Bezimienni Dziewczyna z podziemia, angielski lotnik i przeszłość, o której nie można zapomnieć

Książka

Bezimienni
Dziewczyna z podziemia, angielski lotnik i przeszłość, o której nie można zapomnieć

  • Wydawnictwo: WAM
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788327712189
  • Ilość stron: 496
  • Format: 14.0x20.5cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 21,00 PLN
Oszczędzasz 39%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 21,00 PLN
Oszczędzasz 39%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Bezimienni - Kareta Mirosława

Heroiczna miłość, polskie podziemie i walka o pamięć

Nikt nie mógł się o nim dowiedzieć. Odkrycie przez Niemców rannego lotnika RAF-u byłoby druzgocące dla krakowskiej konspiracji. Pelagia wiedziała, że dla dobra wszystkich musi dochować tajemnicy.

Wszystko się zmieniło, kiedy kilkadziesiąt lat później przyjechała do Polski. Ale jej opowieść była tak nieprawdopodobna, że nawet najbliższa rodzina w nią nie uwierzyła Dopiero Ania Petrycy, córka znanego lekarza i polityka, postanowiła pomóc ciotce w odnalezieniu świadków tamtych wydarzeń. Czy uda im się odtworzyć losy załogi Liberatora, alianckiego bombowca, który rozbił się pod koniec wojny na krakowskim Zabłociu

W drugiej części sagi rodu Petrycych Autorka ponownie zaprasza w niesamowitą podróż ulicami wojennego Krakowa, który skrywa o wiele więcej tajemnic, niż mogłoby się wydawać.


Szczegóły: Bezimienni - Kareta Mirosława

Tytuł: Bezimienni
Podtytuł: Dziewczyna z podziemia, angielski lotnik i przeszłość, o której nie można zapomnieć
Autor: Kareta Mirosława
Wydawnictwo: WAM
ISBN: 9788327712189
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 496
Format: 14.0x20.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.52 kg


Recenzje: Bezimienni - Kareta Mirosława

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Bezimienni to druga część sagi rodziny Petrycych.Ciotka Pelagia powraca do rodzinnego Krakowa, aby odwiedzić rodzinę, ale też opowiedzieć historię i odtworzyć relację z czasów wojny i odszukać osoby jeszcze żyjące, którzy pamiętają tamtą katastrofę: losy załogi Liberatora, alianckiego bombowca, który rozbił się pod Krakowem.Pamięć o katastrofie i jej bohaterach nadal żyje w Krakowie i jest po dziś dzień kultywowana.Także Rada Miasta Krakowa nadała imię „Lotników Alianckich” bulwarowi nad Wisłą.Jest to więc upamiętnienie śmierci kilkuset alianckich lotników poległych w czasie II wojny światowej, w misjach nad południową Polską.Doktor Maksymilian Petrycy był uczciwym człowiekiem i cieszył się nieskazitelną opinią, a mimo to – od chwili ujawnienia w prasie jego niemieckiego pochodzenia – przeżywał dużo nieprzyjemności, upokorzeń i klęsk. Doktor Petrycy nie miał pojęcia i nie chciał uwierzyć, że jego ciotka Pelagia była zaangażowana w komórce wywiadowczej PPS.Uwierzyła jedynie Ania i postanowiła ciotce pomóc odnaleźć osoby żyjące i świadków, którzy widzieli katastrofę Liberatora.Czy ciotka Pelagia odnajdzie i odtworzy losy z tamtych dni?Autorka powieści bardzo starała się opisać miejsca w Polsce.O działalności krakowskiej PPS, o partyzantach I Pułku Strzelców Podhalańskich, o historii Dąbia, o cichociemnych i o ludziach krajowego podziemia. Jednak nie sposób przecież opisać wszystkich historii.Historia rodu Petrycych, to nie tylko wyśmienicie napisana Saga, ale też heroiczna i bohaterska miłość Petera do Pelagii, ale też duża lekcja naszej polskiej historii, polskiego podziemia i walka o pamięć, aby Ci którzy pozostali- dbali o to, aby młodzież pamiętała i wciąż odświeżała sobie tę niezapomnianą historię.Pod koniec książki zostały wykazane i opisane postaci historyczne, które w kolejności występują w książce.Drogi czytelniku poznaj dalsze losy historii Petrycych i wydarzenie jakim była katastrofa Liberatora Dywizjonu Królewskich Sił Powietrznych.Bardzo zachęcam do lektury.Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl 2017-01-10 21:35:33

Zobacz także:

Produkt Cena W koszyku
WAM Próba miłości
Próba miłości
Próba miłości
Oprawa: Miękka
21,00 PLN
Dodaj
OK
WAM Pokochałam wroga
Pokochałam wroga
Pokochałam wroga
Oprawa: Miękka
21,21 PLN
Dodaj
OK
WAM Teczka
Teczka
Teczka
Oprawa: broszurowa
21,00 PLN
Dodaj
OK