jako poeta pisał przepiękne i mądre wiersze, które posyłał do królowej, nawet wtedy, gdy królestwo Salomona rozpadło się.Wydawnictwo Święty Wojciech jak zawsze wydało przepiękną powieść pod względem wizualnym – piękna twarda oprawa i podobnie jak „Judasz” jest zaszczytem dla czytelnika trzymać w ręku takie bestsellery, a co dopiero mieć zaszczyt je czytać.Na koniec zacytuję fragment powieści ”Za morzem w Sabie, górskie deszcze już ustąpiły, a wody potężnej Dhany zraszają pola o świcie. Za kilka miesięcy handlarze z północy przypłyną w poszukiwaniu wonności i złota. Przyniosą wieści o królu, który ich posyła.”Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl 2016-11-14 16:25:07

Główna bohaterka posiada dwa imiona Bilkis - Córka Księżyca i Makeda - Kobieta Ognia. Oba dokładnie ją opisują. Na początku opisane jest jej dzieciństwo. Utrata matki, zapoznanie nowej partnerki ojca, planowanych lub jej i starszego krewnego macochy Bilkis miała ciężko jak dojrzewała. Lecz Bóg, w którego wierzyła - Almaqah - wysłuchał ją.
Została przeniesiona do miasta, z którego pochodziła jej matka. To tam znalazła miłość. Lecz to uczucie nie trwało zbyt długo, gdyż musiała zawalczyć o tron po śmierci swojego ojca. Niestety w walce jej ukochany ginie.
Córka księżyca jako 18-latka została królową, choć nigdy miała nią nie być. Zajmując tak ważne stanowisko, jest gotowa wybrać się w wielu miesięczną podróż do króla Salomona, aby zapewnić dobrobyt swojemu ludowi. Przed wyprawą Bilkis i władca Izraela przysłali sobie listy, i podarunki, co podsycało ich ciekawość wobec siebie. Gdy w końcu doszło do spotkania oboje pokazali już są bardzo mądrzy. Przywiązali się do siebie, mimo wielu przeciwnościom. Jak zakończy się historia? Czy Bilkis zostanie w Izraelu dla Salomona? A może wróci do swego Królestwa? Oraz jaki prezent otrzyma Królowa Saby?
To moje pierwsze spotkanie z twórczością tej pisarki i szczerze powiem jestem pod ogromnym wrażeniem. Wcześniej wszystko co było powiązane z lekcjami historii, omijam szerokim łukiem. Tej książki w sklepie, też zapewne by mnie wzięła, lecz po pierwsze mąż po nią sięgną i stwierdził, że może warto przeczytać, a po drugie spodobała mi się okładka książka. Mimo iż dotyczy historii to czyta się szybko i lekko. Całą przeczytałam z zapartym tchem. Powiem wam, że autorka ma dar do przekazywania historii (nie to co nauczyciele w szkołach przynajmniej z mojego doświadczenia). Książkę gorąco polecam.
2019-05-06 22:14:55

Przepadam za całą serią tych książek, bo ożywiają historie, które znamy z Biblii, rozwijają je, pozwalają wyobrazić sobie bardziej realistycznie wydarzenia, które miały miejsce setki lat temu, pokazują ówczesne społeczeństwo, sposób myślenia, wierzenia, codzienność, umysłowość, realia życia. W przypadku „Królowej Saby” muszę zachwycić się umiejętnością autorki, która potrafiła stworzyć autentyczne, wyraziste postaci, krwiste i płonące uczuciami. Powieść opowiedziana jest z perspektywy królowej Saby, jednak głównym jej punktem jest wizyta u króla Salomona, w którym, zgodnie z legendą, zakochała się i urodziła jego syna, a swojego następcę na tronie. Znajdziemy tam odniesienia do słynnej mądrości króla, rozkwitu państwa pod jego panowaniem i Arki Przymierza. Wiedza historyczna miesza się z legendami i symboliką, podobnie jak w Biblii.
Trzeba jednak wytrwałości, by docenić walory książki, bo dopiero opisując spotkanie z królem Salomonem autorka wspięła się na wyżyny swoich możliwości, a to dopiero gdzieś około 250 strony (całość ma mniej więcej 360). Wcześniej jest trochę nudnawo, przynajmniej mnie nużyła większa część powieści. Cały czas miałam poczucie, że to najsłabsza z dotychczas poznanych części serii, jednak ostatnie sto stron nie pozwala mi twierdzić w ten sposób. Spotkanie dwóch mądrych, nieprzeciętnie inteligentnych, dumnych i wymagających jednostek zaiskrzyło i doprowadziło do wybuchu wielkich emocji, przemyśleń, cierpkich słów i miłosnych wyznań, słowem, całej palety uczuć, które towarzyszyć mogą ludziom odpowiedzialnym za cały naród, a przez to pozbawionych niekiedy możliwości samodzielnego decydowania o sobie.
2019-11-22 12:18:53Podobne do: Królowa Saby - Tosca Lee

Inne pozycje tego autora: Tosca Lee (2)


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×