Wyspa dinozaurów Wiek: 7+

Gra

Wyspa dinozaurów
Wiek: 7+

  • Producent: Foxgames
  • EAN: 5907078169583
  • Format: 14.0x21.0cm
  • Oprawa: Pudełko kartonowe
Wysyłka:
Pojutrze (poniedziałek 2019-08-26)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 54,99 PLN
Nasza cena 21,78 PLN
Oszczędzasz 60%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 54,99 PLN
Nasza cena 21,78 PLN
Oszczędzasz 60%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Wyspa dinozaurów - Arpino Bertrand

Wyspa Dinozaurów to zabawna i szybka gra karciana o dinozaurach próbujących zasiedlić okoliczne wyspy zanim wielki meteoryt zniszczy ich dom.

Zadanie graczy polega na przenoszeniu jak największej liczby dinozaurów na własne wyspy, zanim nastąpi katastrofa. Ratowanie dinusiów nie jest jednak prostym zadaniem. Trzeba, za pomocą posiadanych kart, pokonać wybranego jaszczura, a następnie umieścić go w odpowiedniej strefie klimatycznej własnej wyspy. Zdarzenia losowe pojawiające się na kartach dodają całości dreszczyku emocji.

Wygrywa ten, kto zbierze najwięcej punktów za zgromadzone na swojej wyspie prawdawne zwierzęta. Czasem jednak warto powalczyć o dodatkowe premie, które mogą znacząco zmienić punktację na końcu gry.

Piękne karty zostały zilustrowane przez Stephane’a Escapę, a całość wzbogacona jest o dwa dodatkowe warianty zasad (dla starszych i młodszych graczy), które można ze sobą łączyć. Sprawia to, że Wyspa Dinozaurów jest idealną propozycją dla całej rodziny!

Zawartośc gry:

- 156 kart

- 6 kart pomocy

Liczba graczy: 2 - 6

Wiek: 7+

Czas rozgrywki: około 15 minut


Szczegóły: Wyspa dinozaurów - Arpino Bertrand

Nazwa: Wyspa dinozaurów Wiek: 7+
Autor: Arpino Bertrand
Producent: Foxgames
Kod paskowy: 5907078169583
Języki: polski
Format: 14.0x21.0cm
Oprawa: Pudełko kartonowe
Waga: 0.43 kg


Recenzje: Wyspa dinozaurów - Arpino Bertrand

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Jeśli lubicie karciane zabawy (i niekoniecznie chodzi mi o rozbieranego pokera), a przy tym tkwi w Was uśpiony strateg – względnie desperat idący na żywioł, z pewnością „Wyspa Dinozaurów” od wydawnictwa Fox Games zaspokoi Wasze aspiracje.Na początek mała podpowiedź: Nie przestraszcie się instrukcji! Mnie nikt nie zdążył uprzedzić, przez co musiałem skorzystać z inhalatora córki żeby wyrównać oddech. W czym rzecz? 16-stronicowa książeczka może początkowo przerazić ilością informacji. Zwłaszcza, że mówimy o grze przeznaczonej dla dzieci od 7 lat. Praktyka jednak jak zwykle szybko weryfikuje wszelkie niejasności. Bo „Wyspa Dinozaurów” to de facto prosta, a przy tym arcyciekawa „karcianka”, o czym za chwilę się przekonacie.Celem gry jest zasiedlenie swojej wyspy jak najcenniejszymi okazami prehistorycznych gadów (czyli takimi z jak największą liczbą punktów). Dinozaury pozyskujemy „atakując” główną wyspę wybranymi kartami posiadającymi obecnie w ręce i robiąc zwykłą podmiankę. Natarcia jednak można dokonywać tylko 1 lub (dość rzadko) 2 dinusiami, których wartość punktowa jest wyższa niż karty atakowanej.Powyższej grze towarzyszyło mi zawsze uczucie przerażenia. Z początku spowodowane było ono instrukcją (to już wiecie), by potem przeistoczyć się w strach przed pozostałymi domownikami, którzy co chwila chcieli w nią grać. No dobra, sam też z chęcią zasiadam do rozgrywki. Powodów jest kilka. Zaczynając od ciekawego pomysłu, przez wartość edukacyjną (strategiczne myślenie), a na wspaniałym walorze wizualnym kończąc. „Wyspa dinozaurów” nie posiada planszy, kostki, ani innych planszówkowych gadżetów. Mamy tylko karty. Tylko, czy aż? Moim zdaniem fenomen tej gry polega na stworzeniu wspaniałej przestrzennej rozgrywki przy pomocy talii (grubo ponad 150!) kart. Pod kątem opowiadanej historii całość wydaje się ponadto całkiem logiczna. No i te dinozaury. Każdy dzieciak je lubi, czyż nie?Więcej na blogu Zwykłej Matki 2017-02-11 17:25:41


Podobne do: Wyspa dinozaurów - Arpino BertrandInne pozycje tego autora: Arpino Bertrand (1)