Dobrawa pisze CV

Książka

Dobrawa pisze CV

 • Wydawnictwo: MG
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788377793220
 • Ilość stron: 208
 • Format: 14.5x20.5cm
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
2 - 4 dni robocze*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 22,93 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 22,93 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Dobrawa Przemyślidka jest utkana jak patchwork. Z kawałków rozmaitych tkanin - delikatnych, miękkich, bogatych i zwyczajnych, prostych, nawet szorstkich... Rozmaite desenie i faktury tworzą portret kobiety niepospolitej i tajemniczej, więc autorka ma nadzieję, że jej kolejna bohaterka zasłuży na zainteresowanie i sympatię czytelników. Z perspektywy tysiąclecia nic nie jest oczywiste, więc opowieść o Dobrawie nie jest kroniką ani powieścią historyczną, tylko próbą przybliżenia postaci, o której wiadomo tak niewiele, chociaż tak wiele jej zawdzięczamy. Autorka mówi: kiedy pozbieramy fakty, przyłożymy je do siebie, pozszywamy i dopasujemy, dojdziemy do wniosku, że tak być mogło...Więc spróbujmy przeczytać to CV pisane po to, aby przedstawić siebie i znaleźć miejsce w pamięci tych, którzy zechcą się nad nim pochylić. Dobrawa Przemyślidka zaprasza do swojego świata...

Szczegóły

Tytuł: Dobrawa pisze CV

Autor: Lesiak Janina

Wydawnictwo: MG

ISBN: 9788377793220

Język oryginału: polski

Języki: polski

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 208

Format: 14.5x20.5cm

Oprawa: Twarda

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Dobrawa – czeska księżniczka, wysoka, dobrze zbudowana i silna, wychowywała się w świecie mężczyzn.W drugiej połowie 964 roku został zawarty sojusz między Bolesławem I Srogim (ojcem Dobrawy), a Mieszkiem I, księciem polskim.W celu utwierdzenia tego przymierza Dobrawa została wydana za Mieszka I. Ona była chrześcijanką, on poganinem.Gdy polski książę ochrzcił się, wtedy mógł poślubić czeską księżniczkę. Dobrawa przygotowuje się do nowej roli: będzie poznawała dzieje państwa Polan, żyjących w osadzie Gniezno, będzie się uczyła imion: Siemowita, Leszka, Siemomysła, dowie się też, że Mieszko odziedziczył ziemie Goplan i Mazowszan, podbił Pomorzan i Luboszan.Dobrawa jest bystra i inteligentna, ciekawa i zbiera informacje na temat przyszłego małżonka. Nigdy na nic nie narzeka, trzyma się prosto i nie marudzi.Inne kobiety naśladowały jej stroje i uczesania.Dobrawa imponowała im spokojną i wytworną elegancją.Lecz oto po śmierci ojca życie Dobrawy zmienia się na dworze. Powoli Dobrawę odsuwano w cień i spychano na bok oraz lekceważono.Jedyną jej pociechą jest jej syn Bolesław oraz Hekosz, którego musiała porzucić.Poznajcie bliżej Dobrawę: wszystko co ją boli i co raduje, ale tak naprawdę to nikt nie pozna całej prawdy o niej, bo Dobrawa jest prawdziwą kobietą i nie zdradza tajemnic, zna własną wartość i nie musi jej nikomu udowadniać.Jednak warto ją poznać bliżej w tej właśnie książce – Dobrawa Przemyślidka, czeska żona polskiego księcia, uchyli Wam drzwi do Europy.Książka wydana jest w twardej oprawie, napisana w trzech rozdziałach:I- ByłoII- JestIII- BędziePrzeczytajcie losy odważnej i mężnej Dobrawy, której Polska tak wiele zawdzięcza.Przeczytajcie i zachowajcie ją w pamięci na dłużej.Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl 2017-01-25 19:10:13

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×