Skąd się bierze... to wszystko, z czego korzystamy na co dzień

Książka

Skąd się bierze... to wszystko, z czego korzystamy na co dzień

Wysyłka:
2 - 4 dni robocze*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 23,35 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 23,35 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Jeżeli wszystko chcesz wiedzieć, wszystko zrozumieć, wszystko Cię interesuje i zadajesz mnóstwo pytań - oto książka, dzięki której zaspokoisz swoją ciekawość. Ile może udźwignąć dźwig Dokąd podróżują śmieci Co łączy samolot i puszkę z napojem Co łączy patelnię i farbę do malowania ścian Od kiedy dzieci bawią się lalkami Skąd się wzięła dętka w rowerze Tu znajdziesz odpowiedzi na te i na wiele innych pytań. Książka pod patronatem Uniwersytetu im. Adama Mickieiwcza w Poznaniu.

Szczegóły

Tytuł: Skąd się bierze... to wszystko, z czego korzystamy na co dzień

Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej

ISBN: 9788324570850

Języki: polski

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 184

Format: 30.0x21.0

Oprawa: Twarda

Waga: 0.7 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

"Mamo, tato, a skąd się bierze...?" Znacie te pytania? Często dotyczą rzeczy z życia codziennego. Mam wrażenie, że im prostsza sprawa, tym trudniej mi ją córce wytłumaczyć. Na szczęście z pomocą przychodzi Centrum Edukacji Dziecięcej, które podobnie jak Papilon należy do grupy wydawniczej Publicat. "Skąd się bierze..." to książka, w której Anna Michalak i Maria Szarf zebrały mnóstwo zagadnień z życia codziennego. "Od czego rośnie chleb?", "Skąd się wzięły frytki?", "Jak termometr mierzy temperaturę?". Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w powyższej publikacji.Całość podzielono według kategorii: coś na ząb, czyli jedzenie - tu dzieci znajdą odpowiedzi na pytania typu: dlaczego popcorn strzela albo co ma wspólnego cukier z trawą :) kuchnia, salon, łazienka, czyli w domu - pytało Was kiedyś dziecko skąd się bierze światło w żarówce albo dlaczego lodówka chłodzi? Ta książka pomoże Wam w bardzo przystępny dla maluchów sposób udzielić im wyczerpujących odpowiedzi. bliższe ciału, czyli ubrania - dział, który odkrywa przed najmłodszymi sekrety naszych butów, odpowie na pytania kto wymyślił krawat lub co też mają wspólnego kalosze i opony! transport i przekazywanie informacji, czyli technika - tu znajdziecie wytłumaczenie skąd się bierze obraz w telewizorze i jak dziś powstają zdjęcia sposoby na nudę, czyli sport i zabawa - jako rodzice nie lubimy słowa "nuda" - kiedy dzieci wołają, że się nudzą skóra nam się jeży na ciele. W tym dziale znajdziecie odpowiedzi na pytania co łączy wrotki i łyżwy, kto wymyślił puzzle oraz kto stworzył pluszowego misia :) czego Jaś się nie nauczy, czyli w szkole - jak długo pisze długopis? Kto nauczył kalkulator liczenia? Znacie na to odpowiedzi? :) w zdrowym ciele, czyli medycyna i kosmetyka - kiedy ktoś ma na głowie perukę często dzieci pytają jak ona powstała i zachodzą w głowę czy to dlatego, że komuś wyrwano włosy! Tak! W niniejszej książce znajdziecie wyjaśnienia również tego typ kwestii! w fabryce i na budowie, czyli przemysł - kiedyś córka mnie zapytała dlaczego kubek nie parzy ją w rączkę skoro jest w nim gorąca herbata. Tutaj znajdziecie i na to odpowiedź.Więcej na blogu Zwykłej Matki 2017-05-03 10:45:46

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

  1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
  2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
  3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
  4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
  5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
  6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×