Książka
 • Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
 • Rok wydania: 2016
 • ISBN: 9788308062432
 • Ilość stron: 412
 • Format: 207 x 145
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 27,84 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 27,84 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Błoto grobów, grzechy namiętności i przeszłość, od której nie da się uwolnić.

Prywatna detektyw Julia Dobrowolska przyjmuje ryzykowne zlecenie od krakowskiego mafiosa, Waldemara Lindera. Ma zbadać, kto stoi za śmiercią jego córki, dobrze zapowiadającej się modelki. Linder nie wierzy w przyjętą przez policję wersję o samobójstwie. Tymczasem z cmentarza Rakowickiego znikają zwłoki. Świadkiem makabrycznego rabunku jednego z grobów jest właśnie Julia. Śledztwo prowadzi jej były kochanek, inspektor Aaron Goldenthal. Ich drogi znów się przecinają. Wzajemna pomoc okazuje się śmiertelnie niebezpieczna dla obojga. Poszukiwani przestępcy są bardziej wpływowi i przebiegli, niż mogłoby się wydawać. Do tego Julia musi się zmierzyć ze swoją mroczną przeszłością. Co dzieje się w tym mieście? I jaką osobistą tajemnicę skrywa piękna detektyw z blizną na twarzy?

Śmiała obyczajowo podróż po nieznanych labiryntach krakowskiego piekła.


Szczegóły

Tytuł: Grób

Autor: Gaja Grzegorzewska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Seria: -

ISBN: 9788308062432

Tłumacz: -

Rok wydania: 2016

Ilość stron: 412

Format: 207 x 145

Oprawa: Miękka

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Czasy były zacne, czytać mogłam kryminał za kryminałem i było świetnie. Wszystko takie na plus, bardzo wow – hasacz pieseł i w ogóle. Tymczasem od jakiegoś roku nie potrafię przeczytać kryminału bez narzekania, że to przecież było, albo sprawa za łatwa do rozwiązania dla czytelnika – le mnie. Dlatego głupio mi tak pisać o kryminałach, zwłaszcza polskich autorów czy autorek, bo wychodzi ze mnie cham i zwierz, który narzekać będzie. A wbrew pozorom naprawdę nie lubię tego robić. Co zrobić, kiedy naprawdę trudno wbić się w lekturę, a nie chcesz się zwieść?Nie mieć oczekiwań. Ale trudno ich nie mieć, kiedy stajesz przed okazją przeczytania książki samej Gai Grzegorzewskiej. Dlatego po prostu usiadłam i przeczytałam ( czasami lepiej przyswajam książki, kiedy mam gorączkę, a byłam chora). Czego by mi nie podłożyli, najpewniej byłabym zakochana. Problem pojawił się w momencie, kiedy po przeczytaniu czterech rozdziałów zaczęłam podejrzewać jak się co skończy i kto jest za co odpowiedzialny.Akcja Grobu generalnie toczy się w Krakowie. Prywatna detektyw Julia Dobrowolska porywa się z przysłowiową „młotyką na słońcę” i przyjmuje zlecenie do niebezpiecznego krakowskiego mafiosa, który nie wierzy w hipotezę jaką postawiła policja w sprawie śmierci jego córki, dobrze zapowiadającej się modelki. Linder domaga się odpowiedzi i wierzy, że Dobrowolska mu je dostarczy. Tymczasem z cmentarza Rakowickiego znikają zwłoki. Świadkiem jednego z takich makabrycznych rabunków jest sama Julia. W tej sprawie będzie musiała się zmierzyć ze swoją mroczną przeszłością i byłym kochankiem, Aaronem Goldenthalem. Wspomnienia to jedno, ale fakt, że Julia i Aaron pomagają sobie w tej sprawie, stwarza śmiertelne zagrożenie dla obojga.Jeśli chodzi o sam styl, to Gaja Grzegorzewska bije na głowę Katarzynę Bondę i Mroza. To jest fakt. A nawet super express. Kreacje bohaterów też wydają mi się bardziej prawdopodobne niż Sasza Załuska czy ten jegomość z Behawiorysty ( proszę bardzo – przykład, że łatwo zapomina się o książkach Mroza – nie ma za co.). Faktem jednak jest, że tak jak brakowało mi bondzi w Bondzie i tego pizdnięcia u Mroza ( tu akurat piję do dzisiejszej premiery Wotum Nieufności ), tak w u Grzegorzewskiej choć wszystko jest fabulous, sparkle, shimmers and unicorns – tak zagadka kryminalna była dla mnie zbyt oczywista. Niestety. I bardzo mnie to boli, bo normalnie książka byłaby 10/10, polecam i w ogóle.Ale w finalnej konkluzji powiem tylko, że książka trafia do ulubionych ze względu na kreacje kobiety z blizną Dobrowolskiej i kunszt literacki autorki. Nic więcej. 2017-01-12 13:05:07


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl