Busem przez świat Australia za 8 dolarów

Książka
Wysyłka: Niedostępna
Sugerowana cena detaliczna 36,90 PLN
Nasza cena: 25,52 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Paypo
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów

Opis: Busem przez świat - Lewandowski Karol

Szalona podróż kultowym busem!
Cztery miesiące i 25 tysięcy kilometrów starym busem przez Australię. Członkowie ekipy BUSEM PRZEZ ŚWIAT przeżyli 50-stopniowe upały, stanęli oko w oko z krokodylami, psami dingo, kazuarami i dziesiątkami jadowitych węży oraz pająków. Nauczyli się rzucać bumerangiem i grać na didgeridoo, mieszkali w aborygeńskiej wiosce, przeżyli burzę piaskową i atak szarańczy. Poparzyły ich meduzy, wydobywali najdroższe kamienie świata, odwiedzili podziemne domy oraz jedli hamburgery z kangurów i krokodyli... Dzięki załodze busa pokochacie Australię taką, jaka jest naprawdę dziką, nieujarzmioną i bardzo zaskakującą.
Gotowi na podróż
Zaczynamy!

Dla mnie bomba! Zapewne także dla tych, którzy byli w Australii. Świetnie napisane, lekko i z dystansem. Gratuluję.
- Marek Niedźwiecki
Podróż za niejeden uśmiech. Beztroska Australia z perspektywy studenckiej załogi Supertrampa, busika, któremu niewielu dałoby jakiekolwiek szanse. Młodzi podróżnicy dopięli swego w wieku, kiedy mniej się zadaje pytań, a więcej robi. I kiedy ma to wpływ na całe życie. Busem przez świat. Australia za 8 dolarów przypomina moją pierwszą książkę o tym cudownym kontynencie...
- Marek Tomalik
Gdy po raz pierwszy usłyszałam o ludziach, którzy chcą przewieźć starego busa na drugi koniec świata, pomyślałam, że to szaleńcy. Faktycznie są szalenie fajni i odbyli szalenie ciekawą podróż po Australii, której bardzo im zazdroszczę, choć sama tu mieszkam.
- Julia Raczko, autorka bloga WhereIsJuli.com
Nie byłem nigdy w Australii, ale po lekturze książki ekipy z Busem przez Świat zachłysnąłem się tym kontynentem i wiem, że muszę postawić tam stopę. Fascynująca lektura, masa ciekawostek i porad czyta się jednym tchem. Muszę zaplanować dopłynięcie do Australii kajakiem!
- Aleksander Doba
Entuzjazm, odwaga, radość życia i wiara w siebie podczas pokonywania kolejnych wyzwań to podstawowe cechy Karola i jego ekipy natychmiast mnie nimi zauroczyli. W Australii, wirtualnie, byłam z nimi codziennie i wszędzie. Po wizycie w moim domu w Sawtell stali się moimi duchowymi wnukami, ponieważ ich życie, tak jak moje, jest wiecznie trwającą przygoda podróżniczą, na którą nie mają wpływu budżet ani wiek.
- Basia Meder
Busem Przez Świat to studencki projekt podróżniczy, który zakłada zwiedzanie świata jak najniższym kosztem. W ciągu pięciu lat, w ramach 16 wypraw, 27-letni kolorowy busik przejechał już ponad 50 państw na pięciu kontynentach Europie, Azji, Afryce, Ameryce Północnej i Australii. Projekt ma sto tysięcy fanów w mediach społecznościowych i ponad 100 patronów medialnych.
Doczekał się dziesiątków naśladowców, a busemprzezswiat.pl to jeden z najpopularniejszych blogów podróżniczych w Polsce nagrodzony tytułem Blog Roku 2014 i Twórca Wideo Roku 2015.
Fragment książki


Szczegóły: Busem przez świat - Lewandowski Karol

Tytuł: Busem przez świat
Podtytuł: Australia za 8 dolarów
Autor: Lewandowski Karol
Wydawnictwo: Sine Qua Non
ISBN: 9788379247110
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 320
Format: 14.0x20.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.39 kg


Recenzje: Busem przez świat - Lewandowski Karol

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Czy wpadł Wam do głowy kiedyś szalony pomysł, aby zwiedzić busem świat? I to jeszcze za osiem dolarów? Chyba nie, ale student ma różne pomysły.I oto grupa studentów postawiła sobie za cel, zwiedzanie świata jak najtańszym kosztem, dlatego stworzyli studencki projekt podróżniczy i w 2010 roku kupili za dwa tysiące złotych starego busa.Pomalowali go w różnokolorowe barwy i postanowili spełnić swoje wielkie marzenie o dalekich podróżach.Tym razem padło na Australię.Cztery miesiące i 25 tysięcy kilometrów pokonał stary busik.Australia to zupełnie inny kontynent, inne przepisy i dwukrotnie dłuższa droga do przejechania.W Internecie aż roi się od przygnębiających historii turystów, którym np. na pustyni zepsuł się samochód i zabił ich upał, gdy pieszo wyruszyli szukać pomocy.Kogoś zjadł krokodyl, inny utonął w nocy, bo nie wiadomo skąd przyszła powódź. Ale nasi studenci nie poddali się: musieli załatwić wizy, przekonać kilka firm, aby chciały zareklamować się podczas wyprawy, przygotować auto na nietypowe warunki, zorganizować transport busa i pozwolenie na poruszanie się po kraju i upolować loty w rozsądnie niskiej cenie.Australia to najbardziej zabójczy kontynent.Ekipa spotkała się z krokodylem słonowodnym, jadowitym wężem, były jeszcze jadowite pająki, wielkości męskiej dłoni, śmiertelnie parzące meduzy, dzikie psy dingo i kangury samobójcy.Ale były też pozytywne strony tej wyprawy: zobaczyli miasteczko poszukiwaczy złota, kopalnię Super Pit, która ma 3,5 kilometra długości i ponad półtora szerokości i pół głębokości.Robotnicy wyglądają tam jak mrówki.Ponadto zobaczyli jeszcze jaskinię krokodyla, podziemny motel, podziemny kościół i co najciekawsze, gdy wyjechali drogą na Great Ocean Road, wzdłuż oceanu zobaczyli 12 Apostołów, czyli skały wystające z Oceanu przy samych klifach, wyrzeźbione przez fale – widok zapierający dech w piersiach.Oprócz Australii ekipa zwiedziła także Nową Zelandię, gdzie zobaczyli wieloryba.Jeśli choć trochę jesteś zainteresowany, to zajrzyj do tej książki, zobacz unikatowe zdjęcia i przygotuj się na niezwykłą wyprawę wraz z ekipą supertrampu, fajną, szaloną i ciekawą podróż.Tylko jedna prośba: zapnij dobrze pasy w fotelu, bo czeka cię niezapomniana wyprawa!Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl 2016-11-29 21:06:16

Książka

Busem przez świat
Australia za 8 dolarów

Szalona podróż kultowym busem! Cztery miesiące i 25 tysięcy kilometrów starym busem przez Australię. Członkowie ekipy BUSEM PRZEZ ŚWIAT przeżyli 50-stopniowe upały, stanęli oko w oko z krokodylami, psami dingo, kazuarami i dziesiątkami jadowitych węży oraz pająków. Nauczyli się rzucać bumerangiem i grać na didgeridoo, mieszkali w aborygeńskiej wiosce, przeżyli burzę piaskową i atak szarańczy. Poparzyły ich meduzy, wydobywali najdroższe kamienie świata, odwiedzili podziemne domy oraz jedli hamburgery z kangurów i krokodyli... Dzięki załodze busa pokochacie Australię taką, jaka jest naprawdę dziką, nieujarzmioną i bardzo zaskakującą. Gotowi na podróż Zaczynamy! Dla mnie bomba! Zapewne także dla tych, którzy byli w Australii. Świetnie napisane, lekko i z dystansem. Gratuluję. - Marek Niedźwiecki Podróż za niejeden uśmiech. Beztroska Australia z perspektywy studenckiej załogi Supertrampa, busika, któremu niewielu dałoby jakiekolwiek szanse. Młodzi podróżnicy dopięli swego w wieku, kiedy mniej się zadaje pytań, a więcej robi. I kiedy ma to wpływ na całe życie. Busem przez świat. Australia za 8 dolarów przypomina moją pierwszą książkę o tym cudownym kontynencie... - Marek Tomalik Gdy po raz pierwszy usłyszałam o ludziach, którzy chcą przewieźć starego busa na drugi koniec świata, pomyślałam, że to szaleńcy. Faktycznie są szalenie fajni i odbyli szalenie ciekawą podróż po Australii, której bardzo im zazdroszczę, choć sama tu mieszkam. - Julia Raczko, autorka bloga WhereIsJuli.com Nie byłem nigdy w Australii, ale po lekturze książki ekipy z Busem przez Świat zachłysnąłem się tym kontynentem i wiem, że muszę postawić tam stopę. Fascynująca lektura, masa ciekawostek i porad czyta się jednym tchem. Muszę zaplanować dopłynięcie do Australii kajakiem! - Aleksander Doba Entuzjazm, odwaga, radość życia i wiara w siebie podczas pokonywania kolejnych wyzwań to podstawowe cechy Karola i jego ekipy natychmiast mnie nimi zauroczyli. W Australii, wirtualnie, byłam z nimi codziennie i wszędzie. Po wizycie w moim domu w Sawtell stali się moimi duchowymi wnukami, ponieważ ich życie, tak jak moje, jest wiecznie trwającą przygoda podróżniczą, na którą nie mają wpływu budżet ani wiek. - Basia Meder Busem Przez Świat to studencki projekt podróżniczy, który zakłada zwiedzanie świata jak najniższym kosztem. W ciągu pięciu lat, w ramach 16 wypraw, 27-letni kolorowy busik przejechał już ponad 50 państw na pięciu kontynentach Europie, Azji, Afryce, Ameryce Północnej i Australii. Projekt ma sto tysięcy fanów w mediach społecznościowych i ponad 100 patronów medialnych. Doczekał się dziesiątków naśladowców, a busemprzezswiat.pl to jeden z najpopularniejszych blogów podróżniczych w Polsce nagrodzony tytułem Blog Roku 2014 i Twórca Wideo Roku 2015. Fragment książki

Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 36,90 PLN
Nasza cena 25,52 PLN
Oszczędzasz 30%
Wysyłka: Niedostępna
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Paypo

Szczegóły: Busem przez świat - Lewandowski Karol

Tytuł: Busem przez świat
Podtytuł: Australia za 8 dolarów
Autor: Lewandowski Karol
Wydawnictwo: Sine Qua Non
ISBN: 9788379247110
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 320
Format: 14.0x20.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.39 kg


Recenzje: Busem przez świat - Lewandowski Karol

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Czy wpadł Wam do głowy kiedyś szalony pomysł, aby zwiedzić busem świat? I to jeszcze za osiem dolarów? Chyba nie, ale student ma różne pomysły.I oto grupa studentów postawiła sobie za cel, zwiedzanie świata jak najtańszym kosztem, dlatego stworzyli studencki projekt podróżniczy i w 2010 roku kupili za dwa tysiące złotych starego busa.Pomalowali go w różnokolorowe barwy i postanowili spełnić swoje wielkie marzenie o dalekich podróżach.Tym razem padło na Australię.Cztery miesiące i 25 tysięcy kilometrów pokonał stary busik.Australia to zupełnie inny kontynent, inne przepisy i dwukrotnie dłuższa droga do przejechania.W Internecie aż roi się od przygnębiających historii turystów, którym np. na pustyni zepsuł się samochód i zabił ich upał, gdy pieszo wyruszyli szukać pomocy.Kogoś zjadł krokodyl, inny utonął w nocy, bo nie wiadomo skąd przyszła powódź. Ale nasi studenci nie poddali się: musieli załatwić wizy, przekonać kilka firm, aby chciały zareklamować się podczas wyprawy, przygotować auto na nietypowe warunki, zorganizować transport busa i pozwolenie na poruszanie się po kraju i upolować loty w rozsądnie niskiej cenie.Australia to najbardziej zabójczy kontynent.Ekipa spotkała się z krokodylem słonowodnym, jadowitym wężem, były jeszcze jadowite pająki, wielkości męskiej dłoni, śmiertelnie parzące meduzy, dzikie psy dingo i kangury samobójcy.Ale były też pozytywne strony tej wyprawy: zobaczyli miasteczko poszukiwaczy złota, kopalnię Super Pit, która ma 3,5 kilometra długości i ponad półtora szerokości i pół głębokości.Robotnicy wyglądają tam jak mrówki.Ponadto zobaczyli jeszcze jaskinię krokodyla, podziemny motel, podziemny kościół i co najciekawsze, gdy wyjechali drogą na Great Ocean Road, wzdłuż oceanu zobaczyli 12 Apostołów, czyli skały wystające z Oceanu przy samych klifach, wyrzeźbione przez fale – widok zapierający dech w piersiach.Oprócz Australii ekipa zwiedziła także Nową Zelandię, gdzie zobaczyli wieloryba.Jeśli choć trochę jesteś zainteresowany, to zajrzyj do tej książki, zobacz unikatowe zdjęcia i przygotuj się na niezwykłą wyprawę wraz z ekipą supertrampu, fajną, szaloną i ciekawą podróż.Tylko jedna prośba: zapnij dobrze pasy w fotelu, bo czeka cię niezapomniana wyprawa!Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl 2016-11-29 21:06:16Podobne do: Busem przez świat - Lewandowski Karol


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×